Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ,podjąłem decyzje o zakupie kotła na ekogroszek,Skam-plus 12 kw lub Rbr 12 kw,nie wiem który wybrać,nie wiem na który się zdecydować,jaki wybrać sterownik aby później być zadowolonym z użytkowania któregoś kotła,może ktoś poda za i przeciw abym mógł wybrać ten najlepszy.
A co z pompą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ,podjąłem decyzje o zakupie kotła na ekogroszek,Skam-plus 12 kw lub Rbr 12 kw,nie wiem który wybrać,nie wiem na który się zdecydować,jaki wybrać sterownik aby później być zadowolonym z użytkowania któregosc kotła,moze ktos poda za i przeciw abym mógł wybrac ten najlepszy.

 

Najlepiej jednak jak sam oglądniesz wcześniej sobie oba piece (właśnie dowiedziałem się że RBR jest cięty i spawany plazmowo, jak będzie to taki sam mit jak jego badania których nikt nie widział to lepiej bierz ten pierwszy bo jest bardziej wiarygodny i pewnie z badaniami nie będzie problemu aby je zobaczyć przed zakupem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie to forum i coraz większe zdziwienie mnie bierze, o co chodzi z tym kotłem RBR. Sam się nad nim zastanawiałem, jednak bierze mnie coraz większe zniechęcenie. Takiej dozy dezinformacji to trudno znaleźć o jakimkolwiek innym kotle. Na stronie Instalco zero wiadomości o ich sztandarowym kotle (oprócz kilku frazesów), tylko dokładnie opisany sterownik, o którym można sobie również poczytać na setkach innych stron. Dlaczego brak podstawowych informacji o kotle jak np. jakie wymiary, moce itd. Z czego jest wykonany, jak gwarancja? Robią sobie po prostu jaja a poprzez to forum naganiają klientów. Takie odnoszę wrażenie. Może jest to kocioł dobry, a jeżeli tak jest to w czym problem? Dlaczego taka tajemniczość? Opisuję tu moje prywatne odczucia po przeczytaniu kilku wątków o kotle RBR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ma tyle tajemnic w sobie a jednak ludzie go kupują i są zadowoleni ....

 

Jeżeli ludzie go kupują i są zadowoleni to tym bardziej nie rozumiem postępowania firmy Instalco. Po co to robią (raczej powinno być, dlaczego wszystko ukrywają)? W takim przypadku można wysnuć wniosek, że inna reklama nie jest im potrzebna, gdyż nie są w stanie wyprodukować więcej niż jednego kotła miesięcznie i dwóch sprzedawców ich wyrobu na tym forum (tak mi się wydaje) w pełni zabezpiecza im zbyt. Piszę tak trochę ze złośliwością, ponieważ straciłem kilka dni na tym forum myśląc że dowiem się czegoś konkretnego o różnych kotłach, a tutaj tylko sprzedawcy trzech marek robią nachalną reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Piszę tak trochę ze złośliwością, ponieważ straciłem kilka dni na tym forum myśląc że dowiem się czegoś konkretnego o różnych kotłach, a tutaj tylko sprzedawcy trzech marek robią nachalną reklamę.

Dobre i jakże prawdziwe :)

Jesteś z hanysowa to od niezależnego:

http://www.hkslazar.pl/

Gdybym ja miał kupować to tylko to co powyżej,u mnie na pierwszym miejscu w rankingu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ludzie go kupują i są zadowoleni to tym bardziej nie rozumiem postępowania firmy Instalco. Po co to robią (raczej powinno być, dlaczego wszystko ukrywają)? W takim przypadku można wysnuć wniosek, że inna reklama nie jest im potrzebna, gdyż nie są w stanie wyprodukować więcej niż jednego kotła miesięcznie i dwóch sprzedawców ich wyrobu na tym forum (tak mi się wydaje) w pełni zabezpiecza im zbyt. Piszę tak trochę ze złośliwością, ponieważ straciłem kilka dni na tym forum myśląc że dowiem się czegoś konkretnego o różnych kotłach, a tutaj tylko sprzedawcy trzech marek robią nachalną reklamę.

 

Zacznę może od tego,że nikt innych marek stąd nie wywala co nie znaczy,że tutaj nie zaglądają i zbierają różne informacje wykorzystując je w swoich konstrukcjach.

Gdybym miał sprzedać tylko jednego RBR-a na miesiąc to raczej nie miało by to sensu nie uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w wątku o RBR-ach, skutecznie zniechęciłem się do tego kotła, chociaż pasował mi. Szukam kotła do wysokości ok. 120cm i RBR spełnia te kryteria (chociaż żeby poznać wymiary tego kotła to musiałem wynająć biuro detektywistyczne :), ma dość dobry sterownik (raczej z górnej półki) i klops. Pomijając moje kryteria przy wyborze kotła, kotły dziesiątek innych firm są zapewne porównywalne z RBR-em jakościowo i konstrukcyjnie, jeżeli nie lepsze, jednak mają tą przewagę nad Instalco, że nie ukrywają tego co produkują oraz nie wciskają klientom pod płaszczykiem wyjątkowości swego towaru.

Mi osobiście podoba się konstrukcja kotła KGS-R CERAMIK firmy Ekoenergia

http://www.ekoenergia.eu/?kociol-kgs-r-ceramik,7

tylko dla mnie jest za wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego brak podstawowych informacji o kotle jak np. jakie wymiary, moce itd. Z czego jest wykonany, jak gwarancja? Robią sobie po prostu jaja a poprzez to forum naganiają klientów.

 

Wiesz gdybyś naprawdę przeczytał ten wątek o RBR nie musiałbyś już o nic pytać, jest tam wszystko o czym piszesz i to po kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy napisane.

W czym ktoś Cię nagiął ?

Co chcesz wiedzieć a czego niema w tym wątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na stronę firmy instalco, chce mieć podane podstawowe parametry kotła który sprzedają, a tam jest jedno wielkie g.... . Ciekawe co za idiota będzie przeglądał ponad tysiąc stron wątku aby dowiedzieć się kilku podstawowych informacji. Karoka65, jaja sobie ze mnie robisz?

Wracając do rankingu, podoba mi się oprócz konstrukcji KGS-R CERAMIK firmy Ekoenergia jeszcze EG-DUO MULTI firmy Greń - http://ekogren.pl/produkt/14/eg-duo-multi, tylko tutaj kształt (okrągły) może kłócić się z czyszczeniem popielnika (może być problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja mojego postu, pytanie 2 dotyczyło wyboru sterownika.

 

Ad 2. To zależy ile i jakie pompy chcesz obsłużyć i czy posiadasz jakieś zawory z siłownikami.

 

Będę miał 3 pompy: CO, CWU i cyrkulacyjna, a zawór 4d mogę mieć z siłownikiem lub bez.

 

Z tego co widziałem to Bruli i SPP nie obsługują takiej konfiguracji (3 pompy i siłownik), a Iryd PID tak, ale bez dostępu przez internet.

Nie zależy mi jakoś specjalnie na tym internecie, ale gniazdko w kotłowni sobie zrobiłem :) lepiej mieć niż nie mieć.

 

Jeśli sterowanie zaworem nie jest sprawą kluczową albo arcyskomplikowaną (tzn. reguluje się to samemu raz na jakiś czas, kwestia douczenia) to przeżyję bez tego.

I zostanie wybór między Bruli a SPP.

SPP z tego co czytałem jest mniej automatyczny, ale lepiej pali, a Bruli teoretycznie można włączyć i się nie martwić, tyle, że pali różnie.

 

Być może skłaniałbym się ku SPP (z bramką), tyle, że nie jestem pewien, czy jest możliwość ustawiania tam stref tygodniowych bez dokupywania tego dodatkowego pilota pokojowego, tzn. tylko przez internet, czy te strefy są zapisywane w pilocie? Dobrze to rozumiem?

Z drugiej strony nie wiem czy jest mi to niezbędne do życia ;)

Edytowane przez lulas
wyjaśnienie o co chodzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja mojego postu, pytanie 2 dotyczyło wyboru sterownika.

Będę miał 3 pompy: CO, CWU i cyrkulacyjna, a zawór 4d mogę mieć z siłownikiem lub bez.

 

Z tego co widziałem to Bruli i SPP nie obsługują takiej konfiguracji (3 pompy i siłownik), a Iryd PID tak, ale bez dostępu przez internet.

Sterownik Tech

ST-480 by się nadał

steruje 4 pompami CO, CWU , podłogowa i cyrkulacyjna,

steruje 3 zaworami 3D/ 4d

przez internet też z modułu ST-500 ETHERNET

http://zdalnie.techsterowniki.pl/

http://www.termoeko.com/_var/gfx/9b9bc38656384b84e43a9dd95dddf6e7.jpg

Na firmowym kotle Defro tak wygląda :

http://www.wodnik.biz/440-1369-thickbox/defro-modul-ethernet-st-500.jpg

A tu pracuje :

http://www.odzahradypodomov.cz/img/cms/Kotle/Prislusenstvi/Ovladani/ST-500%203.gif

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...