Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Juz bylem na tej stronie, faktycznie sprobuje zaczac palic w inny sposob.

 

Co do ocieplania strychu, to w takim razie co lepiej? Ocieplic dom czy tylko strych? Tak ciezko mi uwierzyc ze tam ucieka cieplo ze nie wiem (jestem zielony w tym temacie i moze dlatego) Ulozenie welny na strych pozwoli by dom nagrzewal sie lepiej, szybciej i dluzej trzymał ciepło ?

 

Tak króciutko, dla lepszej wyobraźni:) Taki domek jak Twój nieocieplony, ze ścianami z cegły (licząc 40cm +5cm pustki) będzie miał stratę rzędu 300kWh na m2 rocznie. Dołożenie do takiego domu 10cm styro na ściany i 20cm wełny na strop obniży tą stratę do 150kWh/m2/rok - zatem zużycie węgla spadnie o połowę - o połowę:eek: Nie ma lepszej inwestycji w oszczędniejsze ogrzewanie - niż izolacja. Ocieplenie samego stropu oczywiście też dużo da, ale ściany zewnętrzne i podłoga od gruntu są równie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Juz bylem na tej stronie, faktycznie sprobuje zaczac palic w inny sposob.

 

Co do ocieplania strychu, to w takim razie co lepiej? Ocieplic dom czy tylko strych? Tak ciezko mi uwierzyc ze tam ucieka cieplo ze nie wiem (jestem zielony w tym temacie i moze dlatego) Ulozenie welny na strych pozwoli by dom nagrzewal sie lepiej, szybciej i dluzej trzymał ciepło ?

 

jak nie masz kasy zbyt dużo zacznij od strychu. jeśli Ci będzie trudno uwierzyć że to pomaga proponuję mały spacer po okolicy zimą. w czasie przechadzki popatrz sobie na okoliczne domy. tam gdzie śnieg będzie leżał na dachu to na pewno dom jest izolowany od góry, tam gdzie śniegu mniej lub wcale to raczej wełny ani styropianu od góry nie ma. ja gdy nie miałem wełny na podłodze strychu miałem tam zimą około 18stC i zużycie opału około 20% wyższe. teraz gdy leży 25cm wełny jest tam zimą 1stopień cieplej niż na dworze na dachu nie ma sopli i rozpuszczony śnieg nie podcieka mi pod dachówkę i nie zalewa strychu(konstrukcja dachu jak i domu dość stara więc i mozliwości podciekania więcej niż w nowym domu. mam tylko gołą blachę na łatach bez żadnych foli i membran.

 

po izolacji strychu zaczniesz spalać mniej. jak nie wydasz zaoszczędzonej kasy to w kilka sezonów odłożysz i ocieplisz ściany. wtedy całość obgonisz kociołkiem 7-8KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wstawił 12KW a najlepiej 10KW

ale najpierw policzyłbym rzetelnie ile ten dom potrzebuje aby straty uzupełnić i nie słuchał się instalatora

dodatkowo niezależnie od mocy kotła zadbać należy o odpowiednią izolację rur przesyłających ciepło z garażu do domu. niektórzy pakują rzeczone rury w podwójną piankę oraz w rurę kanalizacyjną i całość wypełniają dodatkowo pianą niskoprężną. do tego odpowiednio głęboko pod ziemią

 

 

EP ma 75 kWh/m2rok, wentylacja mechaniczna jest, przyłącze jest już zrobione właśnie w taki sposób, garaż ma 50 m2 i chciałbym zainstalować nagrzewnice. W projekcie mam ogrzewanie gazowe, ale w mojej okolicy przyłącza gazu brak, myślałem o pompie ciepła, ale ze względu na koszty narazie nie. Jaki model kotła byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym Ci Skama 12kW lub RBR-Ekouniwersal 12kW w tej chwili.

Zależy na czym Ci zależy.

 

sterowalność ma być taka by spalanie było jak najlepsze przy użyciu różnej klasy opału (po sondażu u znajomych-z opałem bywa różnie) Powiedzcie mi czym ten piec http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html różni się od wcześniej polecanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy producent ma pod nazwą swojego kotła klika opcji (sterownik,podajnik,ruszta,wyjscia wody ,budowa w środku itp)) Dlatego trzeba by porównać konkretne konkretnym z osprzętem

ale wszyscy polecają włąściwie to samo to ja Ci dorzuce na pewno nie gorsze, kązdy z tych kotłów widziałem osobiście i romawialem z producentem ceny też sa do negocjacji

z palnikiem obrotowym Ardeo lub /działającym na tej samej zasadzie

 

 

http://www.walsc.pl/kociol-z-podajnikiem-kwm-sgrs,6,11

http://www.kotly-bialek.pl/oferta/kotly-co/kotly-z-podajnikiem-na-mial-piec-na-ekogroszek/

 

tego widziałem w castoramie naprawde dobrze wyglada chociarz może dla Ciebie za duzy

http://duraterm.pl/produkty/kotly/92-kociol-centralnego-ogrzewania-17kw-prawy

 

http://www.grobelny-pleszew.com.pl/index.php/kociol-ekr-z-podajnikiem-slimakowym

http://www.piececo-sklep.pl/

http://allegro.pl/kociol-kotly-co-piec-piece-z-podajnikiem-15kw-i4627619288.html

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowalność ma być taka by spalanie było jak najlepsze przy użyciu różnej klasy opału (po sondażu u znajomych-z opałem bywa różnie) Powiedzcie mi czym ten piec http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html różni się od wcześniej polecanych?

Szukasz czegoś tańszego,to weź Skampa z sterownikiem SPP .Droższy od tego na aledrogo o około 2 tyś ale pieca nie kupujesz na rok-dwa.Palnik dobierzesz odpowiedni i dzięki sterownikowi spalisz każdy opał. Oczywiście możesz też pomyśleć o Ogniwie 10kw,lecz droższy jest już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz czegoś tańszego,to weź Skampa z sterownikiem SPP .Droższy od tego na aledrogo o około 2 tyś ale pieca nie kupujesz na rok-dwa.Palnik dobierzesz odpowiedni i dzięki sterownikowi spalisz każdy opał. Oczywiście możesz też pomyśleć o Ogniwie 10kw,lecz droższy jest już.

Chcesz tym powiedzieć,że inny sterownik nie spali każdego opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tym powiedzieć,że inny sterownik nie spali każdego opału?

Wiem do czego pijesz ,I powiem że Ecoal jest doskonały dla początkowego palacza .Potrafi zaoszczędzić węgiel i czas. To na pewno dobry sterownik,może i bardzo dobry .Z tym że teraz używam sterownika który w moim odczuciu jest lepszy [mogę mieć swoje subiektywne zdanie] . Teraz mam sam pył w piecu co na Ecoalu mi się nie udawało . Wiec nie prowokuj mi tu wojenek, nie chce mi się :) .

Aha prowadzę jeszcze 2 piece oprócz swojego i właściciele są zadowoleni z Miśków .

Z resztą chyba chciałeś zmanipulować moja wypowiedz,wyrwałeś z kontekstu słowa ...nie ładnie,nie ładnie.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie piję do miśka,inny nie znaczy misiek , nawet o nim nie wspomniałem :)

Wczoraj miałem okazję poznać SPP , rozmawiałem nawet z Boleckim bo ster miałem 1 raz więc potrzebowałem kilku wskazówek.

Ale nie takie było pytanie :)

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem twojej opinii o Spp. A odnośnie sterów znam 2 i myślę że poznałem je dość dobrze . Uważam je za dobre produkty. Nawet mój piec pomimo poprawek które wykonałem uważam za bardzo dobry produkt .Choć ile prościej mają ludzie którzy kupią piec i nie doktoryzują się jak my tutaj nad każda rzeczą. Już mało piszę,za dużo już tutaj bazaru,sprzedawców.Choć lubię poczytać,idzie się uśmiać.

 

A odnośnie spalania opału,tak pierwsze skrzypce gra palacz :) . Nawet super sterownik można ogłupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz czegoś tańszego,to weź Skampa z sterownikiem SPP .Droższy od tego na aledrogo o około 2 tyś ale pieca nie kupujesz na rok-dwa.Palnik dobierzesz odpowiedni i dzięki sterownikowi spalisz każdy opał. Oczywiście możesz też pomyśleć o Ogniwie 10kw,lecz droższy jest już.

 

 

co to znaczy odpowiedni palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem twojej opinii o Spp. A odnośnie sterów znam 2 i myślę że poznałem je dość dobrze . Uważam je za dobre produkty. Nawet mój piec pomimo poprawek które wykonałem uważam za bardzo dobry produkt .Choć ile prościej mają ludzie którzy kupią piec i nie doktoryzują się jak my tutaj nad każda rzeczą. Już mało piszę,za dużo już tutaj bazaru,sprzedawców.Choć lubię poczytać,idzie się uśmiać.

 

A odnośnie spalania opału,tak pierwsze skrzypce gra palacz :) . Nawet super sterownik można ogłupić :)

Teraz odniosę się do miśka.Widzisz,sterownik może zastąpić palacza,może nie na 100% ale może.Nie każdy sterownik to potrafi bez ingerencji palacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowalność ma być taka by spalanie było jak najlepsze przy użyciu różnej klasy opału (po sondażu u znajomych-z opałem bywa różnie) Powiedzcie mi czym ten piec http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html różni się od wcześniej polecanych?

 

Może naiwnie się wtrącę, ale też chciałabym poznać konkretne różnice między takim kotłem a polecanymi tutaj. Bardzo proszę o rzeczowe wyliczenie, bo trudno się w tym wszystkim połapać mentalnej blondynce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* dane spalania na mocy znamionowej nieprawdziwe... ta tabelka jest skopiowana, podobne dane kilka stron temu były omawiane

np. 2,5kg/h dla 12kW przy konkretnym średnim groszku to ok.67%sprawności a 3kg/h dla 12kW oznacza 55%sprawności....

* 12kW do 90m2.... no comment

* wymiar wys. przy konstrukcji górnokanałowej tej wielkości kotła świadczy także o tym,że będzie się jeszcze bardziej różnił od tego szkicu

* zwykły żeliwny ruszt sztabkowy

* wstawione fotki świadczą o zupełnie innym miejscu produkcji niż opis aukcji podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...