Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@sebsa

 

Dawno nie zaglądałem na ich stronę,stąd moje pytanie.

Oczywiście nie krytykuję ich kotłów,tylko trochę dziwi mnie ich postawa w kwestii doboru mniejszego palnika.

Jeżeli kocioł ma rzekomo 18kW,to dlaczego proponują palnik 25-35 kW,zamiast 15-25 kW?

W takim razie nie robili prób i badań na tym palniku,skoro nie są pewni jak będzie się zachowywał kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego nie poziomy? Stojące dwupłaszczowe działają tak samo jak poziome?Tzn rozkład temperatur jest podobny? W czym poziomy jest "gorszy" od stojącego?

 

No i co z zasobnikiem ze stali nierdzewnej, np tym termica? Czy jest to lepsze rozwiązanie niżeli zasobnik z anodą?

 

Nie działają tak samo ,w leżącym cześć wody nagrzanej "się marnuje" dochodzi do szybkiego przemieszania z napływającą wodą zimną ,bierz pionowy.

co do zasobnika ze stali nierdzewnej to nie jest on tak do końca nierdzewny, na styku innych metali użytych w centralnym dochodzi do korozji i anody tez trzeba stosować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebsa

 

Dawno nie zaglądałem na ich stronę,stąd moje pytanie.

Oczywiście nie krytykuję ich kotłów,tylko trochę dziwi mnie ich postawa w kwestii doboru mniejszego palnika.

Jeżeli kocioł ma rzekomo 18kW,to dlaczego proponują palnik 25-35 kW,zamiast 15-25 kW?

W takim razie nie robili prób i badań na tym palniku,skoro nie są pewni jak będzie się zachowywał kocioł.

 

Kiedyś duży Brucer był oferowany nawet w Ogniwie Eko 16kW i np moim Ponarze dla całego typoszeregu mocy. Także to nie jest postawa odosobniona.Oczywiście o zasadność takich decyzji należałoby spytać producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ciekawe rozwiązanie. Praktykował już ktoś?

Gdzie taki rębak można dostać, a może da się zamówic taką usługę ? :D

Jest tego do bólu,to urządzenia mobile trzeba szukać blisko domu .Zmielić można wszystko zaczynając od liści a kończąc na korzeniach drzewa .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają tak samo ,w leżącym cześć wody nagrzanej "się marnuje" dochodzi do szybkiego przemieszania z napływającą wodą zimną ,bierz pionowy.

co do zasobnika ze stali nierdzewnej to nie jest on tak do końca nierdzewny, na styku innych metali użytych w centralnym dochodzi do korozji i anody tez trzeba stosować .

 

Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś pisałeś, że masz zasobnik z miedzi lub miedziowany. Popraw mnie jeśli przekręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Tilgner wybrałem bo był wspominany tu na forum jako jeden z lepszych. Nawet kolega Jarecki wspomniał o tej firmie. Do tego duży zasobnik piszą, że jest 230 kg pojemności. Palnik to na pewno Ekoenergia II generacji tak przynajmniej się dowiedziałem. Sterownik można wybrać sobie jaki się chce ja wybrałem Bruli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tilgner to bardzo duży producent, porządna firma a nie jakiś klepigarnek, mają nawet swoje biuro projektowe jeśli jest jakiś problem przyjeżdżają, robią pomiary i pod układ pomieszczenia ( kotłowni ) projektowany jest kocioł.

Stosują w EKR palniki Ekoenergii, jako jedyni na rynku pleszewskim mają w ofercie eCoala oczywiście oprócz innych sterowników.

Tyle że zamów kocioł bez rusztu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że akurat taki jest zasyp, chyba to jest przedrukowane z wcześniejszych palników albo miało być dm3...

Do brucerowatych robili takie węższe a do nich tyle to nie wejdzie, chyba,że się wysoki silos zrobi, można jednak zapytać kolegę Pawelo, on ma od nich kociołek.

Przypuszczam,że max. standardowo ok.150-170kg w zalezności od granulacji. To i tak jest wystarczające.

 

W każdym razie zamawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz ?

Chętnie też byś kupił.

Dziubek to pewnie nie, ale ja owszem. Potrzebny mi misiek do nabrania praktyki. Łyso tak klienta o instrukcję prosić, albo z lapka FAQ na ES -ie czytać podczas ustawiania. Nieprofesjonalnie... :( . 5 stówek jestem gotów zapłacić za używanego, kompletnego i sprawnego miśka z jakimś jeszcze kawałkiem gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. :) Na moją mega prostą instalację aż taki wypas mi nie potrzebny. ;) Poza tym ten sterownik nie poradziłby sobie z moim brucerem tak jak mój obecny sprzęt.

 

Dziubek my nie umiemy palić. Misiek tylko dla wytrawnych znawców ,którzy najlepiej jak palą na ręcznych ustawieniach :) Wtedy mają wypas:)

 

Pewnie Kobra chce przesiąść się na miśka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tylko mi się uda kupić za taką cenę - to oczywiście że czasowo się przesiądę. Poustawiam najlepiej jak potrafię do trybu retortowy - eCoal z uwzględnieniem możliwych korekt i popalę trochę tym miałem który mi obecnie SPP pali. I zdam relację. Później na grupowe pójdę - i znów poustawiam najlepiej jak potrafię. I zdam relację. No i na końcu jak już ES udostępni userom ten w Defro ćwiczony tryb grupowego automatu - to i tego spróbuję. I zdam relację. Wprawy przy tych okazjach nabiorę że hoho. A i zdjęcia będą. Tak że trzymajcie kciuki żeby transakcja do skutku doszła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...