Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kruk ma na swoim koncie wspólne występy z takimi gigantami rocka jak: Deep Purple (faktycznie dwukrotnie), Carlosem Santaną, Whitesnake, UFO, Thin Lizzy, Uriah Heep, Eric Burton, Artur Brown, Paul Rodgers, Alcatrazz, Saxon Oliver/Dowson.

 

Ja zacząłem śledzić ich karierę począwszy od płyty MEMORIES z coverami L Z, DP oraz BS oraz Uriah Heep.

 

 

 

 

 

PS

 

Ten wokalista, który ostatnio się udziela w Kruku nie jest szczególnie uzdolniony (Andrzej Kwiatkowski), nie wiem jak sobie poradził z coverami Queen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... niezły początek wtorku. Ja trochę skromniej. W tym roku pewna polska zacna grupa rockowa obchodzi 20 lecie istnienia. W 2004 roku na stadionie Legii supportowali koncert Deep Purple. Mają więc ze wspomnianym wcześniej Krukiem coś wspólnego (oprócz doskonałego, rzetelnego rzemiosła). Ten zespół to HARLEM, moim zdaniem mocno niedoceniany. Wydał do dziś pięć płyt, a bodaj dziś właśnie jest premiera nowego krążka! Na każdej płycie zamieszczali choć jeden "pomnikowy" utwór. Moja propozycja to pomnik z płyty Niebo nade mną z 2007r, cover Marka Grechuty: "Świat w obłokach"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... niezły początek wtorku. Ja trochę skromniej. W tym roku pewna polska zacna grupa rockowa obchodzi 20 lecie istnienia. W 2004 roku na stadionie Legii supportowali koncert Deep Purple. Mają więc ze wspomnianym wcześniej Krukiem coś wspólnego (oprócz doskonałego, rzetelnego rzemiosła). Ten zespół to HARLEM, moim zdaniem mocno niedoceniany. Wydał do dziś pięć płyt, a bodaj dziś właśnie jest premiera nowego krążka! Na każdej płycie zamieszczali choć jeden "pomnikowy" utwór. Moja propozycja to pomnik z płyty Niebo nade mną z 2007r, cover Marka Grechuty: "Świat w obłokach"

 

 

 

 

bardzo dobry kawałek, choć przyznam Ci się szczerze, że to nie jest do końca moja bajka muzyczna.... nie przemawia do mnie mnie barwa głosu tego Pana w kawałku Grechuty, ale może myslę stereotypowo?

jak po polsku, to z kopyta

najpierw najnowsze osiągnięcie - nie wiem, który rocznik jestes, ale mnie ta piosenka falą wspomnień zalewa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra. Kibicuję projektowi Piotrka Wieteski od samego początku, szczególnie od połowy 2009 roku, gdy Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz. Od tego czasu Buldog ma swój charakter i nie jest mylony z Kultem czy KNŻ. Z płyty, z której zacytowałaś poprzedni kawałek najbardziej przypadł mi Ostry Erotyk (a jakże :D):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to akurat moje klimaty. :yes: Uwielbiam ich teksty opakowane w muzykę ska - kaną. Potrafią też w kapitalny sposób przedstawić przesłanie innych poetów, ten wiersz Juliana Tuwima w obliczu groźby konfliktu w Syrii bardzo na czasie.

 

 

A do kogo teraz adresować pytania Kazika z 1992 roku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...