Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wracam do zapytania z wczoraj.

Jest tu na forum producent kotłów z podajnikiem. Jakiś rok lub dwa lata temu można było zamówić u Niego kociołek małej mocy, coś 5 albo 7kW.

Przy okazji zapytam, jeśli dokonam zakupu węgla np orzech 33, zrobię sobie maszynkę do rozdrabniania, pójdzie to spalić w kotle z podajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wracam do zapytania z wczoraj.

Jest tu na forum producent kotłów z podajnikiem. Jakiś rok lub dwa lata temu można było zamówić u Niego kociołek małej mocy, coś 5 albo 7kW.

Przy okazji zapytam, jeśli dokonam zakupu węgla np orzech 33, zrobię sobie maszynkę do rozdrabniania, pójdzie to spalić w kotle z podajnikiem?

Tak jest 7kW.

Piszesz chyba o typie węgla 33 ?

Nie nadaje się on do podajników ze względu na dużą wydajność gazu i smoły oraz znaczną spiekalność.

To węgiel dla gazownictwa i koksownictwa, tak głosi teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest 7kW.

Piszesz chyba o typie węgla 33 ?

Nie nadaje się on do podajników ze względu na dużą wydajność gazu i smoły oraz znaczną spiekalność.

To węgiel dla gazownictwa i koksownictwa, tak głosi teoria.

 

Tak, to już koksujący.

Jaki najwyższy "typ" można spalić?

32,5 czy jeszcze niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2789zł + 78zł dodatkowego abonamenty w Duonie.

Nie śledzę wątku, ale czy przypadkiem w tych 11k kWh nie jest CWU?

 

Zgadza się nie mieszkam. Zużycie jest znikome to fakt. Ale chodzi to wszystko od 26 października non stop.

Dla mnie jest to kwota satysfakcjonująca. Pewnie jakbym uruchomił farelkę zapłaciłbym mniej, ale to w przyszłym sezonie.

Wiem, że mógłbym zapłacić za ogrzewanie mniej niż 1000 zł. Mogłem.

 

Ale nie wybudowałem pasywnego.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrze spalać węgiel potrzebne jest w domu laboratorium? Kobieta sobie z kotłem poradzi jak mąż wyjedzie, czy będzie się umawiać z sąsiadem? :D

Dlatego obstaję przy kotłach DS zrobionych przez fachowca.

Co do pompy ciepła, jest ok, ale koszty inwestycji są duże w porównaniu do dobrego DS-a.

Mam znajomego który za kocioł z podajnikiem + kaloryfery + zbiornik na CWU wybulił przeszło 30k dla domku 170m2.. W tym konkretnym wypadku jest to typowe wyciągnięcie kasy. Za parę k więcej miałby tańszą pc opartą o podłogówkę z prawie 2x mniejszym rachunkiem za ogrzewanie.

Temat CO jest dosyć szerokim pojęciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrze spalać węgiel potrzebne jest w domu laboratorium? Kobieta sobie z kotłem poradzi jak mąż wyjedzie, czy będzie się umawiać z sąsiadem? :D

 

Laboratorium nie, ale zmiennych jest dużo. Zmienisz węgiel, ustawienia kotła do zmiany, zakręcisz dwa grzejniki - ustawienia do zmiany, kupisz węgiel wilgotny bo zabrakło - ustawiania do zmiany, zrobi się ciepło na zewnątrz - ustawienia do zmiany. Do d..y z takim ogrzewaniem. A dziś jeszcze był kominiarz a po nim czyszczenie pieca i kotłowni, osyfiony jestem po pachy. Sama radość. No miód - malina.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...