Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kotłem na ekogroszek trudno truć bo w nim folią kiepsko się pali i nie warto, więc nie fisiuj z tymi sąsiadami bo najgorsi "ekolodzy" to ci od kominków ... a jakoś dziwnym trafem każdy pompiarz takowy ma - rekreacyjny oczywiście :)

 

Nie każdy nie każdy. A kominki mają wszyscy, niezależnie od metody grzania :yes:

 

Przez pięć lat spalone 2,5m3 buczyny. Dużo to to? :)

Ale masz rację, obok mam sąsiada który "grzej gazem". Co roku jakieś 7-8m3 śmierdzącej, żywicznej sosny. Czerpnię WM muszę co jakiś czas czyścić bo cała zaklejona.

Wiesz, jak ktoś za płotem zrobi mi raz na miesiąc głośną imprezę nie widzę problemu, gorzej jak ta impreza zaczyna się jesienią a kończy wiosną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jakoś dziwnym trafem każdy pompiarz takowy ma - rekreacyjny oczywiście :)

Apropo kominka:

Ze względu na to, że pompa sprawuje się lepiej niż założyłem z kominka prawie nie korzystam (rozpaliłem 7 razy)

Apropo Twojej chińszczyzny:

zużycie prawie 4400 kWh. W tym czasie pompa wyprodukowała 18 174 kWh ciepła, średnia kWh 0,41 zł.COP 4,14. Zapraszam serdecznie, wszystko jest opomiarowane i łatwo zweryfikować.

Powyżej to pompa powietrze-woda a kominek to jest głównie mebel w salonie a nie źródło ciepła.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich jestem nowy na forum i mam odrazu pytanie odnosnie ktola na ekogroszel a mianowicie potrzebuje kotla do ogrzania domu okolo 100 m2, jaka firme byscie polecili zeby dzialal jak najdluzej i bez awaryjnie?? Dodam ze bardzo blisko mnie jest firma Krzaczek co prawda maja duze ceny ale moze warto??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom starego budownictwa cegla plus pustak dom jest w trakcie remontu i bedzie ocieplony styropianem 14-16cm, podlogi styropian rowniez, strych i dach ocieplone welna mineralna

 

Skorzystaj z kalkulatora pod linkiem:

 

http://www.cieplowlasciwie.pl

 

kliknij "sprawdź swój dom" na dole strony i podaj jaki masz wynik w kW bo z tego co widzę może wystarczyć Skam-P Plus 7 kW, ale lepiej to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...