Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

* dane spalania na mocy znamionowej nieprawdziwe... ta tabelka jest skopiowana, podobne dane kilka stron temu były omawiane

np. 2,5kg/h dla 12kW przy konkretnym średnim groszku to ok.67%sprawności a 3kg/h dla 12kW oznacza 55%sprawności....

* 12kW do 90m2.... no comment

* wymiar wys. przy konstrukcji górnokanałowej tej wielkości kotła świadczy także o tym,że będzie się jeszcze bardziej różnił od tego szkicu

* zwykły żeliwny ruszt sztabkowy

* wstawione fotki świadczą o zupełnie innym miejscu produkcji niż opis aukcji podaje

 

 

dam sobie spokój z takim piecem:http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html skoro w opisie są takie kwiatki.

zastanawiam się tylko czy SKAM-P, czy SKAM-P PLUS, IRYD, BRULI

O co należy zapytać przy zamawianiu pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam interesuje mnie piec,podłogówka w całym domu,dół 80m2 po podłodze+garaż 42m2,góra 80m2+(garderoba,pralnia i suszarnia-42m2) po podłodze-użytkowa będzie mniejsza,18cm styropianu grafitowego w podłodze,20cm styropianu grafitowego na fasadzie,25-30cm wełny w dachu,okna 3szybowe,8 okien dachowych,wentylacja mechaniczna,jaki polecilibyście piec i jakiej mocy i na jakie paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam interesuje mnie piec,podłogówka w całym domu,dół 80m2 po podłodze+garaż 42m2,góra 80m2+(garderoba,pralnia i suszarnia-42m2) po podłodze-użytkowa będzie mniejsza,18cm styropianu grafitowego w podłodze,20cm styropianu grafitowego na fasadzie,25-30cm wełny w dachu,okna 3szybowe,8 okien dachowych,wentylacja mechaniczna,jaki polecilibyście piec i jakiej mocy i na jakie paliwo.

 

Idąc tropem Liwko jednym "piecem" będzie ciężko to ogrzać chyba że z DGP ;). Może lepiej kocioł ?

 

A tak zupełnie serio, mysi być paliwo stałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam sobie spokój z takim piecem:http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html skoro w opisie są takie kwiatki.

zastanawiam się tylko czy SKAM-P, czy SKAM-P PLUS, IRYD, BRULI

O co należy zapytać przy zamawianiu pieca?

W większości tych opisów są takie kwiatki.

O co pytać ? powiedzieć co Ci potrzeba, tzn. czym chcesz palić, jakiego sterownika potrzebujesz, ile pomp ma obsłużyć, czy chcesz mieć dostęp do kotła przez neta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości tych opisów są takie kwiatki.

O co pytać ? powiedzieć co Ci potrzeba, tzn. czym chcesz palić, jakiego sterownika potrzebujesz, ile pomp ma obsłużyć, czy chcesz mieć dostęp do kotła przez neta ?

 

źle to pytanie zadałem, chodziło mi o sprawy serwisu,gwarancji i jak użytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Liwko nam za 5 tysi odwierci po znajomości? :))))))))

Taa, pompiarze forumowi dostają wszystko za bezcen albo nawet za darmo :)

Dlaczego każdy kto do mnie dzwoni i zaproponuję mu pompkę mówi to samo, ceny wyceny zaczynają się od 45 tysi ?

Aha, żeby było jasne, nie sprzedaję pomp ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać słabo szukałeś.

A wiesz że nie wolno łączyć wentylacji mechanicznej z grawitacyjną a taka musi być przy węglu? Masz wybudowany komin wentylacyjny w kotłowni?

 

 

 

kurde, to ja też słabo szukałem. Ja mam w kotłowni wentylacje grawitacyjną, a w domu mechaniczną to moge mieć pieczenie węglem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejt_R wiem, bo sam z północy pochodzę, tak mocniej na lewo od Gdyni ;)

co dla mnie było normalne także np.z nazwą sztanga czy sztaplarka, jakoś w środkowej Polsce już stało się niezrozumiałym...

 

i dlatego się nie dziwię i sam z tym problemu nie mam, ale niektórzy o nazwę kocioł to by na wojnę mogli iść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...