Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hydrałlicy!!

Chce połaczyć kocioł na eok-groszek z kotłem dwufunkcyjnym na gaz. Co wy na to? Chce miec ogrzewanie podłogowe i po przez kaloryfery czy to wszystko moze ze soba wspograć? Myślałem tez zeby ogrzewanie na c.o. odbywało sie za pomoca glikolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przymierzam sie do zakupu kotla na eko groszek

chcialbym oprocz groszku spalac tam drewno i jak da rade to i wegiel

myslalem nad ling 15 albo ling 25 ale niewiem czy nie za duzy ? ktos ma ten kociol? jakie ma wady?

 

jakie inne kotly polecicie tak do 8tys

 

powierzchnia domu 148m2 z kotlownia

kubatura 593 m3

sciany zewnetrzne suporex24 + styropian12

 

czekam na sugestrie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kys83

Z rusztem wodnym, jak chcesz dorzucać drewna podczas palenia automatu.

 

Jak myślisz o dłuższym przepalaniu drewnem, to lepiej z rusztem żeliwnym, mocowany jest niżej, co oznacza 2krotnie większą komorę spalania, układany jest też gęściej,co oznacza,że lepiej sie drewno wypali.

 

Moc 17kW, ja polecam skam-P Premium 17kW

Na palniku można spalać groszki oraz miały 0-31,5mm lub miks do 40%ziarna owsa czy pellet z paliwem typu groszek czy miał od 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zauważyłem niepokojące objawy w moim kotle Kielar ECO2 35 kw. W ciągu ostatnich dni gdy akurat byłem w kotłowni dwukrotnie spotkałem się z sytuacją, że w czasie pracy kotła podajnik nie podawał ekogroszku tzn. dioda na sterowniku pokazywała, że ślimak pracuje i było słychać lekkie buczenie ale ślimak stał uparcie w miejscu. Zawleczka ślimaka nie była zerwana - jedynie co mi przyszło na myśl to kluczem cofnąłem ręcznie trochę ślimak w jedna i drugą stronę i jakoś pomogło podajnik zaczął podawać.

Miało to miejsce dwa razy i wydaje mi się, że szykuje się chyba jakaś awaria motoreduktora.

Trochę dziwne bo gdyby jakiś kamień zaklinował ślimak to powinno zerwać zawleczkę a nic takiego się nie stało. Hmm nie wiem czy motoreduktor ma jakieś sprzęgło i może ono się ślizga jak ma ciężej a może zwyczajnie silnik motoreduktora nawala. Podajnik to PPS 50 , motoreduktor firmy NORD typ 27567, a silnik firmy BESEL 0.09 kw typ SEMKg 56-C1/1572

 

Może miał ktoś taki przypadek i coś poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator

 

Jak jest silnik Besel 90W wymienić na 8uF albo max. 10uF, w żadnym wypadku na fabryczny 6uF.

To ta biała tubka przykręcona przy niebieskim silniku Besel. Kondesator ma 2przewody niebieski i brązowy, kupic taką wersję w sklepie, tyle,że mocniejszą 8uF lub max.10uF

 

Koszt ok. 12-16zł w zależności od sklepu elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź .i tak też zrobię.

Właśnie sprawdziłem i zostało mi jeszcze niecały miesiąc gwarancji na osprzęt kotła,

to najpierw zgłoszę jednak reklamację bo gdyby coś poważniejszego to nigdy nie wiadomo.

Zobaczymy co na to serwis i oby motoreduktor całkiem nie padł.

 

Poustalam i napisze co dalej z tą awarią wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz już na to gwarancji. Besel na silnik z tego co pamiętam daje 12 m-cy a na kondensator chyba jeszcze mniej.'

 

Ja to sobie upraszczam i porównuje do startera przy świetlówce. Iles cykli załączeń i trzeba wymienić.

Tak też traktuje owy kondensator. Wymień go i będzie po kłopocie

 

 

ElFi masz zapchana pocztę, napisałes do mnie maila, ale nie moge Ci odpisac, bo odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No serwisant miły człowiek (też bez chwili namysłu wytypował kondensator) mówi, że sam to mogę wymienić i nie stracę resztki gwarancji, albo czekać na niego. Podał nawet hurtownię w Rybniku, gdzie kondensator można kupić i gdzie jest taniej.

 

Czyli kupimy kondensator, wymienimy i zobaczymy czy awaria będzie zażegnana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Włodzimierzu Pid, widzę że wątek Ranking Kotłów traktuje Pan jak swój folwark do reklamowania pumy, słowa pasują o nadgorliwości do Pana właśnie. Proszę założyć swój temat PUMA i nawet tam nie zajrzę. Na innych forach reklama producenta jest zakazana. Proszę przeczytać mój poprzedni wpis ze zrozumieniem, nie napisałem o zamianie pumy na eCoal, nawet pisałem że nie trzeba zamieniać a Pan przekręca moje słowa. Porażka.

 

Ja po prostu odpisuję na zapytania użytkowników sterownika Puma.

To oni powinni zmienić wątek...:) Jeśli znajdę gdzieś pytanie i będę

mógł pomóc, zrobię to, niezależnie od wątku.

 

Nigdzie nie reklamuję sterownika Puma. Jeśli Pan uważa inaczej,

proszę o cytat.

 

Pozdrowienia,

 

 

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne emocje, p.Włodek nie jest producentem PUMY, jest programistą i twórcą, producentem jest Elektro-Miz.

Jak słusznie zostało zauważone pomaga i odpowiada na konkretne zapytania.

 

Wątek odnośnie PUMY założył Budowniczy w tym miejscu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan Jarecki wspomnial o tym piecu: cos wiecej o skam-P Premium 17kW mozecie powiedziec?

powiem ze w sumie zainteresowal mnie ten piec,cena nie odstrasza a wyglada dosc porzadnie,

w specyfikacji widzialem ze spala ok 2,7kg/h

bedzie palil tyle ciagle? jak wyliczyc srednie spalanie ekogroszku/dzien? moze inczej ile idzie wam ekogroszku na miesiac?

dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...