Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom starego budownictwa cegla plus pustak dom jest w trakcie remontu i bedzie ocieplony styropianem 14-16cm, podlogi styropian rowniez, strych i dach ocieplone welna mineralna

 

po termomodernizacji będzie potrzebował nie więcej niż 7KW

szukaj innego grzania niż węglem. pomyśl o podłogówce - będzie łatwiej z czajnikami niskotemperaturowymi. jeśli węgiel to mały kocioł i bifor bo inaczej kiepska sprawność i wyższe zużycie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich

Zalogowałam się tutaj ponieważ pilnie potrzebuję fachowej pomocy. Stanełam przed dylematem zakupu nowego kotła na ekogroszek ponieważ stary niestety odmówił dalszej współpracy.

Dom ma 136 m powierzchni użytkowej w tym ok. 40 m użytkowego podasza również ogrzewanego.Zbudowany jest w 2004 roku z podwójnego maxa ( w środku styropian 10 ) Zrobiłam test na polecanej przez Was stronce i wyszły takie wyniki:

9,0kW

takiej mocy grzewczej potrzebuje twój dom w największy mróz

39W/m2

wskaźnik mocy kotła względem ogrzewanego metrażu

 

Dadam jescze, że poszukuję dostawcy z okolic Warszawy. Z tego co się z orientowałam to kotły takie jak Skam-p i RBR Ekouniwersal nie są tu w okolicy dostępne , a miejscowy hydraulik poleca mi Galmet KWP-2 16 kW ze sterownikiem Elster.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

 

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich

Zalogowałam się tutaj ponieważ pilnie potrzebuję fachowej pomocy. Stanełam przed dylematem zakupu nowego kotła na ekogroszek ponieważ stary niestety odmówił dalszej współpracy.

Dom ma 136 m powierzchni użytkowej w tym ok. 40 m użytkowego podasza również ogrzewanego.Zbudowany jest w 2004 roku z podwójnego maxa ( w środku styropian 10 ) Zrobiłam test na polecanej przez Was stronce i wyszły takie wyniki:

9,0kW

takiej mocy grzewczej potrzebuje twój dom w największy mróz

39W/m2

wskaźnik mocy kotła względem ogrzewanego metrażu

 

Dadam jescze, że poszukuję dostawcy z okolic Warszawy. Z tego co się z orientowałam to kotły takie jak Skam-p i RBR Ekouniwersal nie są tu w okolicy dostępne , a miejscowy hydraulik poleca mi Galmet KWP-2 16 kW ze sterownikiem Elster.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

 

Agnieszka

 

RBR chyba mozesz dostac bez problemu. Ten drugi tez- sa tu naforum koledzy ktorzy doradza i sprzedadza jak trzeba bedzie. Mysle ze 16KW to bedzie za duzo ale sa tu madrzejsi. Ja polecam RBR. Mam i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ->BERTI

 

A może coś takiego Cię zainteresuje.

 

Jeżeli masz dostęp do gazu to ten podgrzewacz wystarczy,żeby mieć CWU z zasobnika 100l,a z wężownicy zasilić podłogówkę.(odpowiednia inst. zamknięta)

Moc palnika w tym podgrzewaczu jest ok. 7kW,więc by wystarczyło.

Należy dokładnie się dopytać w sklepie lub u producenta(może dopasuje palnik do Twoich potrzeb na zamówienie?)

Całość zrobiona z nierdzewki,a więc trwałość.

 

Można też pelettem(dosypywanie opału śr. co 35h)trochę upierdliwe.

Min. moc tego piecyka na c.o. to 2,5kW,max. 10kW.

Sprawność 90%,więc byłoby O.K.

 

http://www.bojlery.pl/pojemnosciowy-gazowy-podgrzewacz-wody-termica-psw100.html

 

http://499.com.pl/piecyk-na-pelet-edilkamin-idroflexa-11-5kw-ceramika-p-179.html

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma 136 m powierzchni użytkowej w tym ok. 40 m użytkowego podasza również ogrzewanego.Zbudowany jest w 2004 roku z podwójnego maxa ( w środku styropian 10 ) Zrobiłam test na polecanej przez Was stronce i wyszły takie wyniki:

9,0kW

takiej mocy grzewczej potrzebuje twój dom w największy mróz

 

Witaj,

 

Kotły polecane tu sprzedaje się w całym kraju.

 

16 kW to na pewno za dużo, do tego Galmet wymaga komplikowania instalacji [koszty] żeby spełniać warunki gwarancji - zarabia na tym oczywiście instalator, dlatego tak lubią te Galmety [w mojej okolicy też jest kilku takich].

 

Jeśli te 9 kW na samo grzanie CO to trzeba dodać 2-3 kW na CWU i wychodzi na to, że kocioł 12 kW będzie optymalny [pracuje w zakresie 3-15 kW a w 16 kW Galmecie pewnie jest wsadzony palnik 25 kW, który w Twoim domu praktycznie nigdy nie będzie pracował na maksymalnej mocy i sprawności - czyli spali więcej węgla od kotła o niższej, prawidłowo dobranej mocy].

 

Wg mnie RBR lub Skam-P Plus 12 kW będą najlepszym wyborem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBR chyba mozesz dostac bez problemu.

Sądzę,że każde źródło ciepła o mocy 12kW można dostać bez problemu.

PRL z kartkami na przydział się już skończył a mam wrażenie,że niektórzy z niektórych regionów dalej żyją w tym temacie....

Haloooo,mamy 2014 rok a nie 1984 :)

 

To że do danego regionu zabitego dechami doszedł marketingowo tylko jeden gość to nie znaczy,że mamy 1984r i kartki na przydział...

Mamy rok 2014 i dużo do wyboru i to bez kartek...

 

To że lestek27 dał się omamić forumowym sprzedawcom to nie znaczy,że nie istnieją tańsze i lepsze źródła ciepła,dostępne od ręki bez problemu.

Istnieją,trzeba tylko wyściubić nos z zabitej dechami wiochy....

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po termomodernizacji będzie potrzebował nie więcej niż 7KW

szukaj innego grzania niż węglem. pomyśl o podłogówce - będzie łatwiej z czajnikami niskotemperaturowymi. jeśli węgiel to mały kocioł i bifor bo inaczej kiepska sprawność i wyższe zużycie opału.

I święte słowa za które idzie się do piekła :)

 

Jak tam naciągnięci na 12-17kW RBR-a ?

Wyższe zużycie opału czyli ile to kWh poszło z dymem ?

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I święte słowa za które idzie się do piekła :)

 

Jak tam naciągnięci na 12-17kW RBR-a ?

Wyższe zużycie opału czyli ile to kWh poszło z dymem ?

Jako użytkownik kotła RBR 17kW czyli ten naciągnięty, ogrzewający już 3 lata (bez dwóch miesięcy) swój dom o pow. 320m2 i grzejąc wodę dla całej swojej rodziny mogę go polecić. Szkoda że nie dałem się naciągnąć na mniejszy ale to był mój wybór. Jeżeli chodzi o opał to za pełny cały rok (lato CWU) puściłem z dymem 5,2T opału. Na chwilę obecną puszczam miał z dymem i jestem bardziej niż zadowolony bo mam taniej niż w zeszłym roku.

Zadowala cię taka odp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo widzę że po zbanowaniu Twoich wszystkich kont znowu się przepoczwarzyłeś i niesiesz dobrą nowinę.

Zatwardziały spamer jesteś, zrób sobie przerwę bo już widzę po godzinie wpisu że chyba dyżur całodobowy trzymasz na forum :)

Podnieśli Ci stawkę od posta ?

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kotły polecane tu sprzedaje się w całym kraju.

 

 

Dzwoniłam w piątek zarówno do Sekomu jak i do "INSTALCO" w jednym i drugim przypadku poinformowano mnie, że nie mają, żadnych dystrybutorów w okolicy Warszawy. Śląsk, Wrocław owszem jest dużo, ale w tym rejonie najbliższe miejsce jakie mi wskazano to Zduńska Wola czyli jakieś 170 km ode mnie.

Dlatego jeżeli znacie jakieś namiary na firmę która sprzedaje te produkty w okolicach Wawy i jednocześnie jest wstanie zapewnic ich montaż będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony wyszło mi 6,5kW. Grzanie gazem nie wchodzi w grę ponieważ nie ma przyłącza do działki a koszty są duże. Okna będą nowe 3 szybowe, grzejniki również nowe, nad ogrzewaniem podłogowym jeszcze się zastanawiamy wszystko zależy od kosztów. Jaki kociołek polecilibyście na pellet/groszek oczywiście z zastępczym rusztem na węgiel, drewno?? Ponowię rownież pytanie na temat kotłów Krzaczka w ofercie najsłabszy 17kw kosztuje 8500-10000zł czy to jest warte swej ceny?? Czy szukać z innej firmy 7kW który stanowczo wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik kotła RBR 17kW czyli ten naciągnięty, ogrzewający już 3 lata (bez dwóch miesięcy) swój dom o pow. 320m2 i grzejąc wodę dla całej swojej rodziny mogę go polecić. Szkoda że nie dałem się naciągnąć na mniejszy ale to był mój wybór. Jeżeli chodzi o opał to za pełny cały rok (lato CWU) puściłem z dymem 5,2T opału. Na chwilę obecną puszczam miał z dymem i jestem bardziej niż zadowolony bo mam taniej niż w zeszłym roku.

Zadowala cię taka odp.?

 

Brawo! 320m2 a w nich mieszka mianowany palacz :) Pewnie 300m2 byłoby zdecydowanie za mało :D

Ale i tak jesteś słabiutki. Kolega wybudował we Wrocku 400m2 i też pali gównianym miałem :yes: Ale już mu przeszło, szuka rozwiązania dla swojej głupoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię rownież pytanie na temat kotłów Krzaczka w ofercie najsłabszy 17kw kosztuje 8500-10000zł czy to jest warte swej ceny?? Czy szukać z innej firmy 7kW który stanowczo wystarczy.

 

 

Odpuść sobie tego Krzaczka 17kW i prawie 3 krotne przewymiarowanie kotła,wpędzisz się w b. duże kłopoty.

 

7kW,tak jak doradzają koledzy to tylko Skam-P.(zapytaj o termin realizacji zamówienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...