Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo dużo mi pomogliście, W takim razie tak zrobię. Zakupię wymiennik cwu pionowy 250-300l z wężownicą oraz z możliwością podłączenia grzałki elektrycznej, instalator zrobi cyrkulację do cwu, Animuss pisał o wymienniku warstwowym, co to znaczy? I jeszcze jedno czy tak duży wymiennik będzie dla mojej rodziny odpowiedni? Narazie jak pisałem bedę ja z przyszłą żoną, z czasem pojawią sie dzieci (daj Bóg). Zastanawiałem sie wcześniej nad zasobnikiem 120l...

 

Latem spróbuję grzać CWU przy pomocy pieca lub grzałki elektrycznej. Na co zwrócić uwagę kupując taki wymiennik? może moglibyście wskazać mi jakieś 2-3 konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Latem spróbuję grzać CWU przy pomocy pieca lub grzałki elektrycznej. Na co zwrócić uwagę kupując taki wymiennik? może moglibyście wskazać mi jakieś 2-3 konkretne modele?

 

Ja miałem wcześniej (przy ekogroszku) zasobnik 120l i był dla mojej rodziny (2 + 2) zdecydowanie za mały. Kąpiele trzeba było rozplanowywać i często dla kogoś wody brakowało. Ale możliwe, że Tobie wystarczy - na to nie ma reguły. U mnie jest dość spora wanna i dorastającą córka, więc ciężko było zużycie CWU przewidzieć, ale po zmianie zasobnika na 300l ten problem całkowicie zanikł.

Tutaj masz linki do przykładowych zasobników 300l:

http://www.bridom.pl/elektromet-wymiennik-wody-wgj-s-fit-stojacy-300l-066-30-106?ceneo_spo=true

http://perfect-instalacje.pl/pl_PL/p/GALMET-wym.cwu-z-wezownica-spiralna-300l/335

http://kociolkowo.pl/biawar-w-e-300-81-wymiennik-stojacy-serii-mega-30,3,14211,10120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesteś w mniejszości
Jestem w czarnej dopie :)

Węgiel traktuje jako mniejsze zło,palę bo muszę .

Na moją powierzchnię 450 m2 i stan na dziś domu to nadal dla mnie zapora cenowa,muszę walić węgiel, ale myślę nadal nad modernizacją .

Na nowe domki takie około 120 m2 to naprawdę koszty pomp na dzień dzisiejszy są do przejścia.

Jeden rachunek tylko prąd w domu, olać gaz i węgiel,dla asekuracji (awarii) można mieć kominek ale bez płaszcza czy DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w czarnej dopie :)

Węgiel traktuje jako mniejsze zło,palę bo muszę .

Na moją powierzchnię 450 m2 i stan na dziś domu to nadal dla mnie zapora cenowa,muszę walić węgiel, ale myślę nadal nad modernizacją .

Na nowe domki takie około 120 m2 to naprawdę koszty pomp na dzień dzisiejszy są do przejścia.

Jeden rachunek tylko prąd w domu, olać gaz i węgiel,dla asekuracji (awarii) można mieć kominek ale bez płaszcza czy DGP.

 

Od tego roku Panasonic wypuścił na rynek T-Cap 16kW - jeśli masz w tym domu jakieś ocieplenie to zakładam, że taka pompa sobie poradzi, a katalogowo kosztuje 35tys. - to już nie taki majątek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej (przy ekogroszku) zasobnik 120l i był dla mojej rodziny (2 + 2) zdecydowanie za mały. Kąpiele trzeba było rozplanowywać i często dla kogoś wody brakowało. Ale możliwe, że Tobie wystarczy - na to nie ma reguły. U mnie jest dość spora wanna i dorastającą córka, więc ciężko było zużycie CWU przewidzieć, ale po zmianie zasobnika na 300l ten problem całkowicie zanikł.

Tutaj masz linki do przykładowych zasobników 300l:

http://www.bridom.pl/elektromet-wymiennik-wody-wgj-s-fit-stojacy-300l-066-30-106?ceneo_spo=true

http://perfect-instalacje.pl/pl_PL/p/GALMET-wym.cwu-z-wezownica-spiralna-300l/335

http://kociolkowo.pl/biawar-w-e-300-81-wymiennik-stojacy-serii-mega-30,3,14211,10120

 

Chciałem zapytać o te wymienniki. Rozumiem, że ma być stojący. Z wężownicą tak? Elektromet zauważyłem, że tej wężownicy nie ma. W jaki sposób zatem grzeje wodę?

 

Czy wybór zasobnika z dwiema wężownicami w moim przypadku ma sens? Zobaczyłem, że producenci mają i takie w ofercie jednak ich cena jest znacznie wyższa... 2 wężownice = 2 razy szybsze grzanie wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o te wymienniki. Rozumiem, że ma być stojący. Z wężownicą tak? Elektromet zauważyłem, że tej wężownicy nie ma. W jaki sposób zatem grzeje wodę?

Chyba źle się wczytałęś;)

http://www.iv.pl/images/04538391183752013823.jpg

 

Czy wybór zasobnika z dwiema wężownicami w moim przypadku ma sens? Zobaczyłem, że producenci mają i takie w ofercie jednak ich cena jest znacznie wyższa... 2 wężownice = 2 razy szybsze grzanie wody?

Nie ma sensu, bo Tobie nie zależy na szybkiej wymianie ciepła, bo kocioł na ekogroszek podaje je cały czas. Ani nie zależy Ci na podłączeniu dodatkowego urządzenia grzewczego, jak solary, kominek z PW - do tych celów używane są dodatkowe wężownice, a u ciebie wystarczy jedna i jej wielkość nie ma specjalnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku Panasonic wypuścił na rynek T-Cap 16kW - jeśli masz w tym domu jakieś ocieplenie to zakładam, że taka pompa sobie poradzi, a katalogowo kosztuje 35tys. - to już nie taki majątek;)

Nie chcę zaśmiecać tu ale sytuacja jest bardziej skomplikowana na dole mam sklep ,a do pompy przydała by się wentylacja mechaniczna w całym domu i jeszcze parę innych rzeczy niestarczy nawet 50tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać tu ale sytuacja jest bardziej skomplikowana na dole mam sklep ,a do pompy przydała by się wentylacja mechaniczna w całym domu i jeszcze parę innych rzeczy niestarczy nawet 50tyś.

 

Na klamota do 450m2 nawet 80 tyś może nie starczyć;)

W tej cenie jest już elektrownia fotowoltaiczna 18KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klamota do 450m2 nawet 80 tyś może nie starczyć;)

W tej cenie jest już elektrownia fotowoltaiczna 18KW

Zaproponowałem przemyślenie tematu jednemu userowi na innym forum który pytał o kocioł, wysłałem go nawet tutaj na muratora bo pompki bardzo aktywne i wszyscy za bezcen te klamoty pomontowali i co rok to im rachunki niższe przychodzą, jeszcze trochę to będą prund do sieci odsprzedawać zamiast go zużywać :)

No nie opłaciło mi się być dobrym bo tylko chyba na durnia wyszedłem, gościu oblukał trochę, wysłał trochę zapytań i jak się nie mylę to na coś około 130m dostał oferty w granicach 55 tysi.

Naczytałem się głupot na forum o pompkach z DZ za 20 tysi i powtarzam głupoty gdzie indziej,ech następny dał się nabrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem przemyślenie tematu jednemu userowi na innym forum który pytał o kocioł, wysłałem go nawet tutaj na muratora bo pompki bardzo aktywne i wszyscy za bezcen te klamoty pomontowali i co rok to im rachunki niższe przychodzą, jeszcze trochę to będą prund do sieci odsprzedawać zamiast go zużywać :)

No nie opłaciło mi się być dobrym bo tylko chyba na durnia wyszedłem, gościu oblukał trochę, wysłał trochę zapytań i jak się nie mylę to na coś około 130m dostał oferty w granicach 55 tysi.

Naczytałem się głupot na forum o pompkach z DZ za 20 tysi i powtarzam głupoty gdzie indziej,ech następny dał się nabrać :)

centrumoze.pl, dostałem z miesiąc temu cenę na t-capa 9kw z montażem i 8% vat - nieco ponad 17tys.

Pytac ola(chciał ekogroszek),uczyć się,moc 9kW ogrzeje nowy dom ok.200m2,a nie będzie gadało się głupot i wychodziło na durnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie to mogę wkleić fakturę za swoja instalację. Choć ortodoksów to i tak nie przekona:(, a jak ktoś na prawdę chce mieć pompę ciepła to będzie wiedział jak ją kupić. Swoją droga ciekaw jestem wyceny instalacji kotła na ekogroszek (kompleksowej) w domu który nie posiada infrastruktury do takowego systemu. Słyszałem, ze są jakieś kotłownie modułowe, ale ceny nikt nie podał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka65, klamoty PC to przeszłość, w tej samej cenie jest już dzisiaj fotowoltaika, a z niej prąd jest darmowy, w przeciwieństwie do klamotów typu PC.

 

FV to na razie śpiew przyszłości. Zdajesz sobie sprawę jak wielka powierzchnia paneli jest potrzebna żeby uzyskać taka moc:confused: I czy fajnie to wygląda - na dachu, czy w ogrodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytac ola(chciał ekogroszek),uczyć się,moc 9kW ogrzeje nowy dom ok.200m2,a nie będzie gadało się głupot i wychodziło na durnia.

Chłopie ja się nie znam na tych Waszych zabawkach, podrzuciłem temat chłopakowi pod rozmyślania, narobił sobie ochoty i skończyło się na tej ochocie bo 15 czy 20 tysi jakie tutaj podajecie jakoś nijak się ma do 55.

Widzisz jakąś różnicę w tych cenach ? widać nie tylko ja ją zauważam.

Pytał i olo o ile dobrze pamiętam pleciugę bodajże Liwko żeby mu podrzucił takie oferty jak on podaje za swoją i chyba się olo nie doczekał ale pewien nie jestem bo znudziło mi się czytanie tego głupiego wątku gdzie jeden gostek prowadzi dyskusję sam ze sobą chyba z 5-ciu nicków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...