Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Darek to pewnie jakiś potomek Arturo, pompiarze już tak mają że nawet wątków nie rozróżniają, spamują gdzie się tylko da :)

Widać sprzedaż musi tragicznie wyglądać to trzeba gdzieś jelonków nałapać :)

 

Dawno mnie na forum nie było, ale się zdziwiłem że praktycznie wydawałoby się nie do ruszenia Arturo72 jednak dostał bana...

Teraz pisze jako Arturo72bis :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
.........ale ruszt wodny nad paleniskiem to produkcja sadzy pewna.

Minertu, nie to, żebym chciał oponować, bo nie widziałem kotła z rusztem wodnym, ale dlaczego piszesz o "pewnej" produkcji sadzy? Możesz naświetlić mechanizm powstawania sadzy w kotle z rusztem wodnym? Wiem, że wykonałeś własny kocioł więc wiedzę masz dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, nie to, żebym chciał oponować, bo nie widziałem kotła z rusztem wodnym, ale dlaczego piszesz o "pewnej" produkcji sadzy? Możesz naświetlić mechanizm powstawania sadzy w kotle z rusztem wodnym? Wiem, że wykonałeś własny kocioł więc wiedzę masz dużą.

 

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zastanawiam , czy gdyby w tym testowym kotle też wisiał deflektor pod rusztem to czy tej sadzy też byłoby tak dużo. Aczkolwiek z własnego doświadczenia pieca z rusztem potwierdzam że sadzy jest sporo - tylko ja zawsze zwalałem to na kiepski ekogroszek. Ale np teraz ogrzewam CWU na ruszcie wodnym paląc drzewem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Minertu, nie to, żebym chciał oponować, bo nie widziałem kotła z rusztem wodnym, ale dlaczego piszesz o "pewnej" produkcji sadzy? Możesz naświetlić mechanizm powstawania sadzy w kotle z rusztem wodnym? Wiem, że wykonałeś własny kocioł więc wiedzę masz dużą.

Przez ruszt wodny spalina jest szybko wychładzana co powoduje powstawanie sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami z użytkowania kotła EKT Grobelny ze zmodyfikowanym palnikiem tlokowym do spalania pelletu - palnik z rozpalarka.

 

Paweł, tak, jak rozmawialiśmy, wiem,że p.Grobelny ofertę z zapalarką ma sporo dłużej, ale nie spotkałem opinii użytkowników o takim rozwiązaniu.

Swego czasu pracownik E-M udostępnił mi podgląd na testy tłoka z zapalarką przez internet.

Nie wiem, czy ich wersja Neon ma wyjście na zapalarke, czy konieczna jest zmiana sterownika na pumę, która wyjście na zapalarkę posiada...

Prawdopodobnie przy takiej przeróbce zostanie Ci kontakt z producentem odnośnie obsługi czy nastaw.

Moim zdaniem do spalania pellet trzeba mieć tak skonstruowany system podawania, aby bezpiecznie odcinał opał płonący na palniku od tego znajdującego się w koszu zasypowym tłoka. Nie wiem jak to wygląda w ich konstrukcji i jaki zakres przeróbki jest konieczny.

 

Na południu jest jeszcze jeden producent tłoków, który stosuje zapalarkę, też od dłuższego czasu, ale także nie spotkałem się z opiniami użytkowników.

 

Jak jednak zdecydujesz się na zmianę palnika na eco-burna, to na forum jest kilka osób z palnikami ardeo na różnych kotłach, gdzie coś Ci zawsze podpowiedzą a neona bez problemu idzie na ślimaka przełączyć. W kwestii sterownika w wersji ślimakowej też będziesz mógł liczyć na pomoc. Uważam,że palnik ślimakowy będzie zapewniał czystszy proces spalania.

 

Twoja decyzja, co ustalisz z Markiem. Przetraw ze spokojem i się umawiaj z producentem, póki nie ma sezonu, bo za chwilę z terminami będzie bardzo ciężko.

Ja mam już co robić prawie do końca września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ruszt wodny spalina jest szybko wychładzana co powoduje powstawanie sadzy.

 

Nie koniecznie sie do końca z tym zgodzę, bo mam porównanie w swoim przypadku mam ruszt wodny i jest u mnie jak jest sadza powstaje, kolega ma taki sam kociołek też z rusztem wodnym tylko inny palnik i musze stwierdzić ze sporo mniej sadzy mu powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie sie do końca z tym zgodzę, bo mam porównanie w swoim przypadku mam ruszt wodny i jest u mnie jak jest sadza powstaje, kolega ma taki sam kociołek też z rusztem wodnym tylko inny palnik i musze stwierdzić ze sporo mniej sadzy mu powstaje.

 

A opał macie ten sam, warunki w kotłowni takie same ?

 

Może gdybyście nie mieli tych rusztów, to sadzy byłoby jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...