Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przecież Twój przypadek to właśnie idealny wariant ogrzewania pompą - podział kosztów zakupu i kosztów ogrzewania na 3 rodziny i brak problemu kto ma się dziś zająć ładowaniem kotła.

 

Jak już ogrzewasz kotłem to nic, tylko szukać dofinansowania na zmianę źródła na ekologiczne - w niektórych rejonach Polski o ile na dofinansowanie eko ogrzewania dla nowych domów są dotacje symboliczne lub brak to na zmianę np węgla na PC lub gaz sięgają nawet 60%. W 3 rodziny ściepa i za drobne najwypaśniejsza PW lub standardową gruntową na odwiertach można zrobić.

Pożyjemy zobaczymy, na razie jest za droga. Dotacje już raz były i ludzie (moich paru znajomych) pozakładali kotły na olej opałowy. Już po 3 latach przeklinali.

Dopłat u mnie w gminie nie ma bo taka jest władza że moja gmina jest prawdopodobnie na trzecim miejscu od końca z całego dolnośląskiego jak chodzi o wykorzystanie dopłat unijnych.

Może kiedyś?

Aby była jasność, nie jestem przeciwnikiem pomp, jestem przeciwnikiem spamowania.

Wątek ma temat i staram się tego przestrzegać, odstępstwem są odpowiedzi na zadawane pytania spamerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten Skam-P będzie za mały:

Skam-P Plus 7kW polecamy:

* do 50m2 starego, nieizolowanego domu (straty ciepła 110W/m2)

* do 55m2 starego domu z dodatkową izolacją (straty ciepła 100W/m2)

* do 60m2 domu z drugiej połowy lat 90-ych (straty ciepła 90W/m2)

* do 70m2 domu po 1995r., izolowanego (straty ciepła 80W/m2)

* do 75-80m2 nowego standardowego budownictwa, izolowanego (straty ciepła 70W/m2)

* do 100m2 nowego domu o wyższym standardzie izolacji (straty ciepła 50-60W/m2)

 

mój dom jest starego budownictwa więc nie wystarczy według tego co podaje producent

Czy tym piecem http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d14 bedzie można palić samym pelletem czy groszkiem bez żadnych problemów czyli mieszania z miałem itp??? Pytam tak bo jestem zielony w tym temacie a wolę się tego dowiedzieć od was niż od sprzedawcy.

Ewentualnie ten http://kotly.es24.pl/opis/2871042/kociol-skam-p-plus-12kw-sterownik-internetowy-spp.html

i takie samo pytanie

 

 

Te dane są ze sporym zapasem - policz np. 60W/m2 * 100 m2 = 6 kW a Skam-P Plus 7 kW spokojnie da 10 kW - a z własnego doświadczenia wiem, że u mnie na 185 m2 po podłogach maksymalnie na CO i CWU średniodobowo szło 7,5 kW, więc taki kociołek dałby radę nawet u mnie.

 

Kocioł tech-a nie wiem jaki ma palnik [budowa, moc] a to bardzo ważne, i jaką sprawność osiąga przez większość sezonu gdy zapotrzebowanie jest na poziomie 30% maksymalnego - u Ciebie będzie to około 2-3 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony wyszło mi 6,5kW. Grzanie gazem nie wchodzi w grę ponieważ nie ma przyłącza do działki a koszty są duże. Okna będą nowe 3 szybowe, grzejniki również nowe, nad ogrzewaniem podłogowym jeszcze się zastanawiamy wszystko zależy od kosztów. Jaki kociołek polecilibyście na pellet/groszek oczywiście z zastępczym rusztem na węgiel, drewno?? Ponowię rownież pytanie na temat kotłów Krzaczka w ofercie najsłabszy 17kw kosztuje 8500-10000zł czy to jest warte swej ceny?? Czy szukać z innej firmy 7kW który stanowczo wystarczy.

 

Osobiście wolałbym Skam-P Plus 7 kW za 6 400 zł z SPP + Bet a za różnicę w cenie kupił dobry ekogroszek na rok grzania.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! 320m2 a w nich mieszka mianowany palacz :) Pewnie 300m2 byłoby zdecydowanie za mało :D

Ale i tak jesteś słabiutki. Kolega wybudował we Wrocku 400m2 i też pali gównianym miałem :yes: Ale już mu przeszło, szuka rozwiązania dla swojej głupoty :)

 

Niech zmieni "gówniany miał" na porządny ekogroszek to poczuje różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zaglądam na to forum ale widzę że frustracja niektórych pompiarzy i „elektryków” sięgnęła granic absurdu.

 

Brawo! 320m2 a w nich mieszka mianowany palacz :) Pewnie 300m2 byłoby zdecydowanie za mało :D

 

No to ładne rozpasanie. Skoro my w trójkę mieszkamy na 133m2 i jeszcze jest jeden pokój dla "gości", to dla szóstki w zupełności by starczyło 260. Z zaoszczędzonych pieniędzy mógłbyś grzać prądem do końca życia! I to w pierwszej taryfie! :p

 

Nie dość że jeden z drugim korzysta z tańszych nośników energii to jeszcze zbyt dużą powierzchnię zajmuje ;)

 

Wprowadź czwarta rodzinę, zapłacą za ogrzewanie całości :)

 

Dostrzegam tu tęsknotę za minionym ustrojem. Jak ktoś miał nadmetraż to mu sublokatorów dokwaterowano ;)

Edytowane przez an2lec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie jeszcze na kotły ze Stąporkowa?? np taki http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d14

Czy te 7kW nie będzie za mało nie lepsza była będzie taka 12kW bo potrzebuje jeszcze ogrzewać wodę

 

taką dwunastkę tylko w wersji pomarańczowej z Castoramy montował u siebie jeden z kolegów spod Skierniewic. pomagałem mu ja ogarnąć i ustawić. miał niewielki domek dość stary ale po termomodernizacji. nie odzywa się. powody mogą być dwa. albo kocioł do kitu i wywalił albo jest zadowolony i nie musi się martwić. mam większy model tego kotła o mocy 19KW i nie narzekam. niestety dla osoby która nie miała do czynienia z takim sposobem grzania domu sterownik proponowany w standardzie jest trudny do ogarniecia. jak chcesz to go bierz ale dokup inny sterownik. jak wolisz dołożyć bierz skam-premium. wyślą Ci kurierem a Twój instalator podłączy jeśli nie ma 2 lewych rączek. to kocioł jak każdy inny. będzie jedynie zły bo nie zgarnie prowizji od polecanego przez siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy :) i od razu mam pytanie.

Zaczynam budować dom 105 m2 pow. użytkowej i potrzebuję dobrać moc kotła na ekogroszek. Rozważam kocioł ogniwo eko plus moc 10 lub 16kW. Poniżej podaję wszystko co znajduje się w charakterystyce energetycznej budynku.

Materiał - gazobeton 24cm + styropian 15cm

Powierzchnia użytkowa budynku 71,16 m2 (parter) + 51,66 m2 (poddasze)

Powierzchnia użytkowa o regulowanej temperaturze - 140,49 m2

Powierzchnia przegród zewnętrznych - 366,3m2

Kubatura ogrzewana - 482,5 m3

Straty ciepła przez przegrody nieprzezroczyste - 52,69 W/K

Straty ciepła przez przegrody przezroczyste - 54,7 W/K

Wentylacja - 99,1 W/K

Obliczeniowa moc grzewcza - 7,85kW

Zapotrzebowanie na energię użytkową - 95,34 kWh/m2 rok

Zapotrzebowanie na energię końcową - 166,39 kWh/m2 rok

Zapotrzebowanie na energię pierwotną - 39,77 kWh/m2 rok

Zapotrzebowanie na nieodnawialną energię końcową - 166,39 kWh/m2 rok

Wskaźnik EP dla projektowanego budynku - 39kWh/m2 rok

Wg analizy racjonalnego wykorzystania energii i ciepła roczne zapotrzebowanie na energię użytkową dla ogrzewania, wentylacji i c.w.u wynosi:

ogrzewanie - 10986 kWh

c.w.u- 2409 kWh

 

Będę wdzięczny za rady zarówno dotyczące mocy jak i producentów kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...