Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Taki jak Twój owszem, ale taki jak mój czy kolegi Pawko już nie.

Dlatego też forum nie czytają tylko bobasxx czy Pawko a wiele inwestorów,którzy dopiero zamierzają budować,oni się uczą budowy i to dla nich jest sentencja o rezygnacji z komina czy kominów.

Jak widać,mało inwestorów wie o tym,że węgiel to nie znaczy znaczy tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego też forum nie czytają tylko bobasxx czy Pawko a wiele inwestorów,którzy dopiero zamierzają budować,oni się uczą budowy i to dla nich jest sentencja o rezygnacji z komina czy kominów.

Jak widać,mało inwestorów wie o tym,że węgiel to nie znaczy znaczy tanio.

 

Ja czytam od 2007 roku, a dom zacząłem budować w 2006, więc pewne rzeczy zrobiłbym inaczej.

Ale "ekosyf" by pozostał, bo budowałem za swoje i na gruntową pompę ciepła (bo taką tylko uważam za odpowiednią dla naszego klimatu), mnie nie było stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja czytam od 2007 roku, a dom zacząłem budować w 2006, więc pewne rzeczy zrobiłbym inaczej.

Ale "ekosyf" by pozostał, bo budowałem za swoje i na gruntową pompę ciepła (bo taką tylko uważam za odpowiednią dla naszego klimatu), mnie nie było stać.

Ja zacząłem myśleć o budowie w 2009r i po pół roku na forum wiedziałem,że na pewno nie będą to paliwa stałe i nie będzie to gaz,który zresztą mam przy działce,dlatego też na etapie adaptacji wyrzuciłem komin z projektu,bo był nie potrzebny.

Prostuję mity na temat powietrznej,zresztą nie tylko ja,dobra powietrzna jak najbardziej sprawuje się w naszym klimacie,ba,w szweckim klimacie montuje się jedynie powietrzne.

Natomiast żadna pompa,czy to powietrzna czy to gruntowa nie będzie dobrze pracowała w instalacji z grzejnikami i do takiej instalacji pompa się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie to,może spalać i ze sprawnością 1%.

Mnie interesują moje rachunki i nic poza tym.

 

Za zużytą energię ktoś zapłacił 2000zł, i za te 2000zł mógłby kupić także energię w ilości ok.6000kWh. Tyle energii jest w stanie ogrzać ze 100% sprawnością mały dom i to ogrzać bezobsługowo i nie pompą a prądem.

Ja kupiłem swoje 1900kWh za 1000zł ale równie dobrze mógłbym kupić i za 700zł.

 

"Mistrzuniu" policz :

 

Spaliłem 2t syfnego groszku w cenie 1500PLN , (V sterfa !!!,~145m2 ogrzewanych + 30m kotłowni, po podłogach znacznie więcej) W domu cały czas 22*C, dom się wygrzewał pierwszy sezon, wygrzewałem też wylewki nie raz i nie raz było w domciu pod 30*C, wszędzie podłogówka + dwie drabinki + WM. W domu nie mieszkam - brak zysków bytowych!

 

Zużyłem ~ 8666,66 kWh (wliczona sprawność!!!) średnia moc 2.11kW

 

Ile zapłaciłbym za to w II taryfie ? Koszt kWh w IIT ~0,3PLN Dla mnie 1100PLN to dużo...

 

Dalej : co z defrostami w V strefie lub z regeneracją źródła ? Dasz gwarancję "Mistrzuniu"?

Przypomina mi się jeden user który płakał na forum że pompka zamiast działać to się odmraża w kółko ...

Koszt inwestycyjny kocioł + komin na gotowo to połowa twojej pompki - gdzie reszta ?

PRZEDE WSZYSTKIM BRAK SPALARNI W SALONIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nie miałbyś Ty lub inny nowy inwestor żadnego komina w domu,w kotłowni można byłoby zrobić pralnio-suszarnie jak ja mam a miejsce na składowanie materiału przeznaczyć na sprzęt ogrodniczy lub stół do bilarda.

[ATTACH=CONFIG]251928[/ATTACH]

 

Lepiej za tą kasę stawiać kominy i użerać się z syfem.

Tego typu pompa zużyła mi na ogrzewanie 1900kWh także 11000kWh brzmi śmiesznie.

Średnio potrzebowałeś 3kW a tu masz 9kW.

Artur na Twoim miejscu wykasowałbym szybciutko ten wpis z tą ofertą na pompę.

Dość że piszesz jedno i to samo wszędzie gdzie się tylko da zaśmiecając całe forum to jeszcze w swej nieświadomości możesz zrobić krzywdę tej firmie i jeszcze właśnie nieświadomym inwestorom.

Dlaczego ?

Kalkulacja jaką podałeś jest zawiera ofertę na VAT 8% czyli z montażem.

Wątpię że ktoś z Gdyni przyjedzie do Ciebie za free, czyli kupujesz niby z montażem żeby zaoszczędzić na VAT i albo zakasasz rękawy i robisz to sam albo płacisz komuś dodatkowo żeby Ci to zrobił ale to pikuś.

Ty namawiasz nieświadomych inwestorów do popełniania przestępstw skarbowych a to już poważna sprawa.

Poczytaj może i doucz się trochę żeby komuś biedy nie narobić, kiedy i do jakiego domu możesz wystawić fakturę z Vat 8% i na co.

Życzę przyjemnej lektury.

Nauka nie boli a nieznajomość przepisów nie zwalnia Cię z ich przestrzegania, także lepiej je znać jeśli chcesz tak mocno doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur na Twoim miejscu wykasowałbym szybciutko ten wpis z tą ofertą na pompę.

Dość że piszesz jedno i to samo wszędzie gdzie się tylko da zaśmiecając całe forum to jeszcze w swej nieświadomości możesz zrobić krzywdę tej firmie i jeszcze właśnie nieświadomym inwestorom.

Dlaczego ?

Kalkulacja jaką podałeś jest zawiera ofertę na VAT 8% czyli z montażem.

Wątpię że ktoś z Gdyni przyjedzie do Ciebie za free, czyli kupujesz niby z montażem żeby zaoszczędzić na VAT i albo zakasasz rękawy i robisz to sam albo płacisz komuś dodatkowo żeby Ci to zrobił ale to pikuś.

Ty namawiasz nieświadomych inwestorów do popełniania przestępstw skarbowych a to już poważna sprawa.

Poczytaj może i doucz się trochę żeby komuś biedy nie narobić, kiedy i do jakiego domu możesz wystawić fakturę z Vat 8% i na co.

Życzę przyjemnej lektury.

Nauka nie boli a nieznajomość przepisów nie zwalnia Cię z ich przestrzegania, także lepiej je znać jeśli chcesz tak mocno doradzać.

Poniżej przykładowa oferta od firmy jaką jakiś czas temu dostałem jak rzuciłem zapytanie dla kolegi kablarza Lobo a firma z jego okolicy.

Namiary na firmę,pierwszą lepszą pobrałem ze strony Panasonic Polska:

Lobo mieszka w Ustce czyli rzut kamieniem od Gdyni i w zapytaniu było ujęte,że montaż będzie w Ustce.

Nie interesuje mnie jak ta firma się rozlicza,dostałem taką ofertę i tyle.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie jak ta firma się rozlicza,dostałem taką ofertę i tyle.

Aha, Ciebie nie interesuje ?

Gorzej jak się ktoś tym zainteresuje.

Ty jako wiceprezes firmy powinieneś coś wiedzieć bo jak Ci taką fakturkę wygrzebią za 3 lata to tylko sznurka szukać.

Z resztą wystarczy popatrzeć na oferty allegro jak ludzie sami pewnie nieświadomie chcą narobić sobie kłopotów a może świadomie chęcią zysku.

Powiem Ci na moim przykładzie.

Kilka lat temu nie pracując podlegałem pod KRUS przez 7 miesięcy.

Za ten okres ( jeszcze w milionach ) zalegałem 2mln 175tyś składek.

Dogrzebano się do tego chyba po ponad trzech latach i usłyszałem właśnie tą regułkę o prawie i jego przestrzeganiu.

Z tych trochę ponad 2 milionów uzbierało się z odsetkami prawie 5.

Jeśli nie sprzedałeś pompy na takiej fakturze do domu większego jak 300m to jeszcze możesz spać spokojnie.

Obecnie weszły następne zmiany co do takich faktur.

Podpowiem Ci że niema już paragonów czy faktur gdzie pisze Usługa Mieszkaniowa, czy Kocioł CO z montażem no dobra niech będzie PCi z montażem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
"Mistrzuniu" policz :

Spaliłem 2t syfnego groszku w cenie 1500PLN , (V sterfa !!!,~145m2 ogrzewanych + 30m kotłowni, po podłogach znacznie więcej) W domu cały czas 22*C, dom się wygrzewał pierwszy sezon, wygrzewałem też wylewki nie raz i nie raz było w domciu pod 30*C, wszędzie podłogówka + dwie drabinki + WM. W domu nie mieszkam - brak zysków bytowych!

Zużyłem ~ 8666,66 kWh (wliczona sprawność!!!) średnia moc 2.11kW

Ile zapłaciłbym za to w II taryfie ? Koszt kWh w IIT ~0,3PLN Dla mnie 1100PLN to dużo...

Grzejąc prądem,bez syfu w domu zapłaciłbyś 2600zł.Dużo ? Ja w mieszkaniu 52m2 płaciłem 2000zł rocznie za c.o z ciepłowni a za cwu gazem dodatkowo ok.1000zł rocznie a tu mówimy o domu 140m2 a nie mieszkaniu 52m2.

Ok,nie znacie życia "miastowego" w bloku albo rodzice płacili czynsz czyli mówimy innym językiem bo ja zaczynając budowę byłem gotowy płacić w nowym domu 3,5tys.zł za c.o+cwu co i tak byłoby tańszą eksploatacją niż w mieszkaniu.

Grzejąc pradem zapłaciłbyś 2600zł czyli o 1100zł więcej niż grzejąc syfem,racja,ale nie wziąłeś pod uwagę tego,że grzejąc prądem grzałbyś sprzętem za 2,5tys.zł a grzejąc syfem grzałeś sprzętem za 8tys.zł kocioł i 5tys.zł komin czyli w sumie 13tys.zł czyli wydałeś na ten sprzęt o ok.10tys.zł więcej niż gdybyś grzał prądem.Z tego wniosek,że grzejąc prądem miałbyś w stosunku do syfu 10 lat przewagi zanim koszty inwestycji/eksploatacji by się zrównały,nie wspominając o większym kredycie jak chętnie porównujecie przy pompie.

10 lat to kawałek życia...

 

Dalej : co z defrostami w V strefie lub z regeneracją źródła ? Dasz gwarancję "Mistrzuniu"?

Przypomina mi się jeden user który płakał na forum że pompka zamiast działać to się odmraża w kółko ...

Co ok.1,5h w określonych porach pogodowych jakieś 5 min,nie przywiązywałem do tego wagi co,kiedy i ile.

W atlanticu to nie jest żaden bufor, a co najwyżej buforek, a jego podstawowym zadaniem jest utrzymanie wody potrzebnej w procesie odszraniania. Panasonic zamiast tego wspomaga się grzałką - proces ten trwa ok 5min na defrost - w tym sezonie moja pompa zużyła z tego tytułu całe 9kWh, czyli jakieś 4zł/rok - do przeżycia;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejąc prądem,bez syfu w domu zapłaciłbyś 2600zł.Dużo ? Ja w mieszkaniu 52m2 płaciłem 2000zł rocznie za c.o z ciepłowni a za cwu gazem dodatkowo ok.1000zł rocznie a tu mówimy o domu 140m2 a nie mieszkaniu 52m2.

Ok,nie znacie życia "miastowego" w bloku albo rodzice płacili czynsz czyli mówimy innym językiem bo ja zaczynając budowę byłem gotowy płacić w nowym domu 3,5tys.zł za c.o+cwu co i tak byłoby tańszą eksploatacją niż w mieszkaniu.

Grzejąc pradem zapłaciłbyś 2600zł czyli o 1100zł więcej niż grzejąc syfem,racja,ale nie wziąłeś pod uwagę tego,że grzejąc prądem grzałbyś sprzętem za 2,5tys.zł a grzejąc syfem grzałeś sprzętem za 8tys.zł kocioł i 5tys.zł komin czyli w sumie 13tys.zł czyli wydałeś na ten sprzęt o ok.10tys.zł więcej niż gdybyś grzał prądem.Z tego wniosek,że grzejąc prądem miałbyś w stosunku do syfu 10 lat przewagi zanim koszty inwestycji/eksploatacji by się zrównały,nie wspominając o większym kredycie jak chętnie porównujecie przy pompie.

10 lat to kawałek życia...

 

Co ok.1,5h w określonych porach pogodowych jakieś 5 min,nie przywiązywałem do tego wagi co,kiedy i ile.

 

Wziąłem pod uwagę. TO TY nie wziąłeś pod uwagę że nie wszyscy mieszkają w Gliwicach, u mnie nie raz jest koło -30*C, a -15*C trzyma miesiąc ... prąd też jest troszkę droższy...

 

Grzeje mniejszym syfem niż kominek w salonie - nie potrzebuję kominka żeby było ciepło w domu !

 

Dla mnie 1100 PLN rocznie to duże pieniążki - nie jestem takim burżujem jak Ty - można parę razy do Tatraladnii podskoczyć ...

 

To był pierwszy sezon ... zamieszkam, dom się wysuszy - zobaczymy ile zezre :)

 

Montaż super hiper lodówki za 20 000PLN to ... i do tego super hiper nowoczesna SPALARNIA pod postacią KOZY w SALONIE -> :rotfl:

Policz to jeszcze raz .. gdzie składujesz swoje szczapy drewna ? Komina nie montowałeś do klimatycznego kominka ? Któryś user wrzucał zdjęcia Twojego komina - syfi jak się patrzy - z mojego nawet białego dymku nie widać !

 

Po co montowałeś pompkę ? Przecież mogłeś grzać sprzętem za 2,5K PLN ?!!! Przeczysz sam sobie !

 

Zapłaciłem "troszkę" mniej jak 13000PLN :)

 

Zresztą gdybym chciał grzać prądem można to taniej rozwiązać jak płacić 2,5K PLN za kocioł elektryczny ...

 

O kredytach nie będziemy rozmawiać bo jeszcze sznurek weźmiesz i sobie coś zrobisz ... :)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Dla mnie 1100 PLN rocznie to duże pieniążki - nie jestem takim burżujem jak Ty - można parę razy do Tatraladii podskoczyć ...

No nie gadaj,mnie nie było stać na takie domy jak mają ekogroszkowcy czyli ponad 120m2,mój budżet na budowę domu to było 250tys.zł.

Z tego co widzę to nie budżet Was ograniczał przy ogrzewaniu bezobslugowym bo większość z Was wydała na domy grubo ponad 300-400tys.zł a niektórzy prawie 1mln.tylko bezmyslnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj,mnie nie było stać na takie domy jak mają ekogroszkowcy czyli ponad 120m2,mój budżet na budowę domu to było 250tys.zł.

Z tego co widzę to nie budżet Was ograniczał przy ogrzewaniu bezobslugowym bo większość z Was wydała na domy grubo ponad 300-400tys.zł a niektórzy prawie 1mln.tylko bezmyslnosc.

 

Znowu zaczynasz??? Tylko Ty jeden z całego FM myślałeś przy budowie domu.....reszta to głąby tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koniec z przepychankami z pompiarzami.

Skoro oni podpieprzają spamując wątki kotłowe oznajmiam że każdy post zgłaszam teraz do moderacji.

Jeśli nie będzie reakcji modów, bezpośrednio do redakcji.

Nie będzie dwóch pompiarzy rozwalało całego forum.

To co na tej stronie już zgłoszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...