Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Zdecydowałem się już na wymianę starego pieca na kocioł z podajnikiem dom powierzchnia użytkowa 170m2 ocieplony styropian 10cm i styropapa 10cm lata 1975 rury stare z kotła 2 cale grawitacyjne z pompka grzejniki wymienione na aluminiowe bojler 100l Boże pomóżcie mi dobrać kociołz podajnikiem konkretnie chodzi o moc pan z sasa powiedzial 14kw bez problemu sobie poradzi pan z tekli skitował że 25kw bo przy piecu z podajnikiem można mieć większy bo i tak tyle samo spali co mniejszy pytałem instalatora radził sas 23kw bo stwierdził ze zdażało sie mu ze czasami przy gorszym paliwie zabraknie mi mocy POMÓZCIE osobiscie zastanawiam sie na defro akm duo 19kw nie wiem co robic podzielcie sie ze mną doswiadczeniami i poradami Pozdrawiam Zdesperowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Zdecydowałem się już na wymianę starego pieca na kocioł z podajnikiem dom powierzchnia użytkowa 170m2 ocieplony styropian 10cm i styropapa 10cm lata 1975 rury stare z kotła 2 cale grawitacyjne z pompka grzejniki wymienione na aluminiowe bojler 100l Boże pomóżcie mi dobrać kociołz podajnikiem konkretnie chodzi o moc pan z sasa powiedzial 14kw bez problemu sobie poradzi pan z tekli skitował że 25kw bo przy piecu z podajnikiem można mieć większy bo i tak tyle samo spali co mniejszy pytałem instalatora radził sas 23kw bo stwierdził ze zdażało sie mu ze czasami przy gorszym paliwie zabraknie mi mocy POMÓZCIE osobiscie zastanawiam sie na defro akm duo 19kw nie wiem co robic podzielcie sie ze mną doswiadczeniami i poradami Pozdrawiam Zdesperowany.
Jadę dziś do KIetrza ok 14:00 więc mogę podjechać,pooglądać i coś dobierzemy o ile oferta Cię zainteresuje.Pan z SASA jest bliski doboru kotła :)

Odbierz PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł 14KW spokojnie da radę.

odradzam jednak modele z rusztem wodnym i z palnikami rynnowymi oraz podajnikami tłokowymi.

jeśli ma być defro to komfort eko 15KW według mnie żaden inny od nich

jeśłi nie musi być defro to skam 12KW który spokojnie pociągnie nawet 15KW jak zajdzie potrzeba

z dobrych konstrukcji moim zdaniem jeszcze robi Witkowski ale wersja bez rusztu wodnego czyli KMB-RP

 

instalator radzi większe bo ma od nich wyższą prowizję. a bzdura jest że większy spali tyle samo. spali więcej bo przewymiarowany osiągnie niższa sprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na 300l w układzie tylko 14 kw Masakra!!!!!

 

moc kotła dobiera się do potrzeb budynku a nie do ilości wody w układzie

ale skoro uważasz że to masakra to bierz 23KW tylko potem nie pisz tu błagalnych postów z prośbą o pomoc w ogarnieciu kotła.

masz wybór albo posłuchaj nas albo instalatora- to będzie Twoja decyzja a my nie będziemy z Tobą płakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie rozumiem że nikt mi nie chce żle całe życie paliłem kotłem który był robiony na u zwykłego spawacza wchodziła tam taczka opału i wcale szału nie było żeby w domu była sauna Jak ogładałem ostatnio defro zasypowy u sąsiada 15kw to byl 3 razy mniejsza komora spalania więc ciężko mi pojąć żeby on dał rady opalic powierzchnię 170m2 w starym układzie grawitacyjnym chodzi mi o to że instalator powiedział mi ze im wiekszy piec tym lepiej chodzi akurat o podajnik bo opału wezmie tyle samo a ma wymiennik większy więc lepiej ciepło odbierze Boję sie z kolei ze mały piec będzie non stop podbierał opał żeby nagrzać . co wy na to Panowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór kotła zasypowego liczy się inaczej 27kw mialowca zasypowego ja bym wziął ok 17-19kw z podajnikiem . w którym praca jest ciągla i temp na grzejnikach mnie musi być taka wysoka

po zatym na forum tylko dwa kotlu Sekom i RBR . pisałem gdzieś wcześniej nawet w castoramie wg mnie doby Duraterm 17KW i tez z podajnkiem Ardeo, Walendowski Grobelny ,Simar etcetera , Białek , Sekom ,,róznej wersji Hitztechnike, każdy jest porzadnym kotłem , wziość ze sterownikiem np SPP lub kociół bez sterownika i go dokupić

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję sie z kolei ze mały piec będzie non stop podbierał opał żeby nagrzać . co wy na to Panowie

Nie doczytałeś ?

moc kotła dobiera się do potrzeb budynku a nie do ilości wody w układzie

Jakie obciążenie cieplne posiada Twój dom czyli jaka moc grzewcza urządzenia jest potrzebna,żeby w największe mrozy dała radę ogrzac dom do np. 23st.C ?

Wiesz ? Jak nie wiesz to sie dowiedz i wtedy dobieraj moc kotła a nie słuchaj jakiś nie douczonych instalatorów.

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie rozumiem że nikt mi nie chce żle całe życie paliłem kotłem który był robiony na u zwykłego spawacza wchodziła tam taczka opału i wcale szału nie było żeby w domu była sauna Jak ogładałem ostatnio defro zasypowy u sąsiada 15kw to byl 3 razy mniejsza komora spalania więc ciężko mi pojąć żeby on dał rady opalic powierzchnię 170m2 w starym układzie grawitacyjnym chodzi mi o to że instalator powiedział mi ze im wiekszy piec tym lepiej chodzi akurat o podajnik bo opału wezmie tyle samo a ma wymiennik większy więc lepiej ciepło odbierze Boję sie z kolei ze mały piec będzie non stop podbierał opał żeby nagrzać . co wy na to Panowie

 

Napiszę okrutnie ale pomyśl czym taniej wyjdzie Ci dojeżdżać do pracy maluszkiem czy jelczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że instalator powiedział mi ze im wiekszy piec tym lepiej chodzi akurat o podajnik bo opału wezmie tyle samo a ma wymiennik większy więc lepiej ciepło odbierze Boję sie z kolei ze mały piec będzie non stop podbierał opał żeby nagrzać . co wy na to Panowie

Widzisz Arturo, takich instalatorów powinieneś edukować, miałbyś roboty po pachy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę o sasie 17kw co wy na to macie jakieś doświadczenia może defro 15 kw Pomóżcie Pozdrawaim

 

Kiedyś TIMON założył wątek odnośnie wyboru i doboru kotła na INFO OGRZEWANIE. Bez trudu powinieneś temat odnaleźć. Nie patrz na taki piec jak na całość. Twoją uwagę powinny zająć takie elementy jak sterownik kotła, palnik oraz jego moc, sposób czyszczenia. Od tych elementów głównie zależy czy będziesz zadowolony ze swojego wyboru. Sam kocioł max 15kW - jak podpowiadał sprzedawca z SAS-a oraz koledzy na tym wątku.

PS. Piec Defro Komfort ma mój kolega. Jest bardzo zadowolony. z zakupu Nie miałem jednak okazji przyjrzeć się na żywo pracy tego kociołka. Defro ma również sąsiad oddalony o 2 domy ode mnie. Kilka razy z ciągu dnia idzie czarny dym z jego komina. Nie mam czasu iść do niego zapytać co jest przyczyną kopcenia. Dziwne jest to, że sam jest hydraulikiem-instalatorem i powinien raczej posiadać wiedzę wystarczającą do ogarnięcia takiego pieca.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę o sasie 17kw co wy na to macie jakieś doświadczenia może defro 15 kw Pomóżcie Pozdrawaim

 

Jakie zapotrzebowanie masz na ciepło? Liczone było na tej stronie? http://cieplowlasciwie.pl/start Jeśli tak jaki wynik?

 

A żeby cie uspokoić napisze że mój instalator mówił że jak nie dam 25kw to w zimę zmarznę :).

Mam 16kw i jest o wiele za duża :) Pokazuje jak większość instalatorów ma pojecie o zapotrzebowaniu budynków na energie.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...