Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No widzisz dino, a mineta twierdzi że oszczędza 2 tony rocznie. Z resztą jak mu uświadomiłem jego głupotę to się obraził, wyzwał, zabrał zabawki i poszedł do innej piaskownicy.

Nie obrażam się tak szybko jak myślisz.Mam jeszcze się kim opiekować w między czasie ale z tego nie muszę się tłumaczyć.

 

Nie licz samego CO ale całe ogrzewanie!

 

Może z tymi 2 t przesadziłem ale skoro dla 26 deg wew spalam 6 t grochu CO i CWU cały rok

gdzie 1*C = 4,4% (im wyżej tym większy współczynnik) ale niech dla 1 deg pozostanie 4,4%

26 - 22 = 4 *C x 4,4% =17,6%

6000kg-17,6% =4944kg

zaokrąglimy to do 1 t = 600zł

3600zł to obecny koszt ogrzewania dla temp wew 26*C

gdzie dla 22*C to koszt 3 tyś

Nie liczę tego,że im wyższą temp wew chcesz utrzymać tym straty są większe

ale niech zostanie 3000 zł za CO i CWU dla domu 320m2

Policz swoje przy obecnych cenach prądu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz dino, a mineta twierdzi że oszczędza 2 tony rocznie. Zresztą jak mu uświadomiłem jego głupotę to się obraził, zwyzwał, zabrał zabawki i poszedł do innej piaskownicy.

 

Orientacyjnie mniej więcej podał, ale wiesz to wszystko zależy od pogody... Kupiłem elektroniczne zawory grzejnikowe i powiem Ci, że przedłużyła stałopalność kotła o parę godzin, po sezonie mogę powiedzieć ile zaoszczedziłem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzisz mineta, przyciśnięty do muru przyznałeś że piszesz głupoty. Ale to i tak ciebie za to szanuję bo zyzol nigdy by się nie przyznał :D

Nie czuję się przyciśnięty do muru w przeciwieństwie do Ciebie bo dalej unikasz ile płacisz za ogrzewanie CO i CWU.

Jak znajdę więcej czasu to policzę ci to dokładniej łącznie ze stratami takimi jak otwieranie okien przez domowników kiedy mnie nie ma itp.

Dodam,że pomiar mam na parterze ,na pietrze mieszkają dziadkowie,gdzie dziadkowi jest za zimno a babci za ciepło.Gdyby nie robili mi cyrków to spalanie by było zapewne mniejsze ale kij z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem poraz kolejny na ciełowlasciwe.pl zrobilem bardzo dokladny bilans tym razem wyszedl mi piec 8kw na na moje 175m2 chcialem zapytac na ile maja sie te suche liczby do rzeczywistosci i drugie dzwonilem rano do nstalatora za zdecyduje sie na 14 kw panowie stwierdzil CYTUJE { W POLOWIE ZIMY BEDZIESZ U MNIE I BEDZIESZ PROSIL O WYMIANE NA 23 KW JUZ TAKIE PRZYPADKI MIALEM{ i co mam mu nie wierzyc ????? Moc moze byc wysza a i tak tyle samo grochu spalisz to nie ma znaczenia Nie wiem chyba sie gosc myli nie wierze zeby chodzilo o kase przeciez miedzy mocami tych piecy nie ma duzej róznicy AHA dodam to mlody instalator chyba nie mysli PO Gierkowsku Pozdrawaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem poraz kolejny na ciełowlasciwe.pl zrobilem bardzo dokladny bilans tym razem wyszedl mi piec 8kw na na moje 175m2 chcialem zapytac na ile maja sie te suche liczby do rzeczywistosci i drugie dzwonilem rano do nstalatora za zdecyduje sie na 14 kw panowie stwierdzil CYTUJE { W POLOWIE ZIMY BEDZIESZ U MNIE I BEDZIESZ PROSIL O WYMIANE NA 23 KW JUZ TAKIE PRZYPADKI MIALEM{ i co mam mu nie wierzyc ????? Moc moze byc wysza a i tak tyle samo grochu spalisz to nie ma znaczenia Nie wiem chyba sie gosc myli nie wierze zeby chodzilo o kase przeciez miedzy mocami tych piecy nie ma duzej róznicy AHA dodam to mlody instalator chyba nie mysli PO Gierkowsku Pozdrawaim

 

malina, ja miałem wcześniej kocioł na ekogroszek 25kW - instalatorzy wyliczyli mi zapotrzebowanie na 18kW, dodali do tego CWU i tak im wyszło:D Po trzech latach wywaliłem kocioł i wezwałem innych fachowców - od pompy ciepła - tym z kolei wyszło, że mój dom potrzebuje 8,6kW i wstawili pompę 9kW:eek: Poprzedniej zimy najniżej było -19st i pompa 9kW doskonale sobie radziła - w domu +23st. Przy wymianie źródła ciepła w ogóle nie dotykałem się ocieplenie, także parametry mojego domu pozostały bez zmian - info masz w mojej stopce.

Także samemu musisz wyciągnąć wnioski i ocenić, czy można fachowcom ufać, czy nie, bo u mnie ci pierwsi pomylili się o ponad 200%:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem poraz kolejny na ciełowlasciwe.pl zrobilem bardzo dokladny bilans tym razem wyszedl mi piec 8kw na na moje 175m2 chcialem zapytac na ile maja sie te suche liczby do rzeczywistosci i drugie dzwonilem rano do nstalatora za zdecyduje sie na 14 kw panowie stwierdzil CYTUJE { W POLOWIE ZIMY BEDZIESZ U MNIE I BEDZIESZ PROSIL O WYMIANE NA 23 KW JUZ TAKIE PRZYPADKI MIALEM{ i co mam mu nie wierzyc ????? Moc moze byc wysza a i tak tyle samo grochu spalisz to nie ma znaczenia Nie wiem chyba sie gosc myli nie wierze zeby chodzilo o kase przeciez miedzy mocami tych piecy nie ma duzej róznicy AHA dodam to mlody instalator chyba nie mysli PO Gierkowsku Pozdrawaim

 

Możesz wejść na statystyki z jaką średnią mocą pracują piece na stronie :

https://esterownik.pl/zdalny-dostep

Aby było oszczędnie patrz głównie na palnik takiego pieca, bo co z tego jak piec będzie miał małą moc wyliczoną na papierze jak palnik będzie dobrany do dwukrotnie większej mocy i swoje musi wtedy spalić przy pracy z mniejszą mocą aby podtrzymać żar. Oczywiście wymiennik i resztę podzespołów też ma duże znaczenie wpływającą na odbiór ciepła z palnika jak i trwałość całego zestawu, dobrze dobrany piec uzyskuje największą sprawność przy pracy z mocą nominalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina,skoro z kalkulatora wychodzi Ci takie zapotrzebowanie,to nie słuchaj takich instalatorow co proponują dwa razy większą moc,bo oni nie widzieli dobrych kociołków na groch w akcji.Ostatnio montowałem u siostry RBR 12kw do domu o pow.150mkw. z zimnymi piwnicami i z nie ocieplonym poddaszem.znajomy instalator pukał sie po głowie,że to mało te 12kw,bo wczesniej był 17kw i ledwo dawał rade.Kociołek pracuje już miesiąc z tego więcej w podczymaniu,bo już dogrzał sobie domek i teraz tylko uzupełnia straty ciepła,ja chciałem dać im taki z 10kw,ale poszliśmy na kompromis i teraz wszyscy są zadowoleni.Jak przyjda większe mrozy to kociołek spokojnie pociągnie nawet z mocą 15kw.Zastanawiam się nad wymianą kociołka w moim domu gdzie jest 165mkw,ale jest dobrze ocieplony i dobrą propozycją będzie oferta Jareckiego kociołek SKAM 7kw,ktory spokojnie wyciągnie 10kw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...