Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do nowych domów grzanych ekosyfem z wymyślonym certyfikatem nie ma dopłat w naszej gminie !!!

 

No i w czym masz problem??? jak ktoś chce palić ekogroszkiem to będzie nim palił... kupuje najtańszy możliwy piec za 1000zł oddaje budynek, odbiera stosowne zezwolenia -po roku pisze do gminy o wymianę zródła ciepła na ekologiczne i ma kocioł na eko z doplatą...Polak potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo wszelkie dopłaty są dopiero po 3 latach od oddania budynku do użytkowania. No i zameldowanym w tym budynku też trzeba być minimum 3 lata;)

Ja na POŚ wyczekałem 3 lata.

To pewnie od gmin zależy... u nas nie było takich obostrzeń...miałes dofinansowanie do POS??? no patrz kurcze ja się nie załapałem mało tego akurat w mieście ciagneli wszędzie kanalizę i ledwo dostałem zgodę na POS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie od gmin zależy... u nas nie było takich obostrzeń...miałes dofinansowanie do POS??? no patrz kurcze ja się nie załapałem mało tego akurat w mieście ciagneli wszędzie kanalizę i ledwo dostałem zgodę na POS

 

Pewnie, że od gminy zależy.

U nas na kanalizę i gaz ani widu ani słychu. Więc gmina dopłaca na POŚie, solary i ekogroszki. Ale są wymogi. 3 lata plus losowanie, zależy ilu chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pewnie, że od gminy zależy.

U nas na kanalizę i gaz ani widu ani słychu. Więc gmina dopłaca na POŚie, solary i ekogroszki. Ale są wymogi. 3 lata plus losowanie, zależy ilu chętnych.

Szczęściarze,macie również dopłaty do pomp :)

http://bip.gliwice.eu/pub/uchwaly/11582.pdf

a teraz doczytałem,że dopłaty są nawet do zmniejszenia zapotrzebowania domu na ciepło i do wymiany kominów na gaz...

Gliwice rządzą ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedzie taka ochota,mnie i żonie na rozpalenie kominka to sobie odpalamy w weekendy,nie jest powiedziane,że piątek godz.18.00,wybija czas na odpalenie kominka.

Kominek nie jest źródłem ciepła,jak jest to ze sprawnością 5-10% czyli czysto rekreacyjnie.

 

Dane jak zwykle z "sufitu" wzięte delikatnie mówiąc, czyli jak zwykle u największego spamera na forum :rolleyes:

 

Gdy czytam te kolejne wpisy nie na temat mam ochotę odpisać niczym mistrz ciętej riposty odpowiedział klaunowi - znasz ten dowcip ?

 

Jak nie to wygooglaj i się zastosuj bo odechciewa się już tego czytać - zakasztaniłeś wątek niczym knur - weź się chłopie za jakąś robotę - wiosna przyszła - ogarnij ogródek, zajmij się rodziną - wykorzystaj czas na pożyteczniejsze sprawy niż trollowanie.

 

Mam nadzieję, że Dajek00 odczytał wpis Timona i się zastosował, a gdy będzie miał pytania śmiało napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
I na wykrzykniczek...

Powinniście podać sobie "łapę".

Jeden ma "paletę" w garażu choć jego przeznaczenie jest inne,drugi ma kocioł w salonie (bo choć tego nie pisze,bardzo liczy na jego moc.

Tak czy siak,inteligentny user wyniucha ,że obaj z tego co piszecie ,mówiąc kolokwialnie -"ma z tego pisania na kromkę z masłem"

Ale user i tak się da nabrać.Wiecie dla czego?Bo na ostatnim "stadium" choroby zwanej budowaniem,patrzy aby na instalacji zwanej ogrzewaniem-zaoszczędzić....A wtedy logika nie idzie już w parze z pomyślunkiem...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo na ostatnim "stadium" choroby zwanej budowaniem,patrzy aby na instalacji zwanej ogrzewaniem-zaoszczędzić....A wtedy logika nie idzie już w parze z pomyślunkiem...

Pozdrawiam.

A to powinno być odwrotnie,na instalacji zwanej ogrzewaniem powinno się skupiać zanim wbijemy pierwszą łopatę pod budowę a wręcz zanim wybierzemy wymarzony projekt,wtedy jest najtaniej i wtedy najwięcej oszczędzamy na instalacji zwanej ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A to powinno być odwrotnie,....

Własnie dla tego "odwrotnie" powinniście obaj kończyć posty słowem-"takie jest moje zdanie,opinia.Bo chyba sie nie pomyliłem,że obaj nie macie wykształcenia o kierunku CIEPŁOWNICTWO,BUDOWNICTWO,ARCHITEKTURA czy też projekty OZC itd ,heęe?:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...