Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W jednym i drugim przypadku się mylisz :)

Ale nie wyjaśnię czemu bo forum nie służy przecież do tłumaczenia i prostowania błędnych decyzji inwestorów ;)

Najlepszy klient to nie świadomy klient :)

 

Możliwe ale jaki będzie czas po którym zwróci się w opale różnica w cenie styropianu 12 i 20cm położonego na gazobetonie? Wydaje mi się, że mogę tego nie dożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

###### Napisał superworm

Błyszczysz inteligencją. Twój poziom powala na kolana. Pozwolisz, że nie zejdę tak nisko.

Ale nic się nie martw- myślę, że jeszcze zmądrzejesz i dorośniesz do poziomu jaki powinieneś reprezentować w swoim wieku.######

Nie rozumiem:confused:

Prosiłeś o konkretne rady i wyliczenia. Z kontekstu Twojego zapytania wywnioskowałem, że interesuje Cię ogrzewanie jak najtańsze - sam napisałeś, że pracy własnej nie wliczasz. Przedstawiłem Ci takie rozwiązanie - zdziwiłbyś się ile osób je stosuje. Jeżeli chcesz porozmawiać poważnie o bardziej cywilizowanych źródłach ciepła to musiałbyś się inaczej określić. Kolejne wyliczanki i przepychanki ze sprzedawcami kotłów na paliwa stałe jakoś mnie już nie bawią. Wiele razy było tu o tym i dalej nie wiele z tego wynika. Dla Ciebie mam tylko jedną radę, którą można w zasadzie skwitować przysłowiem "Jak se pościelesz, tak się wyśpisz".

 

Wcale mnie to nie dziwi, że nie zrozumiałeś (inteligencja)

Napisałem, że chcę wymienić stary piec na coś innego bo jest taka okazja zanim się wprowadzę.

Ważniejsze jest dosranie komuś niż konkretna pomoc. Cały temat bezsensownych przepychanek zamiast konkretnej pomocy.

A co gorsza sam zaczynam pisac nie w temacie, żeby to prostować. Tak więc dyskusje czas zakończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 40% produkcji energii elektrycznej w Polsce pochodzi z węgla brunatnego. Policz jeszcze raz - bo na razie w sferze pobożnych życzeń się obracasz. Jak uwzględniając strukturę paliw w elektrowniach wyjdzie 1 kWh z kilograma spalonego węgla, to już sukces ogromny będzie. I teraz COP -em go - ma 3,5 do 4 kWh z kilograma spalonego węgla. Tylko dlatego że ma PC gruntową - z PC PW miałby koło 2,5 kWh.

 

W 2011 było to 30%

Coś się zmieniło od tego czasu ?

 

Jednak da to wiecej, niż 1kwh/1kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie to nie dziwi, że nie zrozumiałeś (inteligencja)

Napisałem, że chcę wymienić stary piec na coś innego bo jest taka okazja zanim się wprowadzę.

Ważniejsze jest dosranie komuś niż konkretna pomoc. Cały temat bezsensownych przepychanek zamiast konkretnej pomocy.

A co gorsza sam zaczynam pisac nie w temacie, żeby to prostować. Tak więc dyskusje czas zakończyć

 

Proszę mnie nie obrażać, bo ja staram się tego nie robić i tego samego wymagam od innych. Oczywiście, że moja wypowiedź zawierała aspekt humorystyczny, ale czasem tylko w tak drastyczny sposób można dotrzeć do świadomości inwestorów. W żadnym wypadku nie miała ona na celu obrażania kogokolwiek.

Wracając do meritum sprawy, to już wielokrotnie poruszane były na forum wyliczanki o jakie prosiłeś - niestety zawsze kończy się to storpedowaniem tematu przez forumowych sprzedawców węgla i kotłów, którzy zawsze znajdują alternatywną rzeczywistość. Sam kiedyś pokusiłem się o takie porównanie, więc zamiast unosić się dumą i odpowiadać agresją - przeczytaj i sam sprawę przemyśl. Pozdrawiam

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225505-Dlaczego-system-grzewczy-na-ekogroszek-nie-jest-op%C5%82acalny-ekonomicznie-w-nowych-domac&p=6491521&viewfull=1#post6491521

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w84u - wybacz, ale różnica między toną a kg to dla mnie nie jest literówka....jestem wyczulony na tym punkcie.

a przeliczyłem te kwoty które podałeś twoje i te od liwka - na węgiel kamienny. Wychodzi prawie to samo - z małym, delikatnym szczegółem - że u ciebie znaczna część z tego idzie przez komin,gdzie nie ma żadnych filtrów,instalacji odsiarczających - a w elektrowni są.

 

Szczęśliwie zbliżamy się do końca tej dyskusji i osiągnęliśmy konsensus, że jednak PC nie jest taniej. Teraz, czy ekologiczniej :) Przyjmiemy wstępnie , że w elektrowniach nie dokonują cudów i do zamiany węgla w energię zużywają tyle samo tlenu i produkują tyle samo dwutlenku węgla w tej reakcji. To znaczy, że przy śr. 40-to procentowej sprawności (a co piąta elektrownia w Polsce ma 50 lat i sprawność ok 30%) do wyprodukowania tej samej energii co kocioł CO nowej generacji (80+%) emituje go 2 razy więcej. Teraz siarka. Z poprzedniego mojego postu wiesz, że do wyprodukowania 1 kW trzeba 0,45 kilograma węgla, podczas gdy w kotłach CO połowę tego, wobec tego elektrownia musi spalić dwa razy tyle węgla dla tej samej jednostki mocy i nawet zakładając, że używa najlepszych systemów odsiarczania, to wyemituje siarki tyle samo.O elektrowniach na węgiel brunatny spalającej paliwo z zawartością siarki 3-4% i zużyciem 3-krotnym w stosunku do węgla kamiennego na 1 kW energii litościwie nie wspomnę. To w zasadzie ostatni post w tym temacie, chyba, że wytkniesz mi jakieś błędy ortograficzne. Przy okazji, po przecinku wstawiamy spację, po kropce nowe zdanie zaczynamy z wielkiej (dużej) litery itp. itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam pytanie jeszcze raz bo albo przeoczyłeś, albo specjalnie ominąłeś co jest bardziej prawdopodobne. Czy w Krakowie jest elektrownia węglowa?

 

W samym Krakowie EDF Kraków S.A. moc elektryczna wynosi 460 MW, a cieplna 1547 MW. Reszta węglowych w małopolsce na wschód od miasta, w Andrychowie, Skawinie i Siersza. Ulubiony kierunek wiatrów to z zachodu na wschód. :) Chyba, że pytanie nie do mnie, było bez adresata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-16gr za kWh, zależy po ile kupisz paliwo.

Ale to już było 1000 razy pisane, nawet sam to kiedyś Arturo liczyłeś;)

 

Ja bym powiedział, że zależy co najmniej od trzech czynników: ceny paliwa, kaloryczności i sprawności spalania - i tak, żeby uzyskać cenę kWh z węgla na poziomie 10gr trzeba by kupić opał 26MJ w cenie 525zł/t i spalić go ze sprawnością 75%:) Także przyjmijmy lepiej, że dla przeciętnego palacza to te 16gr za kWh też będzie dobrym wynikiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuuj, nie mogę się doczekać, aż dojdziesz do puenty, że to wina wszystkich tych, co grzeją prądem w takiej czy innej postaci że mamy taki syf za oknem o tej porze roku....:bash: ,,,,

 

Polecam wszystkim do zajrzenia na Śląski Monitoring Powietrza (podobno najlepszy w kraju) http://monitoring.katowice.wios.gov.pl/ .

Można tam zapoznać z danymi bieżącymi jak i historycznymi.

 

Oczywiście, własne wnioski można później przedstawić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuuj, nie mogę się doczekać, aż dojdziesz do puenty, że to wina wszystkich tych, co grzeją prądem w takiej czy innej postaci że mamy taki syf za oknem o tej porze roku....:bash:

 

masz filtr w kominie? instalację odsiarczającą?

to nie pisz już nic więcej....

 

W miastach w których są elektrownie, dziwnym trafem nie ma przekroczeń PM10 latem, tylko zaczynają się jak spadnie temperatura na zewnątrz

 

Powietrze cieplejsze ma mniejszą gęstość. Powietrze chłodniejsze ma większą gęstość. Na chłopski rozum: Powietrze chłodniejsze ma większą koncentrację masy na jednostkę objętości. Cieplejsze ma po prostu mniejszy ciężar właściwy.

Dlatego im chłodniej tym większa koncentracja gazów,pyłów,dymów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat do dyskusji tylko czysta matematyka.

Ile zapłaci indywidualny inwestor za energię cieplną czyli za 1kWh przy ogrzewaniu ekogroszkiem a ile przy ogrzewaniu pompą.

Tylko przy odpowiedzi weź pod uwagę zwykłego inwestora kupującego polski ekogroszek(nie miał) i polski prąd(nie pajęczasz).

Sądzę,że ceny obu nośników energii są znane także nie powinno być problemu z odpowiedzią.

Jestem ciekawy bo naprawdę nie zauważyłem tego konsensusu.

 

To jak Ci ta matematyka tak leży to przedstaw wyliczenia, bo znowu będę musiał wyciągać co z czym mam porównywać, bo na razie nie potrafisz poprawnie wyłożyć pytania, np jaka pompa: PP-W, czy P z wymiennikiem poziomym, czy pionowym, koszty izolacji na budynku i dachu oraz od gruntu (bo to warunek podstawowy dla PC prawda?), rekuperacja (znasz jakąś instalację PC bez reku? to też dla PC condicio sine qua non), czy prąd ma być z PGE, Tauronu, RWE, czy Energa. Jaki węgiel, od jakiego dostawcy i w której części kraju. Jak te wszystkie koszty ogarniesz to zrozumiesz o co pytasz.

Edytowane przez w84u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz siarka. Z poprzedniego mojego postu wiesz, że do wyprodukowania 1 kW trzeba 0,45 kilograma węgla, podczas gdy w kotłach CO połowę tego, wobec tego elektrownia musi spalić dwa razy tyle węgla dla tej samej jednostki mocy i nawet zakładając, że używa najlepszych systemów odsiarczania, to wyemituje siarki tyle samo.

 

Instalacja mokrego odsiarczania posiada sprawnośc >90%

Nawet spalając dwa razy więcej wegla elekrownia wyemituje mniej siarki niż domowe kociołki o tej samej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie prowadzę,zadnej dyskusji.

Upomnij swojego kolegę w84u bo on zaczął dyskutowac na temat ile to kosztuje kWh w elektrowni dla odbiorcy grzejącego prądem.

 

No przecież w dyskusji z tymczasowym19 doszliśmy do zgody, że go zacytuję "a przeliczyłem te kwoty które podałeś twoje i te od liwka - na węgiel kamienny. Wychodzi prawie to samo" w kwesti ekologi podobnie, bo ileż to elektrowni dysponuje odsiarczaniem na mokro? ja też mogę sypnąć wapnem na węgiel i mam kalcynację z 40% skutecznością :) (a co z brunatnym, wybierasz elektrownię przy zakupie prądu?) Montaż pompy z odwiertami to ok 35 tys plus reku z 3 tys plus lepsza izolacja budynku to razem z 40 do 50 tysięcy, Moja dentystka ma PC z odwiertami, dom ocieplony tradycyjnie twierdzi, że ogrzewanie ją kosztuje tyle, co węglem, ale nie ma syfu. Czyli zwrotu inwestycji nie będzie nigdy. Jak dodać reku i lepszą izolację to roczna różnica na korzyść PC będzie ok 1 tysiąca złotych, czyli inwestycja zwróci się za 30 lat. Koszt kotłowni węglowej to kocioł dobrej sprawności 7,5 tys, plus bojler CWU 600zł z robocizną i osprzętem razem może z 12 tys. Reku niepotrzebne, izolacja może być przeciętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bajki możesz opowiadać dzieciom na dobranoc, a nie mnie. Na Twoje nieszczęście skończyłem szkołę i potrafię jeszcze liczyć;) Podaj wynik OZC Twojego domu to Ci policzę co do złotówki ile wydałeś na węgiel. Może być nawet to przybliżone z ciepłowłaściwie.pl. Durszlak 250m2 nie ma prawa ogrzać się do 23st przy pomocy 2t dobrego węgla (1900zł) lub 3,5t lichego miału. Po prostu jest to sprzeczne z naturą, nauką i nawet zdrowym rozsadkiem. Odważ się i wklej swój wynik, a rzeczowo podyskutujemy, czy jest to możliwe, czy nie?
Za 1900 PLN -ów kupuje się jakieś 5 ton lichego miału 19 MJ z Janiny. Albo 4 tony przyzwoitego miału 21 MJ z tejże Janiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie im chodzi, wiec nie ma co do takich gości grzecznie, bo nie kumają ani grzecznie ani jak się czarno na białym pokazuje co ile kosztuje.

To spamerzy i może jak się napisze wprost do typa, to może się wreszcie admin znajdzie, co porządek zrobi.

 

Zamiast bowiem jakiejś pomocy i wymiany zdań userów kotłów na ekogroszek jest wieczny, gówniany spam pompiarzy, do czego przeciez założyli sobie wątek, kiego diabła się pchają na ten wątek jeszcze, mało im?

 

Więc wracając do tematu, malinę mogę do siebie zaprosić, w końcu mieszka w Raciborzu o rzut beretem, niech sam zobaczy jak to działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...