Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pellet nie jest paliwem podstawowym dla retorty.

Tak można go stosować ale w mieszance z groszkiem czy miałem, spalanie pelletu na retorcie nie jest ekonomicznym rozwiązaniem a producenci jakoś muszą zachęcić potencjalnego nabywcę podając w opisach takie rzeczy.

Podobnie jest z tymi wpisami o paleniu na ruszcie awaryjnym grubym węglem czy drewnem.

To jest prawda ale nie cała o czym się przekonasz jeśli spróbujesz.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Skam-P będzie za mały:

Skam-P Plus 7kW polecamy:

* do 50m2 starego, nieizolowanego domu (straty ciepła 110W/m2)

* do 55m2 starego domu z dodatkową izolacją (straty ciepła 100W/m2)

* do 60m2 domu z drugiej połowy lat 90-ych (straty ciepła 90W/m2)

* do 70m2 domu po 1995r., izolowanego (straty ciepła 80W/m2)

* do 75-80m2 nowego standardowego budownictwa, izolowanego (straty ciepła 70W/m2)

* do 100m2 nowego domu o wyższym standardzie izolacji (straty ciepła 50-60W/m2)

 

mój dom jest starego budownictwa więc nie wystarczy według tego co podaje producent

Czy tym piecem http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d14 bedzie można palić samym pelletem czy groszkiem bez żadnych problemów czyli mieszania z miałem itp??? Pytam tak bo jestem zielony w tym temacie a wolę się tego dowiedzieć od was niż od sprzedawcy.

Ewentualnie ten http://kotly.es24.pl/opis/2871042/kociol-skam-p-plus-12kw-sterownik-internetowy-spp.html

i takie samo pytanie

Edytowane przez BERTI666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! 320m2 a w nich mieszka mianowany palacz :) Pewnie 300m2 byłoby zdecydowanie za mało :D

Ale i tak jesteś słabiutki.Kolega wybudował we Wrocku 400m2 i też pali gównianym miałem :yes: Ale już mu przeszło, szuka rozwiązania dla swojej głupoty :)

Tak mieszkam i to z całą rodziną czyli trzy pokolenia, 6 dorosłych i 4 moich wnuków. 300m było by za mało a i teraz jeszcze chcę coś dodatkowego uzyskać jak nie w domu to obok, mały domek ten Niemiec w 1933 wybudował. Nagrzej swoją pompą taki budynek, nagrzej CWU dla wszystkich 10 osób i zobaczymy czym będzie taniej. Może jeszcze mam dołożyć gdzieś styro? Może mam źle zrobioną podłogówkę? Ekspert jesteś od wszystkiego a jak jest od wszystkiego to ........

To nie jest temat na którym się znasz, to jest ranking kotłów na ekogroszek a nie pomp. Spamu tu nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony wyszło mi 6,5kW. Grzanie gazem nie wchodzi w grę ponieważ nie ma przyłącza do działki a koszty są duże. Okna będą nowe 3 szybowe, grzejniki również nowe, nad ogrzewaniem podłogowym jeszcze się zastanawiamy wszystko zależy od kosztów. Jaki kociołek polecilibyście na pellet/groszek oczywiście z zastępczym rusztem na węgiel, drewno?? Ponowię rownież pytanie na temat kotłów Krzaczka w ofercie najsłabszy 17kw kosztuje 8500-10000zł czy to jest warte swej ceny?? Czy szukać z innej firmy 7kW który stanowczo wystarczy.
Jeżeli wszystko masz jeszcze w realizacji to nie zakładaj grzejników tylko rób całość w podłogówce. Ogrzewanie niskotemperaturowe jest tańsze w utrzymaniu. Po całości podłogówka, gdzieniegdzie jeszcze dołożyć do ocieplenia i szukaj coś bezobsługowego. Jeżeli już byś był faktycznie zdecydowany na coś z podajnikiem to instalacja niskotemperaturowa i bufor. I tak musisz szukać w najmniejszych rozmiarach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mieszkam i to z całą rodziną czyli trzy pokolenia, 6 dorosłych i 4 moich wnuków.

 

No to ładne rozpasanie. Skoro my w trójkę mieszkamy na 133m2 i jeszcze jest jeden pokój dla "gości", to dla szóstki w zupełności by starczyło 260. Z zaoszczędzonych pieniędzy mógłbyś grzać prądem do końca życia! I to w pierwszej taryfie! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładne rozpasanie. Skoro my w trójkę mieszkamy na 133m2 i jeszcze jest jeden pokój dla "gości", to dla szóstki w zupełności by starczyło 260. Z zaoszczędzonych pieniędzy mógłbyś grzać prądem do końca życia! I to w pierwszej taryfie! :p
Niektórym do życia jest potrzebna mata do spania i wiadro do s.... a ja do nich się nie zaliczam. U ciebie mieszka jedna rodzina u mnie trzy, każda rodzina ma osobne mieszkanie i oddzielne pomieszczenia. Zadowolisz ich jedną pompą?

Nie odpisuj, nie będzie na temat, ja skończyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym do życia jest potrzebna mata do spania i wiadro do s.... a ja do nich się nie zaliczam. U ciebie mieszka jedna rodzina u mnie trzy, każda rodzina ma osobne mieszkanie i oddzielne pomieszczenia. Zadowolisz ich jedną pompą?

 

To fakt, kolega ma jedną pompę w domu 240m2 dla dwóch rodzin z oddzielnymi mieszkaniami, a nie dla trzech :p

 

320m2 i grzać węglem... :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że każde źródło ciepła o mocy 12kW można dostać bez problemu.

PRL z kartkami na przydział się już skończył a mam wrażenie,że niektórzy z niektórych regionów dalej żyją w tym temacie....

Haloooo,mamy 2014 rok a nie 1984 :)

 

To że do danego regionu zabitego dechami doszedł marketingowo tylko jeden gość to nie znaczy,że mamy 1984r i kartki na przydział...

Mamy rok 2014 i dużo do wyboru i to bez kartek...

 

To że lestek27 dał się omamić forumowym sprzedawcom to nie znaczy,że nie istnieją tańsze i lepsze źródła ciepła,dostępne od ręki bez problemu.

Istnieją,trzeba tylko wyściubić nos z zabitej dechami wiochy....

Nie znasz mnie czlowieku wiec moze powstrzymaj sie w stwierdzeniach czy jestem omamiony czy tez nie. Ja w przeciwienstwie do ciebie nie siedze calymi dniami na forum i nie wypisuje pustych hasel na temat jedynego slusznego wg mnie sposobu ogrzewania. Po twojej obecnosci na forum pozostaje slad swiadczacy o tym ze to raczej ty jestes omamiony. Czym to juz chyba kazdy bedacy jakis czas na forum wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, kolega ma jedną pompę w domu 240m2 dla dwóch rodzin z oddzielnymi mieszkaniami, a nie dla trzech :p

 

320m2 i grzać węglem... :bash:

I pewnie też budował w 1933r jak mój Niemieć, docieplił też tak samo, i utrzymuje też takie temp. w pomieszczeniach jak ja? Pewnie też ma pompę 17kW do ogrzania i CWU tak jak ja? Nie, przepraszam o 1/3 mniejszą :) Tylko o ile więcej wydał na instalację i ocieplenie? 1/3 więcej niż ja?

Za te pieniądze ja będę jeszcze z 10 lat grzał i miał na prezenty dla wnuków :)

Może już dość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadź czwarta rodzinę, zapłacą za ogrzewanie całości :)
Na to muszę poczekać, najstarsza wnuczka ma dopiero 7 lat a co do ogrzewania to wszyscy za to płacą, przelicz to na jedną rodzinę i zobaczysz jakie to koszty. Pewnie pokryją ogrzewanie twojej łazienki (lub dwóch o ile tyle ich masz) których w moim domu jest prawdopodobnie więcej jak pokoi w twoim domu a i temp. pewnie też wyższa w domu jak w twojej łazience.

Ty w mojej kieszeni nie siedzisz i nie ty za to płacisz.

 

Może już dość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym do życia jest potrzebna mata do spania i wiadro do s.... a ja do nich się nie zaliczam. U ciebie mieszka jedna rodzina u mnie trzy, każda rodzina ma osobne mieszkanie i oddzielne pomieszczenia. Zadowolisz ich jedną pompą?

Nie odpisuj, nie będzie na temat, ja skończyłem.

 

Przecież Twój przypadek to właśnie idealny wariant ogrzewania pompą - podział kosztów zakupu i kosztów ogrzewania na 3 rodziny i brak problemu kto ma się dziś zająć ładowaniem kotła.

 

Jak już ogrzewasz kotłem to nic, tylko szukać dofinansowania na zmianę źródła na ekologiczne - w niektórych rejonach Polski o ile na dofinansowanie eko ogrzewania dla nowych domów są dotacje symboliczne lub brak to na zmianę np węgla na PC lub gaz sięgają nawet 60%. W 3 rodziny ściepa i za drobne najwypaśniejsza PW lub standardową gruntową na odwiertach można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...