Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pozdrowienia dla pana Malina321 ja również nie otrzymałem tutaj rzeczowej informacji na temat kotła tylko propozycje sprzedazy kotłow w/w firm
A to nie była odpowiedź na temat tamtego kociołka.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOTŁÓW-NA-EKO-GROSZEK&p=6707185&viewfull=1#post6707185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to może panowie powiedzcie jakich odpowiedzi oczekujecie ?

Przecież ja, animuss, kobra, an2lec, silwer staś czy obojętnie który z tu piszących nie powie: bierz ten czy ten bo po co to komu.

Musicie sami podjąć decyzje, piszą chłopaki: wystrzegaj się rusztu wodnego, za dużego kotła mocą, kotła tłokowego itp.

Czy to nie porady ?

Piszą jakie moce, podają linki do kalkulatora gdzie chociaż pobieżnie można sobie sprawdzić ile tej mocy potrzebujecie.

Jeśli nie podoba się Skam, RBR, czy co innego to przecież nikt Was nie zmusza żeby je kupić.

To Wasze pieniążki i Wasze decyzje.

Poczytać trochę wątek albo napisać o co Wam chodzi, jakich porad jeszcze oczekujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc zaznaczone ze to forum sprzedawców kotłów RBR i Skam wtedy nie było by mnie tu jak mogłem zadac pytanie o inny piec Przepraszam

ty piszesz i proponujesz już po raz 20 chyba i za każdym razem wywlekasz kolejną porcję głupot przy tym.

boisz się podjąć decyzję? nikt tego za Ciebie nie zrobi. o kotłach masz napisane tyle że w rok nie przeczytasz. wystarczy chcieć. w innych tematach tez prosisz o pomoc kolegów albo sasiada?

weź kup gazowy i bedziesz miał spokój albo podejmij męska decyzję- cyfry znasz, o kotłach wiesz ile trzeba- jak ci malo przeczytaj mój poradnik. a jak nadal będziesz miał problem to posłuchaj artura72 i niech żona według koloru wybierze ale daruj już kolejne pytania

 

Pozdrowienia dla pana Malina321 ja również nie otrzymałem tutaj zadnej rady ani rzeczowej informacji na temat kotła tylko propozycje sprzedazy kotłow w/w firm

załóżcie kółko wzajemnej adoracji uciśnionych . napisał Ci Delphion1 prawdę. nikt tu decyzji nie podejmie za was. można tylko opisac wady i zalety danej konstrukcji a reszta należy do was. to wy z tym wyborem będziecie na długie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pierwszy list byl jaki piec kupic i u kogo dzieki za takie rady i prosze sie nie wybielac

 

Pierwsze info do pana

"Pomogę ziomkowi w wyborze pieca

Pierwsze co zrobisz to tu jest link http://cieplowlasciwie.pl do obliczenia sobie przyblizonej mocy pieca jakiego bedziesz potrzebował,zapoznaj się z tym i staraj się w miare dokładnie wypełnić.

daleko masz do mnie?

Max 17 kw przewiduje dla ciebie ale wylicz najpierw i sobie pogadamy potem,wyślij mi wynik"

Napisał pan że wyszło 12 kw a lazar nie ma w ofercie tak małych,prawda?Już się nie odzywam,proszę sobie kupić co pan uważa.

 

Kolego ześląska, niestety tutaj są prawie sami sprzedawcy i ich poplecznicy. Jak słusznie zauważyłeś mają nawet swojego MODERATORA, który nie dość, że cenzuruje niepochlebne, lub niezgodne z nurtem posty to jeszcze na PW wysyła oferty konkretnego kotła i sprzedawcy:( A potem twierdzi, że jest obiektywny i sprawiedliwy;) Proponuje zgłosić sprawę Redakcji - dowody masz w ręku. Skończmy z handlem, kolesiostwem i poplecznictwem na tym forum, bo rzygać się już chce jak się to czyta:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map78 użyte słowo doradzą.Czytaj że zrozumieniem

 

To forum służy temu żeby doradzać i wymieniać doświadczenia, więc jeżeli nie masz nic do ukrycia to rób to publicznie, a nie na PW. Unikniemy wtedy domniemań o tzw poplecznictwo. Praca moderatora powinna być transparentna, a jego reputacja niczym nie zachwiana, a chyba sam zdajesz sobie sprawę, że u Ciebie nie wygląda to tak różowo. Przeczytaj ostatnie posty w tym wątku, oraz obu o RBR'ach i przemyśl, czy aby na pewno nie masz sobie nic do zarzucenia:( Bo chyba nie tylko ja to widzę i umiem dodać dwa do dwóch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ześląska, niestety tutaj są prawie sami sprzedawcy i ich poplecznicy. Jak słusznie zauważyłeś mają nawet swojego MODERATORA, który nie dość, że cenzuruje niepochlebne, lub niezgodne z nurtem posty to jeszcze na PW wysyła oferty konkretnego kotła i sprzedawcy:( A potem twierdzi, że jest obiektywny i sprawiedliwy;) Proponuje zgłosić sprawę Redakcji - dowody masz w ręku. Skończmy z handlem, kolesiostwem i poplecznictwem na tym forum, bo rzygać się już chce jak się to czyta:(

 

Jest coś na rzeczy,chociażby przykład kol.@funky_koval z 14.12.2014.

Zadał pytanie,czy po za Polską,produkowane i użytkowane są kotły z podajnikiem na węgiel.

Jego postu nie ma i mojej odpowiedzi też nie ma,w której napisałem,że niektórzy producenci nawet eksportują swoje kotły do Czech i na Słowację.

Wskazałem też link do strony konkretnego producenta w języku czeskim,dla potwierdzenia tej wypowiedzi.

Mój wpis zniknął w przeciągu niecałej godz.

Zachowała się jedynie tylko odp. kol.@Minertu na postawione wcześniej pytanie.

Jak to rozumieć?

Nie zgodna (wygodna)z głównym nurtem wypowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś na rzeczy,chociażby przykład kol.@funky_koval z 14.12.2014.

Zadał pytanie,czy po za Polską,produkowane i użytkowane są kotły z podajnikiem na węgiel.

Jego postu nie ma i mojej odpowiedzi też nie ma,w której napisałem,że niektórzy producenci nawet eksportują swoje kotły do Czech i na Słowację.

Wskazałem też link do strony konkretnego producenta w języku czeskim,dla potwierdzenia tej wypowiedzi.

Mój wpis zniknął w przeciągu niecałej godz.

Zachowała się jedynie tylko odp. kol.@Minertu na postawione wcześniej pytanie.

Jak to rozumieć?

Nie zgodna (wygodna)z głównym nurtem wypowiedz?

Jest tutaj :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=6704885&viewfull=1#post6704885

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To gdzie jest jego oryginalny wpis i moja odpowiedz?

Dlaczego tylko w "dymku"?

W takim razie po co ta manipulacja?

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie jest jego oryginalny wpis i moja odpowiedz?

Dlaczego tylko w "dymku"?

Wystarczy ,jak ktoś czyta to będzie wiedział ,po co piętrzyć posty , cześć postów ,moich też ,zostało przeniesione do pomp przez wpisy Arturo.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209006-Pompa-ciepla-ile-kosztuje-grzanie-CO-i-CWU/page57

 

To jego oryginał:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209006-Pompa-ciepla-ile-kosztuje-grzanie-CO-i-CWU&p=6704746&viewfull=1#post6704746

A to twój wpis :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209006-Pompa-ciepla-ile-kosztuje-grzanie-CO-i-CWU&p=6704776&viewfull=1#post6704776

Wszystko jest tylko podziękuj za to Arturo :D

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu był gość który napisał ze ceny defro nie sa złe przyznaje ze była to reklama jakich tu w wykonaiu RBRa i Skama ale chciałem się z nim porozumieć ale do 2 godz jego post zniknoł to sa fakty ktoś rzadzi tym forum osobiście to zglosze proszę mi podac jak to zrobić jeżeli ktoś chce sobie sprzedawac kotly to proszę proszę sobie tam zalozyc forum mogliście napisac nawet negatywne opinie na temat Lazara obojętnie jakie doradzać klamac obojętnie ale nie chce tu kupować kotla!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu był gość który napisał ze ceny defro nie sa złe przyznaje ze była to reklama jakich tu w wykonaiu RBRa i Skama ale chciałem się z nim porozumieć ale do 2 godz jego post zniknoł to sa fakty ktoś rzadzi tym forum osobiście to zglosze proszę mi podac jak to zrobić jeżeli ktoś chce sobie sprzedawac kotly to proszę proszę sobie tam zalozyc forum mogliście napisac nawet negatywne opinie na temat Lazara obojętnie jakie doradzać klamac obojętnie ale nie chce tu kupować kotla!!!!

 

A może to był sprzedawca Defro i byś przepłacił.

Tu masz oryginalną stronę firmy:

http://www.defro.pl/

A tu cennik z ich strony:

http://www.defro.pl/pliki/cennik.pdf

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki związek ma z pompami mój wpis?

Na wątki o pompach nie wchodzę,bo mnie to nie interesuje i nie muszę wiedzieć gdzie mój wpis został przeniesiony i dlaczego.

To wszystko w tym temacie.

 

To niestety świadczy tylko o kolejnej nieudolnej moderacji. Nasz kolega moderator chcąc oczyścić wątek węglowy wrzucił wszystko jak leci do pierwszego lepszego tematu związanego z pompami ciepła - bo tam przecież może być burdel, nie;) I teraz w temacie o kosztach grzania pompą możemy poczytać o eksporcie polskich kotłów i imporcie czeskiego węgla - Brawo:D

Jak Arturek szkodzi to go na Burkina Faso odesłać jak w Nikosiu Dyzmie;), a wątek przenieść na jakiś moderacyjny śmietnik, a nie do bogu ducha winnego tematu o pompach, który kolega Pyxis założył sobie żeby się dzielić swoimi spostrzeżeniami, raczej nie na temat czeskiego węgla:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć

 

Trzeba delikatnie naprowadzić zbłądzonego na kociołki tych panów

 

przeczytaj moja odpowiedź ze zrozumieniem z naciskiem na słowo ZROZUMIENIEM

nikogo na nic nie naprowadzam a jesli macie problemy z podejmowaniem decyzji to mozę trzeba się zastanowić nad sobą a nie ocaniać innych???

malinie już odpisywano wielokrotnie a on nadal szuka dziury w całym. Ty tez chcesz dołączyć?

jesli wiesz czego oczekujesz od kotła i od sterownika to nie widzę sensu drążenia tematu, jeli nie zadaj pytanie a nie wietrzysz spisek

 

możesz zapytać czy Twój ewentualny wybór ma jakies wady lub zalety które mogły Ci umknąć.

w Twoich 6 postach nie znalazłem nic o kotłach wartych uwagi- znalazłem natomiast odpowiedzi na pytanie jakie zadałeś, pokazujące wady i słabości sugerowanego modelu. swoją drogą dla jednego z forumowiczów te kotły sa najlepsze- jego kryterium to wygląd.

 

jesli uważasz że to jest naprowadzanie to z takim nastawieniem nie znajdziesz kotła na tym forum.

 

poczytaj lepiej kilka watków tematycznych, zobacz z jakimi problemami borykają się użytkownicy innych kotłów i zestaw je sobie z tym co jest na topie rankingu.

prowadzą w nim kotły z dobrymi palnikami i sterownikami przyjaznymi użytkownikowi. masz możliwosć doboru a nie jak w przypadku nawet duzych producentów bierz i spadaj. chyba że wolisz filozofię niejakiego Pana Forda- mozna mieć samochód w każdym kolorze pod warunkiem że jest to kolor czarny.

 

chcesz porad

przeczytaj:

http://czysteogrzewanie.pl/

zwłaszcza część o rankingu i sposobie dokonywania oceny oraz o doborze kotła do domu

 

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

przeczytaj poradnik może rozjaśni ci co nieco i pozwoli zawęzić poszukiwania

zadawaj pytania

nie rzucaj oskarżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...