Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Eee to nie prawda minertu. Ty kotłami handlujesz to głupoty piszesz, jak ktoś z pompy zrezygnował i na groch się mógł przesiąść ? :)

Ech Ci handlarze, hehe

Jak z żoną przyjechał go zobaczyć to proponowałem wtedy jeszcze 23kW ale ta ładna kobieta była bardzo stanowcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym domu ( ociepleniu ) rozważyłbym coś innego niż węgiel to po pierwsze.

Jeśli już ma być paliwo stałe to kocioł pelletowy z buforem,

 

Pierwszy post karoki w tym temacie, który miał sens. Powinnaś na nim się skupić!

 

Przy takim ociepleniu, prawdopodobnie masz zapotrzebowanie na ciepło podobne do mojego domu. Pompa, odwierty, graty i montaż, kosztowały mnie 27tyś! Teraz sobie przemyśl czy nie warto.

Poczytaj sobie wątek "Ranking paliwa typu ekogroszek" może sraczki dostaniesz i ci przejdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT mamy 23% ale to nic w porównaniu z tym,że jak wpadniesz w US to możesz firmę zamknąć.O dalszych kłopotach nie wspomnę.

 

Ludzie, co wy opowiadacie, na cele budownictwa mieszkaniowego na własny użytek VAT 8% jeżeli zakup z usługą montażu. Jak kupujecie beton, okna etc na budowy ? Na 22% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosze o pomoc

Szukam solidnego, dobrego kotła z automatycznym podajnikiem na ekogroszek i miał, w którym można by było

również palić okresowo zwykłym drewnem lub kotła zasypowego.

Posiadam dom z poddaszem użytkowym o gabarytach 9x13m, ok 180m2 powierzchni użytkowej, plus garaż i kotłownia ok 40m2.Dom z pustaków porotherm i 12cm ocieplenia styropianem grafitowym. Poddasze docieplone 30cm wełny mineralnej, okna trzyszybowe, wentylacja naturalna.

Jakiej mocy kotła szukać? Jaki kocioł: z podajnikiem czy zasypowy?

Edytowane przez pocahonta_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a jakiej mocy kotła szukać i z jakiej firmy? zależy mi aby kupić dobry kocioł, ale nie chciałabym niepotrz4ebnie przepłacic

jMax 10kW ale jak zrobisz OZC to się dokładnie dowiesz. Karoka robi takie obliczenia i dokładnie ci wyliczy obciążenie cieplne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arytur masz 118m i rekuperatpor 9Kw

myślisz że 10kw kocioł starczy na 180m i 40m garaży z kotłownią?. Chyba trzeba by dobrze policzyć żeby nie było później problemów - nie wiem czy to nie za mało

Obciazenie cieplne mam 3,5kW a pompkę ciepła o mocy 9kW z tego względu,żeby wykorzystać 100% tańszej taryfy,która trwa tylko 10h na dobę czyli innymi słowy przez te 10h muszę dostarczyć domowi ciepła na 24h i z automatu moc grzewcza musi być wyższa zgodnie ze wzorem 3,5kW*24h/10h=8,4kW

Przy -18st.C te 9kW pracowało 7-8h na dobę a resztę czasu spało :)

W moim przypadku nie ma problemu z zatrzymaniem bo obywa się bez strat a u ciebie byłby problem.

Gdybym chciał grzać kotłem z maksymalną sprawnością przez 24h musiałbym mieć kocioł o mocy max.3,5kW.

U ciebie sądzę,że obciążenie cieplne będzie jakieś 6-7kW do tego 1,5kW na cwu i masz max.moc grzewczą jaką powinieneś mieć chcąc grzać 24h z max . sprawnością.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To pytanie musisz zadać samej sobie a potem dopiero szukać kotła.Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie :)

Przede wszystkim to czy wogole wegiel i czemu tak a nie inaczej.

Bez OZC nie ma mowy o świadomym wyborze źródła ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel wydaje mi się tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie prądem, a gazu w najbliższych latach nie mam szans mieć doprowadzonego:( Wiem że nikt decyzji za mnie nie podejmie ale chciałam żeby ktoś podpowiedział mi z jakiej ewentualnie firmy brać w ogóle pod uwagę kotły, które są warte swojej ceny i jakiej mocy potrzebuje pieca. Ze względu na małą kotłownie skłaniam się do pieca zasypowego, choć wolałabym z podajnikiem. Edytowane przez pocahonta_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel wydaje mi się tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie prądem, a gazu w najbliższych latach nie mam szans mieć doprowadzonego:( Wiem że nikt decyzji za mnie nie podejmie ale chciałam żeby ktoś podpowiedział mi z jakiej ewentualnie firmy brać w ogóle pod uwagę kotły, które są warte swojej ceny i jakiej mocy potrzebuje pieca

 

 

Ja proponuję kotły z podajnikiem - do wyboru RBR Ekouniwersal 12 kW lub Skam-P Premium 12 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...