Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedyś zapytałem serwisanta dlaczego palnik kopci w podtrzymaniu?? odp. Jest nie możliwe zeby kopcił, nie ma prawa, a ja na to ze jedanak tak sie dzieje i suma sumarum nic nie dowiedziałem sie, Jedyny wniosek jak wysnułem to taki ze serwisanci nie mają pojęcia o procesach spalania, a uwazają sie za alfe i omegę. Oczywiście nie mówie o wszystkich tylko o tych z którymi rozmawiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki to jakie wskazówki mógłbyś przekazać co do umiejętności palacza.

 

Ja gdybym wcześniej trafił na to forum tzn. Przed zakupem kotła to pewnie by to inaczej wyglądało. Ale póki co jest jak jest

 

Kwestia konstrukcji danej rynny i wyczucia a także tego co można na konkretnym sterze zrobić

Jak rynna ma taki wydłużony daszek i dysze powietrza wtórnego, to już połowa sukcesu, aby było lepiej.

 

Trammel ma także rynnę w kotle, ze względu na warunki w kotłowni, inny by nie wszedł i jak sam zauważył ważny jest także aspekt paliwa.

 

Twierdzę,że rynnie lepiej podać paliwo 8-10sekund i do tego dobrać pauzę.

Masz w podpisie kocioł DD, wiem,że do danej serii kotłów stosują stery DK System z modelu Master500, tam dość fajnie dopracowano algorytm, ze swoich źródeł wiem,że przy testach i konsultacjach kilka rzeczy w tej firmie fajnie dopracowano, nie mam jednak pojęcia do jakich modeli kotłów to idzie, wiem,że chodzi o serię na markety.

Z grubsza wiem,że dodano tam prostą modulację mocy dmuchawy i wyprzedzenie nadmuchu przed podaniem oraz wydłużenie po podaniu.

Do nich idzie to w szarej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo masz pomp do obsłużenia, ew. jakies siłowniki mieszacza?

 

jak nie chcesz ładować się w koszty, to poszukaj forum boleckiego, zapisz się na test SPP i sprawdzisz przed ewentualnym zakupem, czy inny rodzaj sterowania na Twoim kotle/palniku będzie lepszy czy niczego nie zmieni.

 

Możesz sprawdzić teraz jeszcze w trybie letnim albo zapisz się na test na jesień, oblukasz przez 2tygodnie, czy ma to sens.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo masz pomp do obsłużenia, ew. jakies siłowniki mieszacza?

 

jak nie chcesz ładować się w koszty, to poszukaj forum boleckiego, zapisz się na test SPP i sprawdzisz przed ewentualnym zakupem, czy inny rodzaj sterowania na Twoim kotle/palniku będzie lepszy czy niczego nie zmieni.

 

Możesz sprawdzić teraz jeszcze w trybie letnim albo zapisz się na test na jesień, oblukasz przez 2tygodnie, czy ma to sens.

 

Masz może jakieś dane jak SPP pracował z rynna?? Ten temat mnie zainteresował nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym dokumencie jest zapis: "Źródło = komin; sumuje się moce wszystkich kotłów z których spaliny

odprowadzane są wspólnym emitorem; kotłów poniżej 15 MW nie wlicza się."

W związku z tym wydaje mi się, że te uwarunkowania prawne nie dotyczą kotłów o mocy około 10 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wstukać w wyszukiwarkę "Instalacje spalania paliw stałych małej mocy SCIs" i jest sporo materiału do przeczytania.

 

Ponadto proponuje zajrzeć do naszych sąsiadów z południa, jak u nich od dnia 1.01.2014 wprowadzono regulacje dotyczące ochrony powietrza.

Z ciekawostek można podać, że przewidują zniknięcie z rynku około 75% dotychczas sprzedawanych kotłów.

 

ps.

Dodam, że zakaz sprzedaży obejmuje kotły klasy 1 i 2, a od 1.01.2018 obejmie także kotły klasy 3.

 

ps2.

Zawsze można zajrzeć na strony Polskiej Izby Ekologii, przy której została utworzona platforma grupująca przedsiębiorców produkujących urządzenia grzewcze dla sektora komunalno-bytowego oraz producentów paliw http://www.pie.pl/

 

ps3.

Najnowsze wiadomości w notatce Pani Krystyny Kubicy http://www.ppugps.pl/pliki/dokumenty/Informacja%20o%20stanie%20ekoprojektu%20i%20standaryzacji%20paliw_KKubica_31072014.pdf

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinie na temat firmy Skamet z Pleszewa, a dokładnie na temat ich pieca na ekogroszek 18 kw.

Ktos może pomóc ?

 

 

A dlaczego nie Skam P 17KW z firmy Sekom?

To górna półka jeśli chodzi o jakość i parametry i też z okolic Pleszewa:)

Chyba,że kotły Skamet chcą dołączyć do rankingu;)

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...