Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

niestety na SPAM-a trzeba czekać aż po nowym roku a ja potrzebuje mieć u siebie ten piec już w nadchodzącym tygodniu i to najlepiej zaraz na początku. Podaj mi kontakt na priv SUSPENSER, bo nie wyświetla mi się strona.

 

Już mam numer :)

 

Widzę, że ogniwo jest dostępne

 

http://www.ceneo.pl/9934828

Edytowane przez mariuszd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mariusz

jak masz folię z góry to druga zbędna

dołożenie dodatkowych 10-15cm jeszcze ograniczy straty od góry, zdjąłbym folię z wełny rozwinął jeszcze jedną warstwę i przykrył ponownie.

będzie niższe zużycie opału i myślę że wtedy 12KW z jego zapasem wystarczy spokojnie.

jednak decyzję musisz sam podjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

postanowiłem wymienić "swojego" ścmieciaka na coś co będzie bardziej zaawansowane technicznie i nie będzie wymagało obsługi co 2-3 godziny. Na początku miałem pomysł, aby śmieciak połączyć z kotłem gazowym, tak, że jeśli temperatura spadnie na węglowym poniżej 50 stopni to automatycznie załącza się piec gazowy. Mój śmieciak ma 5 lat

Polecono mi w takim razie zakup pieca na ekogroszek z automatycznym podajnikiem.

 

Na początku chciałbym opisać to co będę ogrzewać, a więc:

 

Powierzchnia nieogrzewana to piwnica i strych. Na parterze w większości mam stare ale poczciwe kaloryfery żeliwne a na I piętrze są aluminiowe, tylko w jednym pokoju panelowy starego typu. Powierzchnia parteru to 70m2, powierzchnia piętra to 64m2.

 

Chciałbym osiągnąć w pokojach temperaturę 21-23 stopnie.

 

Dodatkowo w piwnicy mam zakupione 4 tony węgla i 5 metrów drzewa, które chciałbym jednak w jakiś sposób wykorzystać.

 

Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że kocioł nie będzie mi służył do podgrzania wody, ponieważ do tego mi służy piecyk gazowy, który zakupiłem w sierpniu tego roku.

 

Doradźcie proszę.

Kocioł z podajnikiem Ci niepotrzebny .

Wystarczy jakiś używany bufor 500 litrów.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie chłopu jakie będzie miał spalanie eko przy praktycznie zerowym ociepleniu.I nie zapotrzebowanie tylko w kilogramach,dobowe:)

Niech napisze ile spalił wugla drewna etc w sezonie?

jest sens wspomagać się gazem w okresie grzewczym jak jest podajnikowy? latem do CWU gaz, zima raczej podajnik

15 a może 19kw do tego sterownik SPP z palnikiem obrotowym

http://www.walsc.pl/kociol-z-podajnikiem-kwm-sgrs,6,11

http://www.kotly-bialek.pl/

http://www.grobelny-pleszew.com.pl/index.php/kociol-ekr-z-podajnikiem-slimakowym

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech napisze ile spalił wugla drewna etc w sezonie?

jest sens wspomagać się gazem w okresie grzewczym jak jest podajnikowy? latem do CWU gaz, zima raczej podajnik

15 a może 19kw do tego sterownik SPP z palnikiem obrotowym

http://www.walsc.pl/kociol-z-podajnikiem-kwm-sgrs,6,11

http://www.kotly-bialek.pl/

http://www.grobelny-pleszew.com.pl/index.php/kociol-ekr-z-podajnikiem-slimakowym

 

A co to za badziewiaki wklejasz Kocioł z podajnikiem KWM - SGRS sprawność -82% co w nim szczególnego?

Wiem wszystkie mają podajnik ardeo,a on ma +/- 90% sprawności

Ale wymienniki coś nie teges .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, ale dla was wszystkie badziewiaki niż te co sa wymienione przez was wcześniej.

moge tylko powiedzieć tyle widziałem na własne oczy jak szukałem kotła głównych producentów w Pleszewie i okolicach i uważam je za dobre kotły.

Oczywiście to jest subiektywne odczucie jednak jak ktoś pali danym kotłem i palnikiem 4-5lat to może coś powiedzieć jak nie teoretyzować jak to chodzi.i patrzeć tylko w tabelki.

obok sąsiad ma Skam 12 i chwali drugi sasiad ma Heitztechnik i też ładnie chodzi ale jest sporo droższy o tych co wymieniłem ( i tej firmy to juz chyba trzy rozłamy się zrobiły i można się pogubić które to Heitz..)

widziałem jesze z SImara tez ok

Tilgner fajny ale palnik smok w kotle

tak że nie krytykował bym wszystkiego co nie jest zgodne z linia partii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, ale dla was wszystkie badziewiaki niż te co sa wymienione przez was wcześniej.

moge tylko powiedzieć tyle widziałem na własne oczy jak szukałem kotła głównych producentów w Pleszewie i okolicach i uważam je za dobre kotły.

Oczywiście to jest subiektywne odczucie jednak jak ktoś pali danym kotłem i palnikiem 4-5lat to może coś powiedzieć jak nie teoretyzować jak to chodzi.i patrzeć tylko w tabelki.

obok sąsiad ma Skam 12 i chwali drugi sasiad ma Heitztechnik i też ładnie chodzi ale jest sporo droższy o tych co wymieniłem ( i tej firmy to juz chyba trzy rozłamy się zrobiły i można się pogubić które to Heitz..)

widziałem jesze z SImara tez ok

Tilgner fajny ale palnik smok w kotle

tak że nie krytykował bym wszystkiego co nie jest zgodne z linia partii

Nikt nie ma do Ciebie pretensji ale sam popatrz :

http://i.imgur.com/nAVyAJg.png

to kocioł z podajnikiem nie zasypowy i jaka data wystawienia tego dokumentu i tylko dla całego typoszeregu..

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie to nie to są aktualne papiery i nie od tego kotła - nie wiem

Co nie zmieni faktu ze kotły mają dobre tak samo jak inni wymienieni przeze mnie .

Moja poważne technologie i kotły ida za granice

przejechałem sporo sprzedawców i powiem Skam , Walendowscy Heitz..i w/w sa wykonane porządnie co widać od razu

u mnie nawet głupia pułka wiekszaści kotłów właściwie nie widzałem u innych jest zawinięta z jednego kawałka , a nie łączona z dwuch góra dół i z przodu pas je łączocy ,ile to więcej spawów.

w tych tzw nie firmowych jest tez ten plus że zrobią ci tak jak chcesz czopuch wyjścia ruszta bez ruszt itp a to tez nie raz jest istotne

 

 

jeszcze podoba mi się w Castoramie Duraterm

http://duraterm.pl/produkty/kotly/92-kociol-centralnego-ogrzewania-17kw-prawy

takz że przy wyborze zawsze sa dylematy i zwsze człowiek coś by później zmienial

ScreenHunter_239 Dec. 06 20.50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie to nie to są aktualne papiery i nie od tego kotła - nie wiem

Co nie zmieni faktu ze kotły mają dobre tak samo jak inni wymienieni przeze mnie .

Moja poważne technologie i kotły ida za granice

przejechałem sporo sprzedawców i powiem Skam , Walendowscy Heitz..i w/w sa wykonane porządnie co widać od razu

u mnie nawet głupia pułka wiekszaści kotłów właściwie nie widzałem u innych jest zawinięta z jednego kawałka , a nie łączona z dwuch góra dół i z przodu pas je łączocy ,ile to więcej spawów.

w tych tzw nie firmowych jest tez ten plus że zrobią ci tak jak chcesz czopuch wyjścia ruszta bez ruszt itp a to tez nie raz jest istotne

 

 

jeszcze podoba mi się w Castoramie Duraterm

http://duraterm.pl/produkty/kotly/92-kociol-centralnego-ogrzewania-17kw-prawy

takz że przy wyborze zawsze sa dylematy i zwsze człowiek coś by później zmienial

To dawaj te aktualne badania,na gębę mam wierzyć.

Te poważne technologie to pewnie z dotacji unijnych dla firm,dostali maszyny do cięcia i spawania leser/ plazma itd.. wreszcie standard.

A ta głupia pólka w twoim kotle jest po prostu z grubszej blachy ,ta zawinięta z jednego kawałka cieńsza szybko przerdzewieje. :D

Castoramę interesuje niska cena gotowego wyrobu, tam nie kupuj, zmusza producentów do produkcji uboższej wersji odbiegającej mocno od oryginału, nie nacieszysz się długo takim kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesteś malkontentem widziałeś jak zawijali? i juz mówisz ze jest taka , a nie inna.

inni mówia czym mniej spawów tym lepiej bo tam najszybciej puszczaja ,nastepne źródło ze juz takich grubych blach do kotłów podajnikowych sie nie wklada jak do miałowców. stary kociol miałowy sprzedałem i byl od małej firmy z małej wiąski Kuźnia i jakoś nie pordzewial przez 8 lat i dalej sie pali . Ja mam swojego dopiero pierwszy sezon dwie znajome osoby mają 4-5lat i jakoś nie widać na razie po nich zadnych uchybień .3 lata z braku zainteresowania nawet nie zagladali do palnika do jego wyczystki ano razu nie zerwał się klin ładnie spala- to czego chciec.więcej. Ludziom sie nie dogodzi jak kupuj samochód to pomalowny źle bo coś ukrywa nie pomalowny źle bo trzeba go pomalować.

Nie wiem czy Castoramy czy inni markety mają same blachy jak żyletki i nie bede za , a nawet przeciw.. Nipotrzebnie szukasz ciągle w każdej rzeczy jakiegoś haczyka i problemu i odrazu dokladasz jednoznaczną opinie a cena tego z casto wcale nie jest niska coś chyba 7400zł 17kw z palnikiem ardeo

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesteś malkontentem widziałeś jak zawijali? i juz mówisz ze jest taka , a nie inna.

inni mówia czym mniej spawów tym lepiej bo tam najszybciej puszczaja ,nastepne źródło ze juz takich grubych blach do kotłów podajnikowych sie nie wklada jak do miałowców. stary kociol miałowy sprzedałem i byl od małej firmy z małej wiąski Kuźnia i jakoś nie pordzewial przez 8 lat i dalej sie pali . Ja mam swojego dopiero pierwszy sezon dwie znajome osoby mają 4-5lat i jakoś nie widać na razie po nich zadnych uchybień .3 lata z braku zainteresowania nawet nie zagladali do palnika do jego wyczystki ano razu nie zerwał się klin ładnie spala- to czego chciec.więcej. Ludziom sie nie dogodzi jak kupuj samochód to pomalowny źle bo coś ukrywa nie pomalowny źle bo trzeba go pomalować.

Nie wiem czy Castoramy czy inni markety mają same blachy jak żyletki i nie bede za , a nawet przeciw.. Nipotrzebnie szukasz ciągle w każdej rzeczy jakiegoś haczyka i problemu i odrazu dokladasz jednoznaczną opinie a cena tego z casto wcale nie jest niska coś chyba 7400zł 17kw z palnikiem ardeo

Ale dogmatyk się znalazł ,weź wsadź na wagę kocioł bez wody, spawów się boisz ? kotły śmieciowe mają ludzie po 15-20 lat spawane ręcznie .

A co do kotłów to są po to robione badania żeby sklasyfikować kocioł.

Co znaczy ładny kocioł ? a ile spala ten ładny z Castoramy ,pól forum ludzi krzyczy pomóżcie jak ustawić ten tamten kocioł ,druga połowa na OLX sprzedaje po roku dwóch te ładne kotły.:D

Reszta w nieświadomości nie ma porównania z innymi jak można spalać, dopiero jak przyjdzie mróz kieszeń się urywa to rozpacz.

Jedynie palnik Ardeo ratuje te wynalazki ,przyjdzie czas że i Ardeo nie będzie chciał sprzedawać podajników do byle jakich kotłów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss

nie zgodzę sie z Twoimi tezami zarówno co do rady dla mariuszd4

jak sobie wyobrażasz współpracę 500L bufora z żeliwnymi kaloryferami? na ile tego zakumulowanego ciepła w nim wystarczy? na 3 godziny? nie widzę sensu babrania się w śmieciuchu z buforem przy kalafiorach. gdyby była podłogówka - owszem zupełnie inna rozmowa ale tu będzie szybki rozbiór ciepła i moze zamiast biegać co 3 godziny do kotła to będzie biegał co 6. szkoda kasy na taki super komfort

 

jak i co do oceny kotłów z marketu

sam mam taki i pracuje 6 sezon bez żadnych problemów

jedyna różnica pomiędzy moją wersją a wersją dla innych niż Castorama sklepów jest brak wyposażenia dodatkowego i deflektora

kocioł jest wykonany identycznie i z tych samych materiałów

nie zawsze zatem za ceną idzie gorsza jakość

 

poza tym sama masa kotła nie świadczy o tym że jest dobry i o tym już było nie raz pisane

gdyby jedynie masa świadczyła o sprawności to defro by było liderem rankingu

masa komfort eko 12KW to 400kg ale sprawność 85%

skam waży mniej o 20kg ale sprawność ma wyższą - jeśli dobrze pamiętam co Jarek pisał to coś koło 92%

defro duo 15KW waży 500kg spr 90%

OEP 16KW waży jedynie 375kg a sprawność ma 90,2%

więc jak to jest że kotły lżejsze są sprawniejsze?

według Twojej teorii powinno być odwrotnie

zawijany też pisali że grubość nie jest najważniejsza

 

wreszcie

zarówno użytkownicy kotłów marketowych jak i super generatorów z eCoalem/bruli/cobrą czy sterownikami techa lub innych wypisują błagalne posty prosząc o pomoc więc nie pisz że tylko ta jedna grupa co kotły w marketach kupuje cierpi

 

 

czy auto w wersji podstawowej(na cenę) jest gorszej jakości od wersji topowej?:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech napisze ile spalił wugla drewna etc w sezonie?

jest sens wspomagać się gazem w okresie grzewczym jak jest podajnikowy? latem do CWU gaz, zima raczej podajnik

15 a może 19kw do tego sterownik SPP z palnikiem obrotowym

 

CWU latem też warto grzać takim kotłem bo wychodzi taniej a zasyp i wyrzucenie popiołu jest co 1-2 miesiące.

 

Sprawdzony palnik obrotowy Ardeo, brak wodnego rusztu a w zamian rusztodeflektor żeliwny [opatentowany] i SPP mają Skam-P Plus, które polecam i sprzedaję ...

 

Podobnie RBR ma bardzo dobre rozwiązania [aczkolwiek zupełnie inne bo różni się budową], i dlatego jego także sprzedaję.

 

 

Nie trafiłem póki co na inne kotły o tak dobrych rozwiązaniach technicznych [a serwisuję nawet po kilka różnych tygodniowo od dawna, więc sporo już widziałem] dlatego w ofercie mam te dwa - może ktoś mnie przekona do jeszcze jakiegoś, bo na pewno nie widziałem jeszcze wszystkich modeli około 200 producentów ... tylko proszę bez fikuśnych palników z otworami napowietrzającymi 5 mm poniżej płaszczyzny palnika, rusztów wodnych i trudnych w czyszczeniu wymienników bo tego już się naoglądałem i nie będę sprzedawał innym tego czego bym sam nie chciał mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że sprzedaje się towar na który się zarabia:) A poważnie to lamety biorą się że ludzie kupują piece na eko do kiepsko ocieplonych domów [lub bez ocieplenia]. Ludzie naiwnie liczą że spalą 25kg na dobę . Palili w śmieciuchu i jakoś to było,troszkę węgla,drzewa,trocin czy czegoś tam i w domku ciepło. A tu piec na eko,wygodnie,ciepło ale przy 5 tonach spalonego dobrego eko robi się drogo..

Też uważam że każdy kociołek powinien mieć badania a nie typoszeregi. Pozwoliło by to na eliminacje kotłów których sprawność zostawia wiele do życzenia.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

to który kociol polecasz?

Jak na razie kotłów nie polecam jedynie palnik Ardeo mnie przekonał .

Dla laika kocioł to kocioł, patrzy na cenę, czy łady ,otwiera drzwiczki zajrzy tu zajrzy tam,na koniec do portfela .

Wiezie cacko do domu jest podniecony.

Kocioł zostaje podłączony ,zasypany i zostajemy sam na sam z kotłem.

Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwy test i drenaż naszej kieszeni.:D

Kto pyta o świadectwo i do niego zagląda?

Kotły mają lub powinny mieć badania i to konkretnego modelu z dedykowaną mocą ,a nie cały typoszereg .

To powinno przekonać kupującego kocioł, jeżeli inżynierowie w laboratorium z instytutu wycisną z kotła 90% sprawności

to ja " palacz domowy " wycisnę z niego jakieś 75-80% sprawności po pewnym stażu w obsłudze,

ale jeżeli inżynierowie wycisnęli 82% sprawności to ile może wycisnąć "palacz domowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss

nie zgodzę sie z Twoimi tezami zarówno co do rady dla mariuszd4

jak sobie wyobrażasz współpracę 500L bufora z żeliwnymi kaloryferami? na ile tego zakumulowanego ciepła w nim wystarczy? na 3 godziny? nie widzę sensu babrania się w śmieciuchu z buforem przy kalafiorach. gdyby była podłogówka - owszem zupełnie inna rozmowa ale tu będzie szybki rozbiór ciepła i moze zamiast biegać co 3 godziny do kotła to będzie biegał co 6. szkoda kasy na taki super komfort

 

jak i co do oceny kotłów z marketu

sam mam taki i pracuje 6 sezon bez żadnych problemów

jedyna różnica pomiędzy moją wersją a wersją dla innych niż Castorama sklepów jest brak wyposażenia dodatkowego i deflektora

kocioł jest wykonany identycznie i z tych samych materiałów

nie zawsze zatem za ceną idzie gorsza jakość

 

poza tym sama masa kotła nie świadczy o tym że jest dobry i o tym już było nie raz pisane

gdyby jedynie masa świadczyła o sprawności to defro by było liderem rankingu

masa komfort eko 12KW to 400kg ale sprawność 85%

skam waży mniej o 20kg ale sprawność ma wyższą - jeśli dobrze pamiętam co Jarek pisał to coś koło 92%

defro duo 15KW waży 500kg spr 90%

OEP 16KW waży jedynie 375kg a sprawność ma 90,2%

więc jak to jest że kotły lżejsze są sprawniejsze?

według Twojej teorii powinno być odwrotnie

zawijany też pisali że grubość nie jest najważniejsza

 

wreszcie

zarówno użytkownicy kotłów marketowych jak i super generatorów z eCoalem/bruli/cobrą czy sterownikami techa lub innych wypisują błagalne posty prosząc o pomoc więc nie pisz że tylko ta jedna grupa co kotły w marketach kupuje cierpi

 

 

czy auto w wersji podstawowej(na cenę) jest gorszej jakości od wersji topowej?:no:

Mariuszd4 bez termomodernizacji domu nich zapomni o kotle z podajnikiem bo wyrwie mu podszewkę razem z portfelem.

 

Co do twojego kotła market-owego to przypomnij sobie jaką drogę przebyłeś z palnikiem brucerowatym i spalaniem 5-ciu ton grochu od grudnia do maja i metrażu 150 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by przechodzil obowiązkowy kurs przed zakupem doboru , kotła palenia i czytania homologacji oczywiście płatny..

Sam jestem ciekawy jak to jest z producentami kotłów czy oni musza mieć obowiązkowo jakieś badania dla każdego typu kotła itp . Mógł by Jarecki coś powiedziec na ten temat

Z tego co dzisiaj jest producent daje tabelke z parametrami i włąsciwie to wszystko. jak kupuje się samochód to też nie badam jakie przeszły testy z danymi za hamowni itp tylko opieram się na podanych parametrach i one teoretycznie powinny odpowiadać rzeczywistości.

Tutaj bardziej jakies instytucje odpowiadające za zgodność oferowanego towaru z danymi powinny działać.

W dobie biurokracji i certyfikatów każdy producent powinien chyba mieć realne badania na swój kociol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...