Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karoka może byś tak dał cynk, czy ten tryb auto grupowe będzie wkrótce dostępny? I czy na Brulich też będzie to działać? Myślę że to nie tylko dla klientów Defro zostało napisane?

Nie mam pojęcia kolego a nie przyszło mi do głowy zapytać u źródła jakie są plany.

Za ciepły dom mi się chyba zrobił albo za ciepło na zewnątrz żeby to wyszło co z tego będzie, widać jakby było jakieś obciążenie trochę większe to chyba byłaby z tego pociecha.

Mam tylko płytkę z tym oprogramowaniem, podmieniłem w Bruli który leżał na strychu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja głupi chcę przepłacać ?

Ta firma to z torbami chyba pójdzie :)

Nie wnikam w Twoje motywacje. Napisałem przecież jasno dla mnie używka nie jest więcej warta. Ale - propozycję mam. Jak już coś kupisz ( gdyby mnie się nie udało ) - wypożycz mi miśka na jakieś 5 - 6 tygodni. Uczciwy test przeprowadzę, uczciwie wyniki opiszę, podgląd w internecie stały będzie, jak ktoś ( no wiadomo - nie jakiś nowicjusz ) uzna że lepiej niż ja będzie go umiał prowadzić to i dostęp dam. Oddam w stanie nienaruszonym i jakąś wypiteczność sensowną i należytą postawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi karoka65 kociołek zamówiony z wymiennikiem półkowym i rusztem żeliwnym. Sterownik Bruli dlatego bo większość używa spalania grupowego. Kolega Jarecki79 również uważa, że nawet ecoala lepiej używać ze spalaniem grupowym gdyż automat podbija temperaturę. Zanim zamówiłem to minęło ponad miesiąc czytania i przeglądania i już prawie zamówiłem SKAM-a ale wybór padł jednak na Tilgnera. Mam nadzieje, że kolega Jarecki79 się nie obrazi. Męczy mnie strasznie ten palnik ale dziś już napisałem, że jak jest możliwość to chce zamienić na małą Ekoenergię. Chyba mają już mnie tam dość.

 

Do kolegi Jarecki79 z tym zasobnikiem to specjalnie dzwoniłem i pytałem o niego potwierdzono, że jest 230 kg zasypu jak dla mnie możliwość większego zasobnika nie pozostała bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w Twoje motywacje. Napisałem przecież jasno dla mnie używka nie jest więcej warta. Ale - propozycję mam. Jak już coś kupisz ( gdyby mnie się nie udało ) - wypożycz mi miśka na jakieś 5 - 6 tygodni. Uczciwy test przeprowadzę, uczciwie wyniki opiszę, podgląd w internecie stały będzie, jak ktoś ( no wiadomo - nie jakiś nowicjusz ) uzna że lepiej niż ja będzie go umiał prowadzić to i dostęp dam. Oddam w stanie nienaruszonym i jakąś wypiteczność sensowną i należytą postawię.

Kobra nie masz kotła ani palnika pod koalę :)

Wiem że dałbyś sobie radę bo ja kiedyś na pancerku nim paliłem dość długo z dmuchawą WPA06 o prawie 2 razy większej wydajności do tej jaka jest dedykowana i pod obciążeniem szedł z odchyłkami 0,5 do 1 stopień.

Tak jest to możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz szukałeś w pół polski a masz pod ręką :)

eCoala i Bruli serwisuję, może kiedyś się spotkamy po jakiejś burzy :) bo nikogo bliżej nie masz.

 

Jeśli o mnie chodzi to myślę, że z serwisem byłby najmniejszy problem szczególnie po burzy. A jak dobrze zabezpieczony to tylko warystor do wymiany no chyba, że piorun w samo urządzenie trachnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra nie masz kotła ani palnika pod koalę :)

Wiem że dałbyś sobie radę bo ja kiedyś na pancerku nim paliłem dość długo z dmuchawą WPA06 o prawie 2 razy większej wydajności do tej jaka jest dedykowana i pod obciążeniem szedł z odchyłkami 0,5 do 1 stopień.

Tak jest to możliwe :)

To na retortowy - eCoal za długo go nie skatuję. Grupowy z Brulim pod wszystkie kotły idzie chyba? Ale zapewniam Cię - Ardeo ma potencjał. Trzeba chcieć spierdolić nastawy, żeby nie palił dobrze i czysto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to myślę, że z serwisem byłby najmniejszy problem szczególnie po burzy. A jak dobrze zabezpieczony to tylko warystor do wymiany no chyba, że piorun w samo urządzenie trachnie :D

 

Jak blisko uderzy to wystarczy że kabelki od czujników dobrze będą ustawione do fali. Mi koala nie padł ale spaliło mi 3 zasilacze wpięte do wypiętej z gniazdka listwy. Jakim cudem jak piorun uderzył tuż za sąsiadem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na retortowy - eCoal za długo go nie skatuję. Grupowy z Brulim pod wszystkie kotły idzie chyba? Ale zapewniam Cię - Ardeo ma potencjał. Trzeba chcieć spierdolić nastawy, żeby nie palił dobrze i czysto.

Z koalą Ci nie pomogę, Bruli krążył po ludziach, niedawno do mnie wrócił i jest w nim płytka z softem od Smarta, drugi jest z DC, Cobra piorun wie gdzie się poniewiera, wysłałem Suspenserowi a gdzie teraz jest nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sterownik Bruli dlatego bo większość używa spalania grupowego. Kolega Jarecki79 również uważa, że nawet ecoala lepiej używać ze spalaniem grupowym gdyż automat podbija temperaturę. Zanim zamówiłem to minęło ponad miesiąc czytania i przeglądania i już prawie zamówiłem SKAM-a ale wybór padł jednak na Tilgnera. Mam nadzieje, że kolega Jarecki79 się nie obrazi. Męczy mnie strasznie ten palnik ale dziś już napisałem, że jak jest możliwość to chce zamienić na małą Ekoenergię. Chyba mają już mnie tam dość.

.

 

Większe jest prawdopodobieństwo że jakbyś wybrał ecoala to byś włączył spalanie automatyczne niż wybierając bruli i ci wyrośnie w piecu podajnik tłokowy/rynnowy i go użyjesz, a tym się różnią. Co do palnika to nie wyobrażam sobie palenia na dużej ekoenergii jak w lecie miałem problem z małą (musiałem odpowiednio większą dawkę podawać aby nie wygasł w podczymaniu i przez to niepotrzebnie trochę kilogramów węgla straciłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak blisko uderzy to wystarczy że kabelki od czujników dobrze będą ustawione do fali. Mi koala nie padł ale spaliło mi 3 zasilacze wpięte do wypiętej z gniazdka listwy. Jakim cudem jak piorun uderzył tuż za sąsiadem?

Pisałem już tu kiedyś, wtyczka od stera była wypięta z gniazda, leżała na zasobniku, szlak trafił płytę, moduł i jeszcze 3 czujniki.

Dlatego piszę że niema dobrych zabezpieczeń, nawet jak go pod poduszkę schowasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Tilgner wybrałem bo był wspominany tu na forum jako jeden z lepszych. Nawet kolega Jarecki wspomniał o tej firmie. Do tego duży zasobnik piszą, że jest 230 kg pojemności. Palnik to na pewno Ekoenergia II generacji tak przynajmniej się dowiedziałem. Sterownik można wybrać sobie jaki się chce ja wybrałem Bruli.
Jak eCoal bez dopłaty to ja bym miśka brał. Ma wszystko to co Bruli, a dodatkowo automat z którego przecież korzystać nie musisz. Zawsze jest jakaś nadzieja, że jednak zdecydują się to rozwijać i może i na jakiś dobry trop wpadną - wtedy tylko zaktualizujesz i naprzód w automacie. W każdym razie jeżeli za tą samą kasę można mieć coś więcej ( choćby i z tego nie korzystać ) - to ja bym brał to więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...