Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie z tego co widzę defro ma ruszt awaryjny żeliwny u SASA z kolei jest rusz wodny pod palnikiem chyba by to nie przeszkadzało widziałem na fotkach ze ruszt wodny bardzo zanieczyszcza piec a może lepiej jakby te zanieczyszczenia zostały w piecu a nie w kominie co poweici na tego defro i sasa już chyba wezme któregoś z nich 17kw sas i jeżeli rzeczywiscie ma ruszt żeliwny defro to wziąlbym 15kw defro ma ktoś z tymi piecami do czynienia chyba ze cos innego "madrego" Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie z tego co widzę defro ma ruszt awaryjny żeliwny u SASA z kolei jest rusz wodny pod palnikiem chyba by to nie przeszkadzało widziałem na fotkach ze ruszt wodny bardzo zanieczyszcza piec a może lepiej jakby te zanieczyszczenia zostały w piecu a nie w kominie co poweici na tego defro i sasa już chyba wezme któregoś z nich 17kw sas i jeżeli rzeczywiscie ma ruszt żeliwny defro to wziąlbym 15kw defro ma ktoś z tymi piecami do czynienia chyba ze cos innego "madrego" Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za rady

 

Jakoś słabo szukasz...

http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-gro-eco.html. Piec SAS-a bez rusztu wodnego. Minus, ze najmniejszy to 17-ka i trochę mały zbiornik na paliwo. Do wyboru stery od Techa lub Recalart. Do tego sprawdzony palnik pancepola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na fotkach ze ruszt wodny bardzo zanieczyszcza piec a może lepiej jakby te zanieczyszczenia zostały w piecu a nie w kominie

 

Na popiół w paliwie nie masz wpływu a sadza, która zanieczyszcza piec z rusztem wodnym lepiej by się dopaliła i oddała energię do ogrzania domu. Jak piec zarasta sadzą to i o czystym kominie możesz tylko pomarzyć. Pieniądze rzecz nabyta - kolejny piec to już będziesz wiedział jakiego nie kupować. Dobrze jest uczyć się na błędach. Na swoich to dość kosztowne ale kto bogatemu zabroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz kto na niej najwięcej żeruje?

Ci,którzy wiedzą,że mają przed sobą zielonego inwestora,nie mającego pojęcia nic o swoim domu,obecnym lub budowanym.

Najświeższym przykładem takiego inwestora jest malina321 parę postów wyżej.

A przykłądem takich sprzedawcó niech będziesz i Ty np.czy przed sprzedażą kotła komukolwiek liczysz mu obciążenie cieplne domu,żeby dobrać optymalną moc ?

Jeśli nie to masz odpowiedź kto żeruje na niewiedzy inwestorów...

 

Dlatego też trzeba ciągle pisać i wyjaśniać wszelkie kwestie związane z budową domu,już na etapie projektu,żeby tych owieczek do strzyżenia było jak najmniej.

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo masz rację. Ale sam przyznaj jak było z Tobą? Jakie miałeś założenia? Jak ktoś trafia tutaj to chyba świadomie bo od wyboru rodzaju ogrzewania jest raczej inny wątek !!!

Przed rozpoczęciem budowy wiedziałem już,że nie będzie u mnie ekogroszka,założenie było od razu ogrzewanie prądem.

Ale jeszcze przed kupnem działki myślałem,że ekogroszek jest tani,dlatego w nowym domu chciałem ekogroszek,są nawet moje posty w tym temacie bodajże w 2009r pytające się o kocioł a odpowiadał mi na nie jarecki...

Nie bylem wtedy świadomy pytając się ale po prostu tak każdy mówił i dlatego w ten wątek wszedlem.

Zmieniłem ten pogląd i porzuciłem ekogroszek w przyszłym domu po dokładnym przestudiowaniu forumów budowlanych i po zaznajomieniu się z fizyką budowli i matematyką i kalkulatorem.

Wyszło jednoznacznie,że ekogroszek u mnie w domu będzie droższym rozwiązaniem niż ogrzewanie prądem,po prostu.

Dlatego też należy uświadamiać inwestorów co z czym się je i jak i po co tak a nie inaczej a decyzję wtedy podejmą świadomie i bez bycia owcą do strzyzenia przed obojętnie jakim rodzajem sprzedawcy.

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam wentylator WPA 117 i jak wiecie strasznie wolno on startuje zanim wejdzie na obroty można jakoś temu zaradzić, słyszałem ze pomaga wymiana kondensatora ale nie wiem co i jak bede wdzięczny za podpowiedz.

 

Z ustawieniem na 100% lub bezpośrednio też tak samo? Zabrudzenie łopatek kurzem też powoduje większą bezwładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem budowy wiedziałem już,że nie będzie u mnie ekogroszka,założenie było od razu ogrzewanie prądem.

Ale jeszcze przed kupnem działki myślałem,że ekogroszek jest tani,dlatego w nowym domu chciałem ekogroszek,są nawet moje posty w tym temacie bodajże w 2009r pytające się o kocioł a odpowiadał mi na nie jarecki...

Nie bylem wtedy świadomy pytając się ale po prostu tak każdy mówił i dlatego w ten wątek wszedlem.

Zmieniłem ten pogląd i porzuciłem ekogroszek w przyszłym domu po dokładnym przestudiowaniu forumów budowlanych i po zaznajomieniu się z fizyką budowli i matematyką i kalkulatorem.

Wyszło jednoznacznie,że ekogroszek u mnie w domu będzie droższym rozwiązaniem niż ogrzewanie prądem,po prostu.

Dlatego też należy uświadamiać inwestorów co z czym się je i jak i po co tak a nie inaczej a decyzję wtedy podejmą świadomie i bez bycia owcą do strzyzenia przed obojętnie jakim rodzajem sprzedawcy.

 

To uświadamiaj ich w wątkach do tego odpowiednich a nie tam gdzie wchodzą ludzie przekonani i świadomi tego czego chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...