Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę,że z jednym pompowym spamerem porządek zrobiony, coć nie wiadomo czy się cieszyć, bo zaraz wszystkie zapasowe nicki czubek odpali

Jeszcze powinien ktos kopniaka w d... liwko zasadzić co by polazł w czorty na wątki o pompach

 

Ten wątek dotyczy kotłów na ekogroszek i ludzi, których takie cos interesuje, Wy sobie idźcie na swoje wątki i tam hymny pochwalne o pompach piejcie, kto będzie chciał i będzie szukał pompy, z pewnościa odpowiedni temat znajdzie, nie martwcie się,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarek oni tu taką misję pełnią, wiesz :)

Jak na tym forum siedzę kilka lat to takiego trolowania nie pamiętam.

Dziwić się że ludzie boją się o cokolwiek zapytać tutaj bo zaraz są wyśmiani, wyszydzeni i zwyzywani przez niby tych światłych czyścioszków za których kto inny smród wącha i ręce sobie brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się sposób jego czyszczenia - str 13,14 pod linkiem

 

http://www.ogniwobiecz.com.pl/pliki/dtr/dtr_eko_plus10.pdf

 

Aż z ciekawości zajrzałem ;-)

 

Faktycznie , czyszczenie to jakaś tragedia ...

 

Otwieranie górnej klapy , odkręcania jakiś śrub , wyjmowanie jakiś elementów i czyszczenie od góry ...

A jak to zrobić jak kocioł działa , bo u mnie czyszczę kocioł przy niewygaszonym kotle ...

 

Widać kanały poziome są duuuuuużo lepsze i łatwiejsze do czyszczenia ...

 

Jedyny plus to taki że podobno takie kanały rzadziej się brudzą , ale i tak trzeba czyścić ....

Ale zapewne przy takim czyszczeniu jest dużo więcej brudu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały poziome są łatwiejsze do czyszczenia - i to jest fakt. Z drugiej jednak strony kanały pionowe starczy czyścić 3 - 4 razy w roku. Ja tak czyszczę w moim starym Defro: po sezonie grzewczym, po okresie letniego grzania samego CWU, no i czasem sobie przypomnę końcem stycznia że luty to najmroźniejszy miesiąc i dobrze by było żeby kocioł był gotowy dać po całości. Skam w zakładzie ma półki poziome - tutaj czyszczę co drugi zasyp i widać znaczącą różnicę w temperaturze spalin przed i po. Ale fakt - 5 minut starcza na jego czyszczenie. W Defro muszę odkręcić 2 motylki, zdjąć pokrywę wyczystki górnej, skrobnąć 3 kanały, zamknąć i zakręcić pokrywę, odkręcić 2 motyle wyczystki dolnej, zdjąć pokrywę i wybrać co zleciało przy czyszczeniu, zamknąć i zakręcić. Jak się na tempo wyrabiam - kwadrans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Jestem nowy jednak wiem ze zagoszcze tutaj na dlugo.

Moje pytanie brzmi, mam ograniczony budzet, ale musze kupic do domu jakis piec na eko-groszek. Dom stary, nie nowy. Co sadzicie o tym piecu? http://www.kry-stal.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7

Firmy kry-stal. Licze na jakies ciekawe opinie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiemy jaki masz duży dom. Jak ocieplony - i czy w ogóle jakoś ocieplony. Czy chcesz grzać CWU tym kotłem. A co do samego kotła - nie ma tam informacji jaki ma palnik ani jaki sterownik. Jest napisane że paliwo ekogroszek - można się domyślać że to zwykła retorta fajkowa ( inaczej raczej byłoby napisane że ekogroszek i miał ). Ale fachowość tego opisu w tabelce danych powala. Jest tam np. napisane - " zdolność spiekania RJ = 1150 st.C ". Albo - jako paliwo zastępcze podano: " Dla kotłów z rusztem można stosować węgiel kamienny lub orzech ". Ciekawe - włoski czy laskowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Jestem nowy jednak wiem ze zagoszcze tutaj na dlugo.

Moje pytanie brzmi, mam ograniczony budzet, ale musze kupic do domu jakis piec na eko-groszek. Dom stary, nie nowy. Co sadzicie o tym piecu? http://www.kry-stal.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7

Firmy kry-stal. Licze na jakies ciekawe opinie.

 

Pozdrawiam,

 

Najpierw podaj jaki duży dom , ile grzejesz metrów , jakie ocieplenie i wtedy można myśleć o wyborze kotla ...

 

Najważniejsze jest aby nie kupić jakiegoś "monstera" , nawet do starszego domu ...

Ważne także aby miał jakąś dość inteligentną elektronikę , abyś nie przesiadywał w kotłowni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podaj jaki duży dom , ile grzejesz metrów , jakie ocieplenie i wtedy można myśleć o wyborze kotla ...

 

Najważniejsze jest aby nie kupić jakiegoś "monstera" , nawet do starszego domu ...

Ważne także aby miał jakąś dość inteligentną elektronikę , abyś nie przesiadywał w kotłowni ...

 

Faktycznie moj blad.

 

Dom do ogrzania 120 m2. Jest to dom nie ocieplony. Aktualnie posiadam piec 3 letni galmeta bez podajnika. Jednak tona na miesiac palenia to uwazam ze stanowczo za duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy węglarze. Teraz właśnie widzicie jak wygląda w rzeczywistości zakup kotła;) Mało kto korzysta z jakiś forów - ludzie po prostu kupują ufając sprzedawcy, instalatorowi. Ja kupując ten kocioł dalej miałbym 25kW - spójrzcie w tabelkę - i nawet nie wiedziałbym czy palnik jest tam na 15, 40, czy 60kW:(.

 

Kolego wladziukse zamiast wymieniać kocioł zacznij od inwestycji w ocieplenie - to zwróci Ci się najszybciej:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy węglarze. Teraz właśnie widzicie jak wygląda w rzeczywistości zakup kotła;) Mało kto korzysta z jakiś forów - ludzie po prostu kupują ufając sprzedawcy, instalatorowi. Ja kupując ten kocioł dalej miałbym 25kW - spójrzcie w tabelkę - i nawet nie wiedziałbym czy palnik jest tam na 15, 40, czy 60kW:(.

 

Kolego wladziukse zamiast wymieniać kocioł zacznij od inwestycji w ocieplenie - to zwróci Ci się najszybciej:yes:

 

Tylko jest to dom bardzo stary, majacy okolo 80 lat. zy ocieplenie nie sprawi ze pojawi mi sie wilgoc w domu? Jednak kiedys budowano z cegly dosc szerokie sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości zajrzałem ;-)

 

Faktycznie , czyszczenie to jakaś tragedia ...

 

Otwieranie górnej klapy , odkręcania jakiś śrub , wyjmowanie jakiś elementów i czyszczenie od góry ...

A jak to zrobić jak kocioł działa , bo u mnie czyszczę kocioł przy niewygaszonym kotle ...

 

Widać kanały poziome są duuuuuużo lepsze i łatwiejsze do czyszczenia ...

 

Jedyny plus to taki że podobno takie kanały rzadziej się brudzą , ale i tak trzeba czyścić ....

Ale zapewne przy takim czyszczeniu jest dużo więcej brudu ...

 

Nie jest taka tragedia, nawet bym powiedział że szybciej się czyści porównując mojego starego śmieciucha- SAS-a i obecnego RBR-a. W obu przypadkach przełączałem na tryb ręczny i odczekałem jak trochę ostygnie i SAS-sie miałem dospawaną szczotkę do wiertła z SDS, odkręcałem dwie śruby motylkowe palcami, włączałem wiertarkę i czyszczenie 12 kanałów nie trwało dłużej niż 2-3 minuty (po czyszczeniu kanały błyszczały) , później otwierałem drzwiczki i wyciągałem cały popiół jaki z czyszczenia został. W RBR-eże zgarniam łopatką to co leży na półkach, w moim wypadku półki suche wyciągam bo dokupiony zgarniak z jednej strony się blokuje, z drugiej wchodzi luźno (krzywo pospawane podpory półki) i następnie ruszam wajchą aby wyczyścić tylny kanał. Czyszczenie podobnie trwa, tylko w przypadku SAS-a miałem pewność że jest dobrze wyczyszczone, w przypadku RBR-a tej pewności nie mam, bo widząc ile trzeba skrobać aby doczyścić komorę palnika dobrym skrobakiem nie wiem czy ruszając wajchą od tylnego kanału uzyskam taki sam efekt i po kilku sezonach tylna półka będzie jeszcze działać jako wymiennik ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest to dom bardzo stary, majacy okolo 80 lat. zy ocieplenie nie sprawi ze pojawi mi sie wilgoc w domu? Jednak kiedys budowano z cegly dosc szerokie sciany.

 

Jeśli masz tam prawidłową wentylację to dlaczego miałaby pojawić się wilgoć? Nie wiem jak grube masz te ściany, ale już 10cm styro na ściany i 20cm wełny na strop da bardzo wymierne rezultaty. Pobaw się tym kalkulatorkiem - nie jest to jakieś super precyzyjne wyliczenie, ale da Ci dużo do myślenia:)

http://cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tam prawidłową wentylację to dlaczego miałaby pojawić się wilgoć? Nie wiem jak grube masz te ściany, ale już 10cm styro na ściany i 20cm wełny na strop da bardzo wymierne rezultaty. Pobaw się tym kalkulatorkiem - nie jest to jakieś super precyzyjne wyliczenie, ale da Ci dużo do myślenia:)

http://cieplowlasciwie.pl/start

 

 

Ja bym zaczął od stropu strychu bo to praktycznie koszt wełny + trochę pracy własnej i efekt już będzie.

 

Potem skosy poddasza - wełna, rigipsy, profile, wkręty i trochę więcej pracy.

 

Styropian na ściany trochę więcej jednak kosztuje, do tego trzeba więcej wprawy i rusztowania.

 

wladziugse - skoro masz obecnie 12 kW zasypowy i daje radę to nie jest tak źle i tona miesięcznie to pewnie w najzimniejszych miesiącach schodzi, w każdym razie jak chcesz kocioł z podajnikiem to nie ma sensu brać większego niż 12 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisze SUSPENSER najpierw nakryć od góry wełną, najtaniej rozwinąć na podłodze poddasza/strychu jeśli nieużytkowy, zrobi się samemu i koszt tylko wełny i folii, jeśli potrzeba miejsca do chodzenia to zrobić podłogę z desek i płyt OSB i między nimi wełna. są wątki i filmy na YT jak to ogarnąć samemu. taki wydatek wróci się po 1 maksymalnie 2 sezonach grzewczych- straty przez dach są dość duże i efekty ocieplenia widać dość szybko i znaczne.

potem kupić kociołek w okolicy 10KW z dobrym palnikiem aby spalał nie tylko dobre groszki a kasę zaoszczędzoną po każdym sezonie odkładać na izolację ścian. a jak się da to izolować przed wymianą kociołka. dać na ściany 12cm styro o porządnej lambdzie i wtedy wystarczy 7KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie w tym roku zakladalem schody strychowe (wedlug producenta ocieplane) uwazacie ze mimo wszystko powinienem wejsc na strych i polozyc welne na calej dlugosci strychu? Moze faktycznie lepiej ocieplic dom. Dodatkowe moje pytanie czy w piwnicy gdzie jest palone, jaka powinna sie utrzymywac temperatura. Przez okno w ktore wrzucam wegiel troche wlatuje tam zimno, nawet wiecej niz troche. Cy gdy w pomieszczeniu gdzie stoi piec powinno byc cieplo czy jednak to zadna roznica? Rury natomiast maja nalozone ocieplenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...