Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na lato zrobiłem w swoim kotle takie nastawy:

...

 

SUSPENSER ,co mogę jeszcze poprawić?:)

 

 

Dalszą dyskusję proponuję przenieść do innego wątku, żeby nie pisać tu nie na temat.

 

Podaję link, gdzie poodpisuję:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229592-ustawienia-sterownika-na-ekogroszek&highlight=ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za wszystkie wyjaśnienia.

Decyzja o zakupie zapadnie nie wcześniej jak po rozpoczęciu lub po środku sezonu grzewczego.

W tym roku miałem sporo wydatków,zaraz po tej niedzieli docieplam dodatkowo strop na strychu a siódmego wyjeżdżam z żoną na tydzień w Bieszczady.

Odpoczynek i oderwanie się chociaż na trochę od szarej rzeczywistości jest mi bardzo potrzebne.

Będziemy w kontakcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszą dyskusję proponuję przenieść do innego wątku, żeby nie pisać tu nie na temat.

 

Podaję link, gdzie poodpisuję:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229592-ustawienia-sterownika-na-ekogroszek&highlight=ekogroszek

 

 

 

Odwiedzam ten wątek regularnie,więc jeżeli znajdziesz chwilę odpisz bez dublowania mojego wcześniejszego pytania.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki moja dmuchawa to WBS-6a AL

Typ silnika RF2C-120/062

Jest to wentylator bębnowy firmy KONWEKTOR sp z oo z miasta Lipno (87-600).

 

Jak można dobrać odpowiednio charakterystykę silnika dla tej dmuchawy ?

Dmuchawę dostałem razem z piecem w komplecie więc ja żadnego doboru silnika nie dokonywałem. Taki zestaw otrzymałem po prostu.

 

Mam instrukcję. Mam wszystkie dokumenty. Mam wszystkie gwarancje itp itd.

 

wyłącz ster, pierwszy guzik od lewej z symbolem zasilania

teraz wciśnij i trzymaj "P", jednocześnie włącz zasilanie

jak zobaczysz napis "konfiguracja" puść przyciski

 

to menu serwisowe, jak dojdziesz do pozycji HASŁO wbij kod 10

 

ustaw sobie wówczas większą histerezę np.4st.C

 

pod WBS6aAL

moc biegu 1 - ja daję 8-9%, zależy od konkretnego egzemplarza dmuchawy

moc biegu 11- ja daję do nowej dmuchawy 38bieg a jak cosik nie tak z kondziorem, to bywa,że 50%, tutaj chodzi o to,że przy zwiększaniu wartości w pewnym momencie nie odczujesz wyraźnego wzrostu prędkości obrotowej dmuchawy

 

możesz też dopasować cwu, ja np. nie mam na swoim irydzie ustawionej nadwyżki ze wzlędu na umiejscowienie czujników, ale za to wybieg pompy cwu latem mam 10minut, zimą robię 4minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wyjaśnienia.

Decyzja o zakupie zapadnie nie wcześniej jak po rozpoczęciu lub po środku sezonu grzewczego.

W tym roku miałem sporo wydatków,zaraz po tej niedzieli docieplam dodatkowo strop na strychu a siódmego wyjeżdżam z żoną na tydzień w Bieszczady.

Odpoczynek i oderwanie się chociaż na trochę od szarej rzeczywistości jest mi bardzo potrzebne.

Będziemy w kontakcie.

Pozdrawiam.

 

Hech pięknie tam - może za rok też dam radę zaciągnąć tam rodzinkę :)

 

 

Udanego wypoczynku

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LYBud4hXJI8

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki u mnie

Moc biegu 1 jest na 10%

Moc biegu 11 jest na 40%

 

Zmienię moc na 50% i zobaczę co się stanie. Czy Ty uważasz że jak zmienię moc biegu 11 na 50% to dmuchawa szybciej będzie się rozkręcała ?

 

Obecnie jest tak żę niezależnie czy dmuchawa będzie pracowała na biegu 1 na biegu 8 na biegu 10 na biegu 11 czy biegu 12 to zawsze zajmie jej 16sekund aby się rozkręciła na maksa... Jak bym ustawił czas dmuchawy na 10 sekund to dmuchawa nawet by się nie rozbujała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jarecki za zainteresowanie i pomoc.

Zmieniłem ustawienie na 53% z tych 40% (na biegu 11).

Jednak nic to nie zmieniło - dmuchawa rozkręca się wolno (miękki start).

 

Dziwię się jak to jest że u mnie w mojej dmuchawie wkręcienie się na pełne obroty zajmuje 16 sekund. A u innych nie ma tego problemu.

No ale to i tak tam pikuś.

 

Mój deflektor ma srednicę 17cm. Jutro poszukam tarczy hamulcowej od passata i założę ją jako deflektor o srednicy 28cm. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Dołoże do tego jeszcze cegły szamotowe na palniku i na ruszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Pan na tym punkcie mocno przewrażliwiony jesteś. Nie oceniam wymiennika OEP, bo widziałem go jedynie na jakichś targach. Korzystam z forum bo sporo się można dowiedzieć, a i sam dziele się spostrzeżeniami i skromnymi doświadczeniami.. A Pan jaką ma misję na tym forum? Czytając Pańskie wpisy nie bardzo wiadomo...

 

Tak. Mam misję.

 

Zwracam uwagę na wypowiedzi bezmyślne, błędne, fałszywe i oszukańcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po lecie . W maju stwierdziłem , że nie będę grzał CWU groszkiem , tylko prądem . Instalator założył grzałkę i wyłączyłem piec . Mając jednak na uwadze co mądrzy ludzie piszą na temat wyłączania pieca , po 2 tygodniach zszedłem sprawdzić . No i się wyleczyłem z wyłączana , bo w środku mnóstwo skroplin . Zasypałem groszkiem , odpaliłem i hula do tej pory . Muszę jeszcze raz docenić geniusz mojego kolegi od którego dostałem ustawienia , bo kocioł chodzi na nich świetnie również latem . Jeden zasyp wystarczy mi na ok. 1,5 miesiąca . Ostatnio zapomniałem o kotle i dopiero alarm o braku opału mi przypomniał . No i jak otworzyłem drzwiczki to popiół wyleciał na zewnątrz , bo od zasypu nie zaglądałem i był powyżej palnika . Pozdrawiam Staszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stuningowałem moje stare 10 -cio letnie Defro Eko. Zapodałem mu palnik obrotowy Ardeo z zakładowego Skama. Dla testów palę teraz miałem 19 MJ z Janiny ( sprzedaję to po 380 PLN za tonę ). Za wczoraj na CWU i ciut grzania w łazienkach ( panie stwierdziły że tak jakoś chłodnawo na kąpiel i otworzyły głowice na grzejnikach w łazienkach na max ) wyszło 4,6 kg. Na sezon zamierzam palić odsiewką która mi zostaje z grubszych węgli - taki mix powinien mieć wartość opałową rzędu 24 - 25 MJ, bo w większości pochodzi z orzechów i kostki z Piasta i Ziemowita. Stara fajka z Defro idzie na Skama do zakładu - tutaj zapotrzebowanie i zużycie mam bardzo niewielkie, cały sezon myślę opalić taniutkim Jaretem. PS. Przy okazji przejrzałęm podajnik z Defro - należało się mu to po 10 latach bezawaryjnej pracy. Ślimak na przedostatnim zwoju już dość wyraźnie nadżarty. Wygładziłem flexem wżery i usunąłem to co już cieniutkie było - myślę że ze 2 - 3 lata jeszcze posłuży. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł będzie ogrzewać dom.

Wiem że jest to wątek o kotłach na ekogroszek ale nie szukam kotła konkretnie tylko na ekogroszek.

Szukam kotła który będzie żeliwny, dobry i ogrzeje dom.

Pytam o ten bo to co do tej pory znalazłam to ludzie piszą o firmie Viadrus i chcę poznać opinie o ich kotłach.

Co jeszcze znalazłam to firma Cichewicz, co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł będzie ogrzewać dom.

Wiem że jest to wątek o kotłach na ekogroszek ale nie szukam kotła konkretnie tylko na ekogroszek.

Szukam kotła który będzie żeliwny, dobry i ogrzeje dom.

Pytam o ten bo to co do tej pory znalazłam to ludzie piszą o firmie Viadrus i chcę poznać opinie o ich kotłach.

Co jeszcze znalazłam to firma Cichewicz, co o nich sądzicie?

 

Jaki dom - metraż, ocieplenie itp. - przede wszystkim trzeba dobrać prawidłowo moc bo to połowa sukcesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...