Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widziałem te ERMETY - także dobra opcja. Dopiero teraz wyczytałem, że przy takich zasobnikach trzeba co roku wymieniać anodę tak? Wyczytałem gdzieś tu na forum, że Karoka zajechał już 6 takich zasobników... Czego jest to wina?

 

Rozumiem, że w takim wypadku "lepiej" jest zainwestować w zasobnik ze stali nierdzewnej, w którym nie trzeba wymieniać anody a jego żywotność będzie dłuższa?

 

Znalazłem taki model:

http://www.bojlery.pl/bojler-dwuplaszczowy-termica-w2p-140l-stal-nierdzewna.html

http://www.bojlery.pl/bojler-dwuplaszczowy-termica-w2p-140l-stal-nierdzewna-obudowa.html

 

Wiem, że jest to to ten sam model, jednak różniący się obudową. Rozumiem, że zaizolowane są w ten sam sposób tak? różnią się jedynie walorami estetycznymi i stąd różnica 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te ERMETY - także dobra opcja. Dopiero teraz wyczytałem, że przy takich zasobnikach trzeba co roku wymieniać anodę tak? Wyczytałem gdzieś tu na forum, że Karoka zajechał już 6 takich zasobników... Czego jest to wina?

 

Rozumiem, że w takim wypadku "lepiej" jest zainwestować w zasobnik ze stali nierdzewnej, w którym nie trzeba wymieniać anody a jego żywotność będzie dłuższa?

 

Znalazłem taki model:

http://www.bojlery.pl/bojler-dwuplaszczowy-termica-w2p-140l-stal-nierdzewna.html

http://www.bojlery.pl/bojler-dwuplaszczowy-termica-w2p-140l-stal-nierdzewna-obudowa.html

 

Wiem, że jest to to ten sam model, jednak różniący się obudową. Rozumiem, że zaizolowane są w ten sam sposób tak? różnią się jedynie walorami estetycznymi i stąd różnica 200zł?

Nie bierz poziomego . Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz poziomego .

 

Dlaczego nie poziomy? Stojące dwupłaszczowe działają tak samo jak poziome?Tzn rozkład temperatur jest podobny? W czym poziomy jest "gorszy" od stojącego?

 

No i co z zasobnikiem ze stali nierdzewnej, np tym termica? Czy jest to lepsze rozwiązanie niżeli zasobnik z anodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie poziomy? Stojące dwupłaszczowe działają tak samo jak poziome?Tzn rozkład temperatur jest podobny? W czym poziomy jest "gorszy" od stojącego?

 

 

Miałem kilka rodzai i najlepszy jest pionowy z wężownicą spiralną, spokojnie wystarczy nawet taki 140L na rodzinę 2+2, gdy już w połowie jest temperatura 20C to u góry jest jeszcze 40C i zanim spadnie całkowicie wężownica zdąży go dogrzać . Poziomy szybko mieszał wodę i nawet podobna pojemność nie wystarczała na jedną kąpiel, znowu dwupłaszczowy nie dość że szybko wychładzał wodę od zimnego płaszcza to jest też duże prawdopodobieństwo uszkodzenia się płaszcza zewnętrznego w stosunku do grubej wężownicy spiralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja już zamówiłem kociołek zdecydowałem się na Tilgner EKR 18kW. Mam jeszcze dylemat bo do tego kotła dają dużą Ekoenergie chyba jest do 38kW. Pytanie czy do takiego kotła nie wystarczy mała Ekoenergia 15-25 kW Jak pytałem u producenta to dowiedziałem się, że nie gwarantują działania gdyż nie były robione takie testy czy jakoś tak. Nie wiem teraz czy im dalej marudzić czy już tak zostawić jak dają w standardzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja już zamówiłem kociołek zdecydowałem się na Tilgner EKR 18kW. Mam jeszcze dylemat bo do tego kotła dają dużą Ekoenergie chyba jest do 38kW. Pytanie czy do takiego kotła nie wystarczy mała Ekoenergia 15-25 kW Jak pytałem u producenta to dowiedziałem się, że nie gwarantują działania gdyż nie były robione takie testy czy jakoś tak. Nie wiem teraz czy im dalej marudzić czy już tak zostawić jak dają w standardzie.

 

Jeśli możesz to zrezygnuj z produktu od tego producenta skoro tego nie wiedzą. Po co komuś palnik którego nie obsłuży wymiennik, a ty będziesz grzał atmosferę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja już zamówiłem kociołek zdecydowałem się na Tilgner EKR 18kW. Mam jeszcze dylemat bo do tego kotła dają dużą Ekoenergie chyba jest do 38kW. Pytanie czy do takiego kotła nie wystarczy mała Ekoenergia 15-25 kW Jak pytałem u producenta to dowiedziałem się, że nie gwarantują działania gdyż nie były robione takie testy czy jakoś tak. Nie wiem teraz czy im dalej marudzić czy już tak zostawić jak dają w standardzie.

 

Zamów z małą ekoenergią,ja mam dużą i po tej zimie zamieniam na mała,a mój kocioł ma 25kW.

Ten EKR ma ruszt wodny?

Jeśli tak, szybko z niego rezygnuj,mam z tym ustrojstwem więc trochę wiem o czym piszę i przestrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów z małą ekoenergią,ja mam dużą i po tej zimie zamieniam na mała,a mój kocioł ma 25kW.

Ten EKR ma ruszt wodny?

Jeśli tak, szybko z niego rezygnuj,mam z tym ustrojstwem więc trochę wiem o czym piszę i przestrzegam.

 

 

Ruszt oczywiście żeliwny. Co do zmiany palnika to raczej próbowano mnie od tego odwieść ale spróbuje to zmienić.

Co więcej typowo kotły sprzedawane są w mocach 15 i 20 kW mi udało się zamówić 18kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt oczywiście żeliwny. Co do zmiany palnika to raczej próbowano mnie od tego odwieść ale spróbuje to zmienić.

Co więcej typowo kotły sprzedawane są w mocach 15 i 20 kW mi udało się zamówić 18kW.

 

Stanowczo upieraj się przy małej Ekoenergii.

Edit - Ewentualnie rezygnuj z tego producenta i zainteresuj się SKAM-em Jareckiego, który ma w swoim portfolio większą gamę palników i sterowników.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem wybór był pomiędzy Tilgnerem a SKAM-em.

 

Tilgner jakie sterowniki proponuje?

Żeby pózniej nie wywalać dodatkowej kasy na dobry ster.,u kol. Jareckiego masz szeroki wybór palników i sterowników.

Najważniejsze,że w razie problemów będziesz miał wszechstronną pomoc.

Gdybym trafił na to forum ponad 3 lata temu,miałbym lepiej dobrany mocą kocioł i na pewno nie miałbym wodnego rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tilgner jakie sterowniki proponuje?....

 

Nie jest z nimi tak źle. Mają w ofercie sterowniki SIGNUM, Cobrę i Coalę oraz Bruli w opcji za dopłatą. Moim zdaniem to niezły kociołek w atrakcyjnej cenie - mam kilku znajomych, którzy używają EKR oraz KTM-a i są zadowoleni

PS. Na stronie wspominają, że w skład ich zestawu wchodzi Brucer. Nie wiem czy ten palnik jest jeszcze produkowany tym bardziej, że kolega schutters wspominał o Ekoenergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...