Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wita szanowne grono stoje przed dylematem zakupu pieca z podajnikiem na mój ocieplony 170m2 do Gierkowski z starą instalacja czytam posty patrz wyżej i wystraszylem sie spalania 6 t groszku do tej pory pale w zwyklym smieciuchu i spalam jakies 3 tony flotu plus pomoc drewnem dosyc duża Koszt jakby liczyc to jakies 1,500zl no wiadomo chodzenia do pieca wybieranie popiolu rabanie drwa i całodobowa obsułga tego juz nie licze (chociaz nauczylem sie od roku palic od góry na forum last rico i jest duzo lepiej jak jest taka pogoda jak teraz to wizyta jest przy piecu raz dziennie) .6 ton groszku po 700zl to 4 200zl plus komfort . Pytanie kupno zwyklego smieciucha spawanego w warsztacie 3500zł z montażem Kupno zasypowego pieca firmowego to koszt z montażem ok 5000zł kupno pieca z podajnikiem to 10tys ale mam dofinansowanie z giminy 6 tys wiec wyjdzie 4000zl Wiem odezwa sie wszczyscy nad czym sie tu zastanawiać otóż nad kosztami otóż naczytałem sie ze mozna spalic 3 tony grochu na zime na forach soptykam gosci którzy palą 10 -15 kg nie wiem czy prawda czy fałsz nie chciałbym sie zdziwic zima dlatego to pytanie ile wy spalicie i jak by to mniej wiecej wygladało u mnie czy ma ktoś podobny metraż Tak jak napisał wczesniej wuwok i timon Dzieki za uswiadomienie Pozdrawiam

 

Powiem tak,mam na ścianach 15cm styr grafitowego ,fundament 12cm styroduru ,skosy murowane z polówki pustaka i 25cm ocielenia,ostatnia płyta 30cm ocieplenia,sam dach nad ostatnią płyta 15cm wełny. Do tego rekuperator i brak mostków cieplnych.Teraz mam spalanie około 12-15kg miału.Metraż to 240m2 po podłogach.Popatrz jak ocieplony dom i spalanie wychodzi prawie około pół tony miału .Oczywiście paliwo kiepskie,ale spalam z dość dużą sprawnością.I teraz poczytaj wpisy jak to ludzie mają domy po 240m2 i spalają 2t eko :) . Rozumiesz?

Nie chce cię zniechęcić,che uświadomić...piec na eko bardzo wygodny jest,lecz po mimo że paleniem eko wychodzi taniej niż olejowe,prądem to i tak swoje kosztuje.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtej zimy ? http://www.matura67.republika.pl/emotikony/mysli.gif nie było .

 

Nie przesadzaj. Nie było mroźnej zimy ale jak temp. spada do 0 stopni i jeszcze kilka niżej to nie jest zima?

To też zima tylko łagodna. U mnie w śmieciuchu szło w normalne zimy 2,5 do 3 tony węgla tylko komfort cieplny nie był zadowalający delikatnie mówiąc. Teraz jest bardzo dobry komfort cieplny a jeżeli starczy mi te 3 tony opału to będę bardzo zadowolony i pomyślę o dorzuceniu na strop drugiej dychy styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita szanowne grono stoje przed dylematem zakupu pieca z podajnikiem na mój ocieplony 170m2 do Gierkowski z starą instalacja czytam posty patrz wyżej i wystraszylem sie spalania 6 t groszku do tej pory pale w zwyklym smieciuchu i spalam jakies 3 tony flotu plus pomoc drewnem dosyc duża Koszt jakby liczyc to jakies 1,500zl no wiadomo chodzenia do pieca wybieranie popiolu rabanie drwa i całodobowa obsułga tego juz nie licze (chociaz nauczylem sie od roku palic od góry na forum last rico i jest duzo lepiej jak jest taka pogoda jak teraz to wizyta jest przy piecu raz dziennie) .6 ton groszku po 700zl to 4 200zl plus komfort . Pytanie kupno zwyklego smieciucha spawanego w warsztacie 3500zł z montażem Kupno zasypowego pieca firmowego to koszt z montażem ok 5000zł kupno pieca z podajnikiem to 10tys ale mam dofinansowanie z giminy 6 tys wiec wyjdzie 4000zl Wiem odezwa sie wszczyscy nad czym sie tu zastanawiać otóż nad kosztami otóż naczytałem sie ze mozna spalic 3 tony grochu na zime na forach soptykam gosci którzy palą 10 -15 kg nie wiem czy prawda czy fałsz nie chciałbym sie zdziwic zima dlatego to pytanie ile wy spalicie i jak by to mniej wiecej wygladało u mnie czy ma ktoś podobny metraż Tak jak napisał wczesniej wuwok i timon Dzieki za uswiadomienie Pozdrawiam

Spalasz tyle bo wspomagasz się drzewem. Palisz 24h czy po przyjściu z pracy?to też ma znaczenie.Jeśli po pracy to stąd oszczędności,rozpalacie w domku i grzejecie kilka godzin i potem stop...Oczywiście komfort cieplny żaden ,lecz tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Nie było mroźnej zimy ale jak temp. spada do 0 stopni i jeszcze kilka niżej to nie jest zima?

To też zima tylko łagodna. U mnie w śmieciuchu szło w normalne zimy 2,5 do 3 tony węgla tylko komfort cieplny nie był zadowalający delikatnie mówiąc. Teraz jest bardzo dobry komfort cieplny a jeżeli starczy mi te 3 tony opału to będę bardzo zadowolony i pomyślę o dorzuceniu na strop drugiej dychy styropianu.

 

wg moich kryteriów to taka pseudozima :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak tylko że jak się długo utrzymuje taka pseudo zima to i tak trzeba grzać.

Znam takich co im brakło węgla w tą pseudozimę bo niby mrozów nie ma ale grzać trzeba bo zimno.

 

pewnie że trzeba, ale róznica w zużyciu zeszłej pseudozimy i zimy 2 lata temu chyba mówi wszystko prawda??

u mnie wyszło około 25% taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 ton groszku po 700zl to 4 200zl plus komfort . Tak jak napisał wczesniej wuwok i timon Dzieki za uswiadomienie Pozdrawiam

Chciałbym tylko grzecznie zauważyć że za 700 zł to Ty co najwyżej kupisz Eko marketowe dobrze zlane wodą , dzięki czemu zamiast rozrywki z rąbania drzewa zafundujesz sobie rozrywkę z bieganiem do pieca by odblokować zawieszony groszek w podajniku - a rano będziesz i tak wkurw... bo piec Ci w nocy zgaśnie. Skończy się tym że zanim nasypiesz groszku do paszczy - będziesz musiał go dobrze odsiać a to co zostanie potem w lato wysuszyć. Jedyny plus takiego rozwiązania to taki że jest co robić w sobotę zamiast siedzieć bezmyślnie przed TV :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

 

był właśnie u mnie hudraulik.

Pomyliłem się co do wielkości użytkowych metrów. Dom ma 10x9m (2 kondygnacje także wychodzi 180m2. ) Plus piwnica i strych które są nieogrzewane. Rury od centralnego ogrzewania stalowe grube.

 

Hydraulik powiedział, że na taki metraż i takie rury to piec 17KW a nie 12 KW tak jak ja chciałem.

 

Już się pogubiłem w tym wszystkim bo miałem zaklepany Skam-p premium 12KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malina

ja w swoim ocieplonym raczej przeciętnie domu z 1986 roku gdzie grzeję 142m2 spalam około 3 ton w sezonie

przedo ociepleniem to było 5,5 tony

myślę ze jesteś w stanie podobny wynik osiągnąć.

 

mariuszd4

a co ma wspólnego grubość rur z zapotrzebowaniem domu na ciepło?

liczą się jedynie straty a czy ilość ciepła uzupełnisz rurkami pex i kaloryferami płytowymi czy 2 calowymi grubasami w połączeniu z żeliwniakami jest nieistotne. różnica będzie jedynie w bezwładności instalacji i czasie jej reakcji na zmiany temperatury w domu

w takiej sytuacji 50m robi różnicę. gdyby był ocieplony to nie byłoby tragedii. szczerze to jest to dylemat. czy brać jednak tą 12-kę i wspomagać ją gazówką w największe mrozy czy zamienić na 17KW???

a moze skoro śmieciuch ma dopiero 5 lat to się przemęczyć z rok jeszcze lub dwa a zainwestować w izolację ścian i kupić dopiero po termomodernizacji odpowiednio mniejszy kociołek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko grzecznie zauważyć że za 700 zł to Ty co najwyżej kupisz Eko marketowe dobrze zlane wodą , dzięki czemu zamiast rozrywki z rąbania drzewa zafundujesz sobie rozrywkę z bieganiem do pieca by odblokować zawieszony groszek w podajniku - a rano będziesz i tak wkurw... bo piec Ci w nocy zgaśnie. Skończy się tym że zanim nasypiesz groszku do paszczy - będziesz musiał go dobrze odsiać a to co zostanie potem w lato wysuszyć. Jedyny plus takiego rozwiązania to taki że jest co robić w sobotę zamiast siedzieć bezmyślnie przed TV :yes:

 

a ja się grzecznie z tobą nie zgodzę - malina ma stopce napisane że jest z raciborza, nie ma wcale tak daleko do kopalni, cena może być bardziej przystępna niż myslisz...chyba wie jakie u niego są ceny - i są one jak najbardziej realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na forum osoby które palą miałem. O ile się nie mylę to kol. Wuwok

 

 

 

Ja również palę miałem i jestem zadowolony.

Tylko u mnie dobry miał kosztuje 560-580zł/t ale i tak się opłaca.

Na pewno nigdy już nie będę wywalał 800-950 za ekogroszek,z którym są coraz większe problemy jak się czyta wypowiedzi większości użytkowników.

To czyste szaleństwo,żeby płacić tyle za opał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również palę miałem i jestem zadowolony.

Tylko u mnie dobry miał kosztuje 560-580zł/t ale i tak się opłaca.

Na pewno nigdy już nie będę wywalał 800-950 za ekogroszek,z którym są coraz większe problemy jak się czyta wypowiedzi większości użytkowników.

To czyste szaleństwo,żeby płacić tyle za opał!

 

A jak panowie jest u was z tym miałem? Nie zawiesza się w zasobniku? Ja kiedyś próbowałem palić miałem w lecie na grzanie CWU ale się strasznie wieszał a wyglądal a był suchy na bank. Suszyłem 30kg na słońcu cały dzień a było lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również palę miałem i jestem zadowolony.

Tylko u mnie dobry miał kosztuje 560-580zł/t ale i tak się opłaca.

Na pewno nigdy już nie będę wywalał 800-950 za ekogroszek,z którym są coraz większe problemy jak się czyta wypowiedzi większości użytkowników.

To czyste szaleństwo,żeby płacić tyle za opał!

no tu bym polemizowal , kupowanie eko ceny około 21Mj 650zł i 24Mj700 i 28MJ 800zł(workowany na słowo że tyle ma) ja własnie nie kupił bym tego mniej kalorycznego

a raczej bym kupił gdyby ich ceny były niższe.

paliłem tymi trzema i różnica w wielkości spalania widoczna była od razu .Na wykresach było widac kiedy doszedł mocniejszy opał i wtedy odrazy spadek godzinowy spalania. miniej więcej 20MJ do 28MJ było prawie80-100-80% czyli np 1,5kg do 0,8kg tak że dla mnie raczej się to nie kaluluje przy tej cenie

 

na stronie z linku poniżej można sobie przejrzeć sterowniki u ludzi i na wykresach widać ile komu spala na dobe i godzinowa temp aktualną na zewnątrz jak ktoś opisał to można przeczytać jaki ma dom instalacje kocioł itp

kiedyś w Bruli /ecoal tez można bylo sobie zobaczyc z jakimi mocami i jakie spalanie mają kotły . tera jest to chyba nie dostepne dla nie zalogownego bo tego w żadnym ich sterowniku nie moge znaleść

 

 

https://ekotlownia.pl/mapa-sterownikow

 

https://esterownik.pl/mapa-sterownikow

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ->górny7

 

21MJ/kg 650zł/t

24MJ/kg 700zł/t

 

tyle kosztują wymienione przez Ciebie ekogroszki

 

za miał z Piasta 25MJ/kg płacę 560-580zł/t,więc co się nie opłaca?

a jak wygląda możesz zobaczyć na:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page339

 

#6772

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...