Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze chcialem zapytać co myślicie o palniku rynnowym będę raczej starał się oszczędzac na paliwie wiec z najwyższej pólki ekogroszku nie będę kupowal co myślicie o palniku rynnowym pan z TEKLI mi poradził go że ponoć bardzo bobry a palnik ma nad rusztami wodnymi wiec nie będzie mi wychładzał spalin Co wy na to panowie radził oczywiście 20 kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam czy ktoś z okolic Łodzi,Zgierza użytkuje kocioł Rbr lub Skam chętnie bym zobaczył te kociołki.

RBRów wysłałem tam kilka, Skama musiałbym sprawdzić.

W tym tygodniu dzwonił jakiś pan z Głowna chyba, wysłałem go na oględziny do Antoniewa bo pasował mu ten kierunek.

W samej Łodzi też są, w Zduńskiej Woli, kolega ze Zduńskiej bywa teraz rzadko na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chcialem zapytać co myślicie o palniku rynnowym będę raczej starał się oszczędzac na paliwie wiec z najwyższej pólki ekogroszku nie będę kupowal co myślicie o palniku rynnowym pan z TEKLI mi poradził go że ponoć bardzo bobry a palnik ma nad rusztami wodnymi wiec nie będzie mi wychładzał spalin Co wy na to panowie radził oczywiście 20 kw

Jak wejdą nowe przepisy emisyjne co stanie się już niedługo, w końcu pewnie znikną z rynku wszelkie rynny i tłoki.

Tyle Ci napiszę.

Jeśli chcesz palić miałami szukaj jakiegoś brucerowatego albo jakiś Ardeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malina321 Tak na szybko.

Z tego co czytałem na forach palniki rynnowe nie spalają tak czysto jak retorty i lubią kopcić.

Nie kupuj kotła z rusztem wodnym bo będziesz miał problemy z sadzą.

Od tego sezonu też przerzuciłem się na dosyć drobny miał podobno z Piasta. Jak na razie poza większą ilością popiołu wszystko jest OK. Mam Skama z palnikiem APPM-1.

Gdybym kupował dzisiaj wybrałbym obrotówkę Ardeo bo mam mniejszą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w ogóle myślicie o firmie Tekla bo z tego co patrze to instalator jest w błędzie palnik jest pod rusztami wodnymi Pozdrawiam

 

Tekla to praktycznie dawny Klimosz LING-M. Tylko nie wiem kto dla kogo produkował. Kiedyś widziałem na żywo kotły Tekli na targach w Łodzi. Na wzmiankę o LINGU przedstawiciel obruszył się bardzo... Ogólnie drogo i bez rewalacji

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdą nowe przepisy emisyjne co stanie się już niedługo, w końcu pewnie znikną z rynku wszelkie rynny i tłoki.

Tyle Ci napiszę.

Jeśli chcesz palić miałami szukaj jakiegoś brucerowatego albo jakiś Ardeo.

 

Co dla ciebie znaczy niedługo?

Właśnie w Krakowie odrzucili zakaz palenia węglem i pewnie długo go nie wprowadzą.

Jakby ustalili jakiekolwiek przepisy emisyjne to pewnie RBR też będzie miał problem, bo w końcu będzie musiał zrobić badania i może się okazać że sprawność ma kiepską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malina321 Tak na szybko.

Z tego co czytałem na forach palniki rynnowe nie spalają tak czysto jak retorty i lubią kopcić.

Nie kupuj kotła z rusztem wodnym bo będziesz miał problemy z sadzą.

Od tego sezonu też przerzuciłem się na dosyć drobny miał podobno z Piasta. Jak na razie poza większą ilością popiołu wszystko jest OK. Mam Skama z palnikiem APPM-1.

Gdybym kupował dzisiaj wybrałbym obrotówkę Ardeo bo mam mniejszą moc.

 

Pytanie kto ma "prawdziwy" miał z Piasta ...

 

U mnie w miale Piasta (sprzedawany przez skład jako 24MJ ??) jest dużo bardzo dużych kawałków węgla (spokojnie mają po 5cm a zdażają się i większe ..) Na szczeście nie jest to chyba mocno twardy węgiel bo sobie podajnik radzi ...

Ale za to spieka się masakrycznie (postają spieki wielkości ręki ...)

 

najgorszy szajs jaki miałem i zapewne już na miał z "piasta" się nie skuszę , bo albo mam jakiś trefny , albo rozrzut jakościowy jest gigantycznty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o kotłach witkowskiego bez rusztu wodnego zamiast teko ruszt żeliwy z podajnikiem jakies opinie
Starasz się o dofinansowanie na wymianę kotła? Z tego co się orientuję to Twoja gmina miała do wyboru tylko trzech producentów.

Możliwe,że to się zmieniło.Jeżeli się nie starasz to ok.

W jakiej jest cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o defro i o kotłach Witkowskiego

uważam że to niezłe kotły ale defro tylko komfort eko a Witkowskiego z rusztem żeliwnym. teraz daje lepiej dopasowane palniki. ma też kilka sterów do wyboru. defro pracuje na sterach Techa- moim zdaniem całkiem przyzoite i niektóre modele mają dostęp przez internet niestety nie wnikałem czy tylko podgląd czy możliwości sterowania również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dofinansowanie to nawet nie może być wspomniane w papierach że jest możliwość palenia na czymś innym ( ruszczie ) niż palniku.

Trzeba dopytać o inne rzeczy, trafiało się że kocioł musiał mieć co najmniej 5 lat gwarancji producenta, wiadomo świadectwo badań i dobrze jest dopytać o te warunki żeby nie oblizać paluchów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego,co się orientuję Witkowski sprzedaje kotły 15kW po 6.400PLN,19kW po 6.800PLN.

Kotły KMB-RP bez wodnego rusztu, można brać na dotacje ale czy wszędzie?

Ja również mam od nich tylko niestety przewymiarowany i z rusztem wodnym(dlaczego nie trafiłem na to forum ponad 3 lata temu),wtedy nie popełniłbym takiego błędu.

Pomimo przewymiarowania,zbyt dużego palnika i wodnego rusztu opanowałem bestię i się dogadujemy;)

Jest to dobra konstrukcja,wykonanie na b. dobrym poziomie i 3 lata działa bezawaryjnie.

Należy dobrać odpowiedni palnik np. małą ekoenergię i sterownik Iryd PID albo zrezygnować ze sterownika od nich i kupić SPP.

Trzeba zwrócić uwagę na proponowaną moc ,ponieważ oni nie wiedzieć czemu mentalnie są 25 lat do tyłu 15kW proponują na 100m2,a 19kW do 150m2:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...