Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Animuss tech daje tylko możliwość podglądu jak kojarzę.

 

SPP ma strefy, na:

- obsługe pompy c.o., cwu

- zakładka strefy - masz osobno na pon-pt, osobno sob, osobno niedz - strefy na temp. na kotle (c.o.)

- zakładka strefy, wykorzystanie czujnika wewn - temp. powietrza w pomieszczeniu na w/w zasadach

- zakładka strefy - cwu - tutaj wybierasz zielony kwadracik - w danej godzinie grzeje cwu na ustawioną, czerwony kwadracik - w danej godzinie nie dogrzewa cwu

- zakładka strefy - wykorzystanie czujnika zewn. dla przejścia na tryb auto-lato, zadajesz temp. zewn wył i temp. zewn. zał. grzania

 

Masz dostęp do podstawowego menu (zmiana parametrów, nadmuchu itd.)

Są wykresy pracy

Jak sie zalogujesz ustawiasz tez jakie powiadomienia o alarmach chcesz otrzymywać na adres e-mail (np. zanik prądu, wygaszenie, koniec paliwa w koszu itd.)

 

Pomalusiu jeden kolega tworzy apkę na androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss tech daje tylko możliwość podglądu jak kojarzę.

.

Normalnie można sterować zmieniać temperatury na 4 pompach przestawiać temp. zaworów 3D,4D

też ma strefy i możliwość zmiany jeszcze częściej ,co pól godziny na dobę siedem dni w tygodniu .

podgląd temperatur na czujnikach,podgląd historii temperatur,podgląd historii i rodzaju alarmu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jakiś czas staram się ogarnąć EKW 25 KW SOLEI. Musiałam przejść szybkie "szkolenie" z owego pieca i nie bardzo sobie z nim radzę. Czy ktoś może mi podać jakieś w miarę ekonomiczne ustawienia?? Z góry dziękuję.

Jasne proszę przenieść tego posta tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229592-ustawienia-sterownika-na-ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast inny problem posiadam kociolek hef 18kw z "fajka" i chcialbym zmienic podalnik na cos co ma mniejsza moc i jest w chwili obecnej na "topie"

Pisz do Jareckiego79 pytaj o Ardeo . :D albo tu coś sprzedają :

 

http://kotly.es24.pl/opis/2665766/palnik-obrotowy-ardeo-eco-burn-15kw.html

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie chodzi mi o temperaturę powrotu jak ma być aby kociołek pracował w miarę jak najdłużej. Producent pisze że ma być 55 stopni powrót aby mieć 5-o letnią gwarancje ale bywa różnie i ta temperatura nie zawsze jest taka .Teraz zrobiło się trochę chłodniej to musiałem na piecu podnieść temperaturę na 68 stopni aby powrót był 55stopni (wiąże się z tym oczywiście większe spalanie) ,czy mam tej temp. pilnować czy nie ma to znaczenia, jaka temperatura najniższa powrotu może być aby kociołek pracował długo.Z góry dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie chodzi mi o temperaturę powrotu jak ma być aby kociołek pracował w miarę jak najdłużej. Producent pisze że ma być 55 stopni powrót aby mieć 5-o letnią gwarancje ale bywa różnie i ta temperatura nie zawsze jest taka .Teraz zrobiło się trochę chłodniej to musiałem na piecu podnieść temperaturę na 68 stopni aby powrót był 55stopni (wiąże się z tym oczywiście większe spalanie) ,czy mam tej temp. pilnować czy nie ma to znaczenia, jaka temperatura najniższa powrotu może być aby kociołek pracował długo.Z góry dzięki za info.

A co robisz z tą nadwyżką energii przy większym spalaniu (na piecu temperatura 68 stopni ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

postanowiłem wymienić "swojego" ścmieciaka na coś co będzie bardziej zaawansowane technicznie i nie będzie wymagało obsługi co 2-3 godziny. Na początku miałem pomysł, aby śmieciak połączyć z kotłem gazowym, tak, że jeśli temperatura spadnie na węglowym poniżej 50 stopni to automatycznie załącza się piec gazowy. Mój śmieciak ma 5 lat i na początku chciałem do niego zainstalować pompę, dmuchawę oraz komputer sterujący, ale okazało się, że jest to jeden z najprostszych piecy i o ile pompę można zainstalować, to instalacja dmuchawy i skierowanie ją w kierunku popielnika nie ma chyba najmniejszego sensu (vide nie będę z tego zadowolony). Polecono mi w takim razie zakup pieca na ekogroszek z automatycznym podajnikiem.

 

Na początku chciałbym opisać to co będę ogrzewać, a więc:

 

- jest to dom starego budownictwa lata 80-te (piwnica, parter, I piętro i strych)

- dom zbudowany na jeden pustak

- ściany ani podłogi nie są ocieplone, tylko wnęki balkonowe ocieplone

- kilka dni temu ociepliłem posadzkę na strychu wełną mineralną 20cm.

- dach domu to zwykła blacha, na której od środka pojawia nawet lód

- okna -na parterze 5 letnie plastiki, na I piętrze 11-letnie plastiki, na strychu okna zasłoniłem stare drewniane, zasłoniłem je styropianem. W piwnicy również stare drewniane- jedna szyba.

 

Powierzchnia nieogrzewana to piwnica i strych. Na parterze w większości mam stare ale poczciwe kaloryfery żeliwne a na I piętrze są aluminiowe, tylko w jednym pokoju panelowy starego typu. Powierzchnia parteru to 70m2, powierzchnia piętra to 64m2.

 

Jak widać, straty ciepła są wysokie jak to w starym nieocieplonym domu bywa.

 

Chciałbym osiągnąć w pokojach temperaturę 21-23 stopnie. Przy czym 21 to minium, max to 23 stopnie. Więcej mi nie potrzeba.

 

Dodatkowo w piwnicy mam zakupione 4 tony węgla i 5 metrów drzewa, które chciałbym jednak w jakiś sposób wykorzystać.

 

Proszę poradźcie:

 

"piwnica ma wysokość 183cm"

 

- jaką moc kotła kupić, aby spełniła moje oczekiwania

- jaki podajnik: tłokowy czy ślimakowy

- jaki palnik I czy II generacji

- który kocioł nie sprawia problemów z konserwacją

- jaki sterownik (chce taki ktory nie potrzebuje dużej ingerencji, nie będę nim sterował ręcznie. Wystarczy mi podgląd online)

 

Chciałbym taki piec w którym mógłbym palić eko-groszkiem, miałem, ale również węglem czy drewnem (czyli taki który również miałby śmieciaka w sobie).

 

Czytając wątek na pierwsze miejsca wysunęły się takie kotły jak:

 

1) OGNIWO EKO PLUS 16 kW

2) SKAM-P + 17kw

3) RBR EKOUNIWERSAL 17kw

 

Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że kocioł nie będzie mi służył do podgrzania wody, ponieważ do tego mi służy piecyk gazowy, który zakupiłem w sierpniu tego roku.

 

 

Doradźcie proszę.

Edytowane przez mariuszd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił tak

skoro już zmarnowałeś kasę na gazówkę to ją bym zostawił jedynie jako wspomaganie w największe mrozy i ewentualnie na grzanie wody latem, a przez resztę sezonu ją wyłączył.

przy powierzchni około 140m2 zakupiłbym Skam-a 12KW który da radę do 15KW wycisnąć. użytkować go zarówno do grzania domu jak i wody przez cały sezon zimowy a gdyby przyszły takie mrozy że kocioł nie da rady to dołączyć gazówkę jako wspomaganie przez kilka dni, chociaż nie sądzę by była potrzeba.

kocioł będzie pracował z wysoką sprawnością więc i spalanie będzie bardziej adekwatne do potrzeb domu z mniejszymi stratami na sprawności.

 

dodatkowo skontrolowałbym szczelność dachu- też tak miałem że goła blacha i lód od spodu. po rozłożeniu wełny problem ustąpił i ciepło zostaje pod stropem a nie pod dachem. jeśli jest miejsce dołożyłbym z 10-15cm wełny jeszcze ale co ważniejsze na tym co już jest rozwinąłbym folię wiatroszczelną. zabezpieczy ona wełnę przed ewentualnymi nieszczelnościami i nie pozwoli na jej zamoczenie co skutkować będzie koniecznością wymiany.

co do wykorzystania tego wegla który masz to będzie problem by to spalić na ruszcie takiego kociołka- kupa zachodu i słabe efekty. lepiej odsprzedać sąsiadowi nawet z niewielką stratą niż się szarpać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

dziękuję za pomoc. Masz rację lepiej wykorzystać piec w pełni i jeśli się w nim pali to również wykorzystać go na podgrzanie wody.

 

A co powiesz o tych sterownikach SKAM-a Sterownik IRYD PID FL oraz SKORPION PLUS?

 

Jeśli chodzi o wełnę na strychu to na posadzce jest położona folia termoizolacyjna na to wełna a na wełnę folia paroprzepuszczalna. Na tą folię paroprzepuszczalną proponujesz położyć jeszcze folię wiatroszczelną? Zamiast wełny o grubości 20 cm kupiłem wełnę 2x10 cm i majster pierwszą warstwę rozłożył po szerokości a drugą po długości. Proponujesz aby dołożyć jeszcze 10-15 cm wełny i poźniej na to folię paroprzepuszczalną i folię wiatroszczelną?

 

Tutaj widzę takiego SKAM-a ze storownikiem cobra.

http://allegro.pl/skam-p-12kw-palnik-zeliwny-sterownik-cobra-hit-i4790423837.html

Edytowane przez mariuszd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

dziękuję za pomoc. Masz rację lepiej wykorzystać piec w pełni i jeśli się w nim pali to również wykorzystać go na podgrzanie wody.

 

A co powiesz o tych sterownikach SKAM-a Sterownik IRYD PID FL oraz SKORPION PLUS?

 

Tutaj widzę takiego SKAM-a ze storownikiem cobra.

http://allegro.pl/skam-p-12kw-palnik-zeliwny-sterownik-cobra-hit-i4790423837.html

 

Polecam Skam-P Plus ze sterownikiem SPP - pod linkiem jest opis sterownika:

 

 

 

jeśli chcesz wiedzieć więcej i porozmawiać dlaczego ten sterownik najlepiej przedzwoń

Edytowane przez Delphion1
reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...