Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Helos :)

 

Jak co roku małe podsumowanie pracy Ogniwa 15KW w sezonie zimowym 2013/14r

 

Sezon 4 :)

 

182dni- 2544kg średnia 13,98kg/24h

 

Domek 9,5m*11m-dwie kondygnacje plus 3m2.

Ocieplenie: styropian 10cm, strop 4cm, drzwi z nawiewem ;) kiepskie szyby w oknach. Koszt ogrzewania 6 miesięcy CO i Cwu(5os) to ok. 2100zł.

 

Dużo ale nie jest źle :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dla ciebie jest to szokujące ale ja nie mam kominka ani żadnego urządzenia dymiącego. W domu mam wystarczająco ciepło. Czy sprzedawcy zawsze muszą kłamać i oczerniać innych by wcisnąć komuś trochę żelaznego złomu.

 

Eee! Tobie to dobrze. Mieszkasz w Bełchatowie. Z pewnością palisz odpadowym prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i co mały kombinatorku i cwaniaczku????? Tak cięzko znaleśc faktury??? przecież na pewno je masz...przeciez odpisywałeś watt, albo masz je w celach podatkowych.... chyba że nie masz... i dane wypisujesz sobie z kosmosu...CZEKAM na dane !!! bo jestes tak wiarygodny jak Arturek

 

1 koszt PC

2 instalacja PC

3 koszt instalacji wod + cwu

4 roczne zużycie za r 2014.

5 koszt tego kominka + koszt montażu ,, wszystko wg faktur...a nie tylko gdybanie i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi koszt swojego domu wedle faktur, to obiecuję wyszukać te które mam i dołączyć skany faktur za prąd z roku 2013.

Mogę powiedzieć ci pobieżnie ale możesz sam sprawdzić moją wiarygodność.

1. 10.000zł (zadzwoń do producenta mojej pompy i zapytaj się ile kosztowała przed 2009 rokiem)

2. 7000zł (ile kosztowała twoja kotłownia poza kotłem, bo jest niemal identyczna, trochę rurek, zbiornik CWU, jakieś naczynka i pompki?)

3. A to po co?

4. Mówię że mam w okolicach 3000zł. Jeżeli twierdzisz, że mam inaczej to ile?

5. Zapytaj bittera i maluxa, mają te same kominki. Różnica jedynie jest taka, że ja miałem go w cenie producenta. Chcesz podobny z 1/3 ceny? Zapytaj Piotra Baturę, wysprzedaje :p

 

I nie fikaj bo się możesz poparzyć :p

 

NIe interesują mnie twoje pobożne życzenia !!! a stan faktur !!!!! poki co jesteś tylko bajkopisarzem ja tez moge sobie napisać na forum ze wybudowanie domu wyniosło mnie A- 200tys , B 1milion zł (możesz sobie wybrac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee! Tobie to dobrze. Mieszkasz w Bełchatowie. Z pewnością palisz odpadowym prądem.

 

Nie wiem czy on jest odpadowy czy nie ale dla mnie najważniejsze jest to że kWh na ogrzewanie po przerobieniu przez PC kosztuje mnie poniżej 10gr. Ostatnio zmieniłem sprzedawcę.

Nie mam nic do opalania czymkolwiek jeśli tylko to nie przeszkadza innej osobie mieszkającej w pobliżu. Lecz ludzie nie potrafią uszanować czyjejś własności. Jak otwieram okno to muszę zaraz obserwować czy któryś z sąsiadów nie uruchamia swojej ,,piekielnej machiny" bo zaraz sadza i pył wewnątrz zwłaszcza gdzie okna dachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie to ustaliłeś? Nie kompromituj się człowieku.

 

Nigdy nie odczułem z tego powodu jakiś negatywnych skutków.

Przez twój prąd ktoś musi również wąchać smrody, w tym i ty.

piszesz że okna nie możesz otworzyć, tak samo do tego się przyczyniasz.

już pisałem że za was pszczółki nie wynoszą.

to nie moja kompromitacja ale twoja obłuda i hipokryzja.

już pisałem to tak jakbyś chodził nasr..ć na próg pod drzwi sąsiada byle u ciebie nie śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę tutaj muszę? W wątkach gdzie grzeją PC, gazem czy prądem nie muszę. Hmm... daje do myślenia.

Zmusić Ciebie nie zmuszę ,możesz mnie przekierować lub skopiować z innej strony , powierzchnię jaką masz do ogrzania, izolację w ścianach ,w stropie itd takie podstawowe dane do obliczania "na kolanie ".:rolleyes:

 

Ludzie rożne rzeczy wypisują popatrz tutaj :

http://www.etermatrade.za.pl/index.html

http://www.etermatrade.za.pl/images/KOSZT%20WYTWORZENIA%201KW%20CIEPlA.png

gdyby to była prawda to po co kupować pompę ciepła .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uwzględnij nowoczesne palniki na miały-groszki i co Ci wychodzi?

jeden z userów spala na palniku miał po 380zł/tona...

groszki też są różne, mieszkając blisko Czech można pewnie przywieźć sobie w okolicach 4stówek/tona

Jaret pewnie coś koło 650zł w detalu (oczywiście zależy to też od rejonu Polski)

 

Kiedy dojdziesz do wniosku, że nie piszesz w tym wątku, co powinieneś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dojdziesz do wniosku, że nie piszesz w tym wątku, co powinieneś?

 

Jarecki, miałeś kiedyś szczura lub innego intruza na posesji?

 

To jakbyś codziennie szczurkowi sypał świeży chleb (chleb=wasze posty i riposty) i dziwił się, że przychodzi. I pewnego dnia zadał szczurkowi pytanie: "szczurku, kiedy zrozumiesz, że wchodzisz nieproszony na mój teren?"

 

P.S. dziwię się adminom i moderatorom, że tak klasycznie kładą lagę na to forum. Jak się ockną to będą zgliszcza. No może na zgliszczach jeszcze paru sprzedawców, co w realnej sprzedaży nie mają co szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17gr. jakbyś nie zauważył. U mnie wychodzi w okolicach 10 (czyli podobnie jak drewnem)

 

No widzisz jak ponownie nic nie wiesz.

Tam masz konkretne założenia odnosnie sprawności i tylko napisane,że ekogroszek.

 

Policz (jak umiesz) jak im to 17groszy wyszło, czyli o jakiej kaloryczności ekogroszku jest w tej tabeli mowa i jaką założono cenę za tonę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko a ta z siekierą to niby typowa posiadaczka pieca na groszek?

 

wrzucasz wszystkich palących do jednego wora - obojętnie czy mają stare piece węglowe czy te z podajnikiem.

 

Skoro "z nas" takie dziady - to od dziś tymi z PC nie staje...

(taka sama retoryka jak Twoja)

Edytowane przez Magda_lena85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy wpis...

Od dwóch dni staram na tym wątku znaleźć RANKING KOTŁÓW NA EKO- GROSZEK

Przeczytałem posty od początku zeszłego roku i 90% z nich to przepychanka między PC a kotłami.....

Trochę to nie ten temat....

Jetem przed wyborem kotła na ekogroszek i jest to MÓJ ŚWIADOMY WYBÓR.

Miałem nadzieje że znajdę tu rzeczowe informacje odnoście poszczególnych modeli kotłów....i muszę przyznać zawiodłem się...

 

na forach tak jest że jak komuś interes nie idzie to szuka gdzie się da

 

napisz coś więcej o domku

zerknij na mój watek

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

po lekturze wybierz sobie co dla Ciebie jest priorytetem w takim kociołku

zajrzyj na cieplowlasciwie.pl i policz sobie orientacyjne potrzeby domu

 

jak to ogarniesz zadaj pytanie a spróbujemy pomóc

posty pompiarzy zawsze można dodac do ignorowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...