Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zostaw politykę, cieszyło by cię przybywanie kotłów na węgiel na twoim osiedlu czy ubywanie?

Dobrze znasz odpowiedź ,a teraz zastanów się czy Ciebie cieszy przybywanie pomp ciepła napędzanych węglem + WM też napędzaną węglem i kominkiem na paliwo stałe ,po przeliczeniu może okazać się że tu jest większa emisja niż kocioł na ekogroch +wentylacja zwykła. .

Powietrze jest jedno dla nas wszystkich ,to daje tylko iluzję odsunięcia problemu.

Przy bezpośrednim spalaniu mogą występować lokalne stężenia w bezwietrzne dni (to zauważamy) na tyle tu pomoże pompa ciepła ,jednak wiaterek to miesza jak w kutlu i wdychamy to sobie nieświadomie szczęśliwi .

Przemieszczają się nawet tony piasku z pustyń w atmosferze i niosą się na tysiące kilometrów .

Węgiel powstał z roślin ,które kiedyś rosły na planecie,zabierając dwutlenek węgla i światło w procesie fotosyntezy to jest skamieniały pellet a na pellet już unia patrzy przechylnym okiem .

Nie można popadać w skrajności ,cale życie jesteśmy manipulowani a potem okazuje się że jakaś grupa ludzi chciała zarobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
W mojej okolicy ubywa bo ,młodzi uciekają za granicę :o ,ilość mieszkańców maleje z roku na rok (zostają tylko starsi i menele) ,o dziwo to zasługa rządów naszych "wybrańców" ,nie cieszy mnie to jednak. .

 

Nikt nie chce mieć blisko swego domu smrodu i zanieczyszczeń.Nawet jak z komina nic nie widać.W Polsce nie da się inaczej jak na siłę,zakazem.Biedni nowych chat nie stawiają.To co już stoi,trudno.Ja na etapie samego pomysłu nowego domu,o jakimkolwiek ogrzewaniu paliwem stałym nawet nie pomyślałem.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce mieć blisko swego domu smrodu i zanieczyszczeń.Nawet jak z komina nic nie widać.W Polsce nie da się inaczej jak na siłę,zakazem.Biedni nowych chat nie stawiają.To co już stoi,trudno.Ja na etapie samego pomysłu nowego domu,o jakimkolwiek ogrzewaniu paliwem stałym nawet nie pomyślałem.

 

Zaświeć dobrym przykładem i zrezygnuj z samochodu, albo samochodów. Przesiądź się na rower i korzystaj z komunikacji zbiorowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- - >do wszystkich miłośników pomp i tych co ogrzewają prądem

 

Jak za 3-4 lata mocą dyrektywy "łunijnej"cena prądu wzrośnie 2-3 krotnie(a wzrośnie!)

wtedy zaczniecie z innego klucza śpiewać:yes:

 

Nie trzeba nawet wojny,wystarczy kilka wietrznych dni i dużego mrozu,żeby ta kilkudziesięcioletnia infrastruktura przesyłowa zaczęła się sypać.

Nie mając alternatywy,będziecie spieprzać z własnych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie zadanie matematyczne.

Rocznie za prąd płacę około 3000zł. Jeżeli cena prądu wzrośnie trzykrotnie to ile będę płacił? :popcorn:

Wtedy będzie za to ze 12 do 13 ton eko groszku, nie liczę najtańszego, czyli jakieś 5 lat mam w domu ciepło.

Z naciskiem na ciepło, nie mylić że ciepło w domu to 20 czy 20,5 stopnia ( PCI ), bywa że mniej bo czym później błysnąć na forum.

Raczej 24 do 25 ( kociołek na ekosyf :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli choć jeden inwestor zrezygnuje z węgla na rzecz systemów czystych i bezobsługowych, to warto :yes:

Popieram ten pogląd , tylko rób to kulturalnie i merytorycznie , zaraz sprawdzę czy zaglądasz na watki ze śmieciuchami,kominkami i kaflakami , tamte kotły, piece czy kominki to dopiero zanieczyszczają środowisko i są bardziej uciążliwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero komfort, hehe

a nie pranie w nocy, zmywarka w nocy, telewizor w nocy, prasowanie w nocy, kąpiel w nocy, bo za dużo licznik pokaże i co ja wtedy na forum wstawię :(

Dla mnie to nie dom marzeń a ciężkie więzienie jeszcze na kredyt.

 

Kurcze zyzol, on pije do ciebie. G12 i kominek w salonie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, dla pompiarza to jakaś abstrakcja i o takich temperaturach w domu to na forum możecie poczytać :)

Tak mogę wyjść i odetchnąć świeżym powietrzem bo nie mam żadnego pompiarza za sąsiada który właśnie rozpala swoje krematorium w salonie.

 

Wiem że dla ciebie jest to szokujące ale ja nie mam kominka ani żadnego urządzenia dymiącego. W domu mam wystarczająco ciepło. Czy sprzedawcy zawsze muszą kłamać i oczerniać innych by wcisnąć komuś trochę żelaznego złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale straszysz 3-krotną podwyżką cen prądu to chociaż wylicz mi ile zapłacę. To takie trudne?

 

Straszenie kogokolwiek nie jest moim zamiarem,dla tych co wyciągają właściwe wnioski z otaczającej nas rzeczywistości, na pewno nie będzie to zaskoczeniem.

Napisałem 2-3 krotny wzrost cen,a może będzie to 1,5x?

Tego jeszcze nie wiedzą nie tylko"wysocy komisarze" tfu ale i najwyżsi;)

Może jako skuteczne lobby PC ,dostaniecie od zakł. energ. stosowny rabat na prąd,któż to wie?

A Ty potrafisz mi podać dokładną cenę za 1t ekogroszku np.za 3 lata?

Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dla ciebie jest to szokujące ale ja nie mam kominka ani żadnego urządzenia dymiącego. W domu mam wystarczająco ciepło.

No to masz naprawdę przerąbane jak jakieś drzewka na druty polecą.

Liwko choć lokomotywę w salonie odpali i jakoś przeżyje.

Nie tak dawno ludzie po dwa tygodnie bez prądy siedzieli w domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dla ciebie jest to szokujące ale ja nie mam kominka ani żadnego urządzenia dymiącego. W domu mam wystarczająco ciepło. Czy sprzedawcy zawsze muszą kłamać i oczerniać innych by wcisnąć komuś trochę żelaznego złomu.

 

Takich jak Ty to jest dopiero mało w Polsce ,większość musi mieć choć jeden komin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie sie ich o faktury !!! Kocioł wg faktur wiadomo ile kosztuje !! ale to ile kosztuje??? nie takie sobie gdybanie, ale skany faktur.... Artura nie ma sie co pytac bo może sobie wystawić fakturę jaką chce...

 

1 koszt PC

2 instalacja PC

3 koszt instalacji wod + cwu

4 roczne zużycie za r 2014.

5 koszt tego kominka + koszt montażu ,, wszystko wg faktur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss co Ty pierdzielisz ?

Z lokomotywy zwanej kominkiem to pszczółki wynoszą :)

Dosłownie po drugiej stronie ulicy mam sąsiada z kominkiem, co popołudnie te chmury widzę.

Liwko chcesz to zrobię Ci fotkę jutro, teraz już za ciemno.

Pewnie ciulowy kominek kupił :)

On ma pewnie z płaszczem wodnym tak jak ten u mnie sąsiad ,mokre ścianki i temperatura spalin niska ,wystarczy jeszcze trochę mokrego drewna walnąć i parowóz przy tym wymięka ,pamiętam parowozy z nich to leciał siwy a często gęsto prawie biały dym .:p

 

Ale to są kominki nie kotły wszyscy tak twierdzą ,dla mnie to taki sam śmieciuch tylko z szybą .

Ktoś z was ma ekogroszkowca z dużą szybą widziałem ,dawać zdjęcie!

 

Wstawiam sobie szybę na całe drzwiczki będę miał kominek w kotłowni:lol2:

Jak ktoś spyta to mam tylko kominek z automatycznym podajnikiem :bash:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...