Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak eCoal bez dopłaty to ja bym miśka brał. Ma wszystko to co Bruli, a dodatkowo automat z którego przecież korzystać nie musisz. Zawsze jest jakaś nadzieja, że jednak zdecydują się to rozwijać i może i na jakiś dobry trop wpadną - wtedy tylko zaktualizujesz i naprzód w automacie. W każdym razie jeżeli za tą samą kasę można mieć coś więcej ( choćby i z tego nie korzystać ) - to ja bym brał to więcej.

 

A jak to więcej nie pomoże to zawsze możesz się do Boleckiego na forum zapisać na testy SPP i zawsze Karoka chętnie od Ciebie odkupi eCoal po cenie nowego SPP a ty nic nie stracisz :bash::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

SPP za mało pomp obsługuje. Z tym eCoal-em chyba zrobię tak jak mówi kolega Kobra64. Zastanawiam się czy przypadkiem do Bruli nie dało by się wgrać oprogramowania z eCoal-a. Próbował już ktoś? Ta sama płyta główna przypuszczam, że ten sam bios... Ma ktoś może lepsze zdjęcia środka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPP za mało pomp obsługuje. Z tym eCoal-em chyba zrobię tak jak mówi kolega Kobra64. Zastanawiam się czy przypadkiem do Bruli nie dało by się wgrać oprogramowania z eCoal-a. Próbował już ktoś? Ta sama płyta główna przypuszczam, że ten sam bios... Ma ktoś może lepsze zdjęcia środka?

 

Żeby zmienić Bruli na Ecoal lub odwrotnie musisz dokonać wymiany płytki. Podobnie jest w przypadku tego nowego stera do Defro. Nie ma możliwości zrobienia tego poprzez aktualizację oprogramowania. Dochodzą jakieś zabezpieczenia na bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie skomentować piec defro komfort pz 20kw ale wolałbym tłokowca na rózne paliwo nie wiem czy maja z tego z tego co widze to slimak wydaje mi sie ze to dobra konstrukcja moze ktos ma ten kocioł lub go montował Pozdrawiam szanowne grono

 

Zakładowy kocioł z ekoenergią idąc za hasłem Zawijana musi sobie radzić z trudnym opałem

Nie będzie miał w tym sezonie lekko...

Miał być groszek do 31,5mm tymczasem tak na oko jakieś 70-75% to bryłki 5-8cm, tych koło 3cm mało a miału w tym ni ma wcale.

Pali, grzeje i za jakiś czas do tego grochu dostanie jeszcze miału drobnego.

 

Fotka pokazuje typowy ekogroszek oraz bryłki groszku spalane na ekoenergii

groszek vs ekogroszek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę tym co na lokalnym składzie odsieją z orzecha i kostki. Frakcja miałowa z groszkiem a i czasem kostka mi się trafi i ręcznie trzeba jej pomóc. Węgiel mają z Piasta. Taki zamawiają bo klienci najmniej narzekają. Miałem mało kto chce palić więc cena korzystna. A piec po przeróbkach dymu nie puszcza. Na około się zastanawiają czemu jeszcze dzieciakom nie grzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że ze ślimakiem ponoć więcej kłopotów a to zawleczka sie urwie a w piwnicy zostało mi trochę węgla i flotu nie wiem czy mi to weźmie a spalic tego w smieciuchu nie zdąże Pozdrawiam
No Pańska sprawa i chłopa nie dotyczy. Jeżeli dla tony czy dwóch które Ci zostały masz chęć wiązać się na 10 lat z tłokiem - to jest Twój suwerenny wybór. Mnie do tego nic. Ale ja osobiście wolałbym toto sąsiadowi za pół ceny lunąć i wziąć ślimak spalający miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że ze ślimakiem ponoć więcej kłopotów a to zawleczka sie urwie

W Tloku jest ta sama zawleczka co w slimaku , tak samo sie moze zarwac jak podejdzie kamien ,po to jest zawleczka zeby sie zerwala przy niekozystnym przeciazeniu .Pomyslec lepiej nalezaloby co by sie stalo gdyby jej nie bylo ,wiec nie bronmy sie przed zrywajacymi zawleczkami a dziekujmy ze sa i sie zrywaja;):p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej takiego ślimaka zjeść i dopiero jak nie będzie smakował się wypowiedzieć:p

 

sugeruję poczytać wątki o problemach z tłokami zwłaszcza na niskich mocach i w lecie gdy grzane CWU z kotła

następnie poczytać jak często i ilu osobom się te zawleczki które są problemem nie do przeskoczenia zrywają( u mnie ostatnia poszła 4 lata temu)

potem zdecydować czy chce się związku z czymś co naprawdę trudno ujarzmić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...