Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zapytanie o ten wymiennik http://www.biawar.com.pl/pl/ogrzewacze-wody/zasobniki-c-w-u-i-wymienniki-pionowe/wymienniki-quattro-stojace BIAWAR Quattro stojący o pojemności 150l. Podobno grzeję wodę w 20 minut, ma już grzałkę ceramiczną w zestawie, długą wężownicę. Producent pisze, że hitowy jest. No i super energooszczędny - wiadomo :)

 

Co myślicie o tym konkretnym modelu?

 

 

Oj sruba, sruba;) Tobie na tacy podać a Ty dalej kombinujesz;) Taki zasobnik oczywiście, że będzie dobry do kotła na ekogroszek, bo każdy będzie dobry, ale już znacznie gorzej będzie z grzaniem grzałką w taniej taryfie, bo to jest Twoim celem jak wcześniej pisałeś. Do tego jest za mały i będziesz musiał podgrzewać w drogiej, a to szybko Ci bokiem wyjdzie.

Poza tym zwróć uwagę, że to 20 min to przy zasilaniu 70st - a kto normalny taką temp trzyma na kotle ekogroszkowym:confused: Dla Ciebie sruba ten parametr jest kompletnie pomijalny, bo zimą gdy zasobnik będzie zasilany z kotła czas nagrzewania nie ma znaczenia, bo kocioł i tak go cały czas będzie dogrzewał, natomiast latem przy grzałce na czas nagrzewania wpływa wielkość grzałki, a na komfort i koszta eksploatacji odpowiednia wielkość tego zasobnika.

Reasumując, jeśli zamierzasz grzać CWU zimą i latem przy pomocy kotła na ekogroszek to ten zasobnik będzie dobry, ale gdy będziesz chciał latem wygasić kocioł i grzać zasobnik grzałką w taniej taryfie to będzie za mały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spoko. W takim razie kupię co najmniej 200l zasobnik. W lecie dopiero będę miał możliwość sprawdzenia czym lepiej grzać CWU, jednak wstępnie myślę, że prądem (chociaż Kobra, suspenser i kilku innych użytkowników pisze, że z powodzeniem grzeją CWU latem przy pomocy kotła ekogroszkowego - także może i dla mnie nie będzie to "utrudnienie").

 

Reasumując przy zakupie zwrócić uwagę na pojemność zasobnika (co najmniej 200l gdybym chciał podgrzewać wodę prądem w lecie), to żeby miał 1 wężownicę i grzałkę z 2kw zgadza się i to główne parametry, na które zwracać uwagę?

 

Jeszcze jedna kwestia. Kocioł będzie działał w układzie zamkniętym, czy ma znaczenie położenie zasobnika tzn czy będzie stojący czy wiszący?

 

Dzięki za cierpliwość do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. W takim razie kupię co najmniej 200l zasobnik. W lecie dopiero będę miał możliwość sprawdzenia czym lepiej grzać CWU, jednak wstępnie myślę, że prądem (chociaż Kobra, suspenser i kilku innych użytkowników pisze, że z powodzeniem grzeją CWU latem przy pomocy kotła ekogroszkowego - także może i dla mnie nie będzie to "utrudnienie").

 

Reasumując przy zakupie zwrócić uwagę na pojemność zasobnika (co najmniej 200l gdybym chciał podgrzewać wodę prądem w lecie), to żeby miał 1 wężownicę i grzałkę z 2kw zgadza się i to główne parametry, na które zwracać uwagę?

 

Jeszcze jedna kwestia. Kocioł będzie działał w układzie zamkniętym, czy ma znaczenie położenie zasobnika tzn czy będzie stojący czy wiszący?

 

Dzięki za cierpliwość do mnie :)

Mam kocioł pracujący w układzie zamkniętym . Zasobnik CWU wiszący o pojemność 140L. I tak sobie pracuje już 5 rok. Jeśli już decydujesz się na kocioł z podajnikiem i chciałbyś ogrzewać CWU w lecie prądem to zrób wszystko by zmniejszyć jak najbardziej wilgoć w Twojej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neovo

jak nie wiesz kiedy ten strych zaadaptujesz to kupuj wełnę i folię i odizoluj go porządnie. dwie warstwy po 15cm układane w przeciwnych kierunkach i masz spokojnie ogarnięte wszystko okolicami 15KW. jak przyjdzie chęć robić poddasze to wełnę zwiniesz i wsadzisz w skosy.

chłopaki napisali czego szukać. jak nie miałeś do czynienia z węglem to ster z netem (eCoal/Bruli/SPP)

kotły moim zdaniem RBR albo Skam od Jareciego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co bufor do kotła na pellet?. One są reklamowane jako mogące pracować cyklami on-off w zasadzie bez straty na sprawności.

 

Kol. Jarecki79 praktycznie odpowiedział za mnie dodam tylko,że praca cyklami jak najbardziej wskazana ale z pełną mocą,powrót na kotle powinien mieć ok 60*.

Kocioł najlepiej jak pracuje z temp. 80*,taką też temp. należy załadować bufor i korzystać z zapasu energii przez kilka-kilkanaście godz.

Oszczędzamy opał i zapalarkę.

Dlatego podłogówka w całym domu moim zdaniem najlepiej się do tego nadaje.

 

Z pewnością nie wszyscy zgodzą się ze mną ale to jest tylko moje zdanie na temat kotłów na pellet.:)

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neovo

jak nie wiesz kiedy ten strych zaadaptujesz to kupuj wełnę i folię i odizoluj go porządnie. dwie warstwy po 15cm układane w przeciwnych kierunkach i masz spokojnie ogarnięte wszystko okolicami 15KW. jak przyjdzie chęć robić poddasze to wełnę zwiniesz i wsadzisz w skosy.

chłopaki napisali czego szukać. jak nie miałeś do czynienia z węglem to ster z netem (eCoal/Bruli/SPP)

kotły moim zdaniem RBR albo Skam od Jareciego

 

Jak mi radzisz 15KW to jeśli dobrze pamiętam to chyba Jarecki się wypowiadał ze do takiej mocy to lepiej palnik mała ekoenergia, czy ewmarowski APPM-1 . Pisał żeby nie brać brucerowatych ale przecież ekoenergia to krewniak brucera, więc jak to z tym jest do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na pellet szkoda by było za rok dwa go sprzedawać jak ustawę znowu przepchną.

 

Jakby przepchnęli ustawę, to i pellet też nie wejdzie bo chcą zakazu całkowicie paliw stałych, także były pomysły aby okazjonalnie palenie w kominku też było zakazane, jak wszystko to wszystko. NEOVO jak coś chcesz kupić to patrz na badania/certyfikaty bo może się okazać ze zrobią jakieś normy i dobrze mieć wtedy taki papierek. Możesz się odezwać do Jareckiego bo wiem że w samym Krakowie coś sprzedał, jeżeli zdecydujesz się na ecoal/bruli to możesz tez popytać bo Defro też coś ma wypuścić z przerobionym ecoal/bruli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby przepchnęli ustawę, to i pellet też nie wejdzie bo chcą zakazu całkowicie paliw stałych, także były pomysły aby okazjonalnie palenie w kominku też było zakazane, jak wszystko to wszystko. NEOVO jak coś chcesz kupić to patrz na badania/certyfikaty bo może się okazać ze zrobią jakieś normy i dobrze mieć wtedy taki papierek. Możesz się odezwać do Jareckiego bo wiem że w samym Krakowie coś sprzedał, jeżeli zdecydujesz się na ecoal/bruli to możesz tez popytać bo Defro też coś ma wypuścić z przerobionym ecoal/bruli.
Nie jestem tego taki pewien ,pellet to jedyna alternatywa dla Krakowa.

 

Komisja Europejska opublikowała coroczne podsumowanie europejskiego rynku biomasy. Według raportu Unii Europejskiej Biopaliwa 2014, produkcja energii grzewczej i elektrycznej z biomasy ma w 2020 roku osiągnąć 45% energii uzyskiwanej z odnawialnych źródeł. Zdaniem autorów sprawozdania, zapotrzebowanie na pellet drzewny w 2015 roku ma osiągnąć 21 milionów ton. Szacuje się, że wartość koniecznego importu pelletu, tylko ze Stanów Zjednoczonych, w roku 2020 przekroczy miliard dolarów.

http://gramwzielone.pl/bioenergia/12573/popyt-na-pellet-w-ue-w-2015-r-siegnie-21-mln-ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o ostatnia rade na palcu boju pozostaly praktycznie 3 piece Sas 17 kw eco ewentualnie 14 kw slim lazar 16kw unikmmort oraz defro 15kw komfort pz co za lazarem przemawilo by to ze mam blisko do nich i jest ruszt stalowy suchy wkładany z kolei defro ma ruszt żeliwny i deflektor panowie czy ktoś ma jakies doświadczenia ewentualnie wiedze którą może pomóc przy wyborze Na żywo widziałem tylko Lazara i ma bardzo mała komore do spalania awaryjnego praktyczne nie istnieje chyba to normalne przy tak małych mocach nie wiem jak u sasa i defro. Pozdrawiam serdecznie proszę o rady Edytowane przez malina321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o ostatnia rade na palcu boju pozostaly praktycznie 3 piece Sas 17 kw eco ewentualnie 14 kw slim lazar 16kw unikmmort oraz defro 15kw komfort pz co za lazarem przemawilo by to ze mam blisko do nich i jest ruszt stalowy suchy wkładany z kolei defro ma ruszt żeliwny i deflektor panowie czy ktoś ma jakies doświadczenia ewentualnie wiedze którą może pomóc przy wyborze Na żywo widziałem tylko Lazara i ma bardzo mała komore do spalania awaryjnego praktyczne nie istnieje chyba to normalne przy tak małych mocach nie wiem jak u sasa i defro. Pozdrawiam serdecznie proszę o rady

A jak duża wg Ciebie miała by być ta komora w kotle średnio 15 kW?

I po co ona Ci jest w ogóle potrzebna? Po 1 sezonie odechce ci się latania do kotłowni i dziennego rozpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o ostatnia rade na palcu boju pozostaly praktycznie 3 piece Sas 17 kw eco ewentualnie 14 kw slim lazar 16kw unikmmort oraz defro 15kw komfort pz co za lazarem przemawilo by to ze mam blisko do nich i jest ruszt stalowy suchy wkładany z kolei defro ma ruszt żeliwny i deflektor panowie czy ktoś ma jakies doświadczenia ewentualnie wiedze którą może pomóc przy wyborze Na żywo widziałem tylko Lazara i ma bardzo mała komore do spalania awaryjnego praktyczne nie istnieje chyba to normalne przy tak małych mocach nie wiem jak u sasa i defro. Pozdrawiam serdecznie proszę o rady
Sas 17 kw eco ma płomiennice .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o ostatnia rade na palcu boju pozostaly praktycznie 3 piece Sas 17 kw eco ewentualnie 14 kw slim lazar 16kw unikmmort oraz defro 15kw komfort pz co za lazarem przemawilo by to ze mam blisko do nich i jest ruszt stalowy suchy wkładany z kolei defro ma ruszt żeliwny i deflektor panowie czy ktoś ma jakies doświadczenia ewentualnie wiedze którą może pomóc przy wyborze Na żywo widziałem tylko Lazara i ma bardzo mała komore do spalania awaryjnego praktyczne nie istnieje chyba to normalne przy tak małych mocach nie wiem jak u sasa i defro. Pozdrawiam serdecznie proszę o rady
Mam od już prawie rok Defro 12 kW na dom ok. 160 m2 użytkowej . Od początku ,jak został ustawiony , chodzi do tej pory bez żadnych problemów . Latem ze 2 razy wołał mnie alarm , bo zapomniałem o piecu i brakło opału ( jeden zasyp wystarcza na ponad miesiąc ). Od początku roku zużył ok. 2-2,5 tony groszku . Ruszt nie jest Ci do niczego potrzebny i to najmniej istotna rzecz przy wyborze kotła .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zapytanie na szybko ponieważ dziś/jutro chciałbym zamówić bojler. Znalazłem te 3:

 

http://www.bojlery.pl/bojler-dwuplaszczowy-w-obudowie-lemet-150l.html

http://www.bojlery.pl/bojler-dwuplaszczowy-kospel-wp-termohit-140l-polistyren.html

http://www.biawar.com.pl/pl/ogrzewacze-wody/zasobniki-c-w-u-i-wymienniki-poziome/wymienniki-24k

 

Który model byście polecili? Lub może zupełnie jakaś inna alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...