Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Pepeg z Gumy

3 grudnia zmarł w czasie przerwy na trasie koncertowej, Scott Weiland - wokalista Stone Temple Pilots , Velvet Revolver .

Smutno, jedna z ciekawszych postaci muzyki rockowej, z pewnością znakomity wokalista i autor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość Pepeg z Gumy

Dzisiaj rano dotarła kolejna smutna wiadomość. Zmarł David Bowie.

Z pewnością wielka legenda popkultury, człowiek nietuzinkowy, wizjoner wyprzedzający czas, w którym tworzył .

Żegnaj Ziggy .

Edytowane przez Pepeg z Gumy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc tutaj zapytam: a c zy na forum są jacyś gitarzyści lub muzycy rodzaju wszelakiego? :) Sam gram na akustyku i elektryku, jakiś dłuższy czas temu nawet próbowało się skleić kapelę ale nie wyszło... Nic straconego, jak dorobię się domu to wrócę do zainteresowań ;) To jak, są tu szarpidruty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc tutaj zapytam: a c zy na forum są jacyś gitarzyści lub muzycy rodzaju wszelakiego? :) Sam gram na akustyku i elektryku, jakiś dłuższy czas temu nawet próbowało się skleić kapelę ale nie wyszło... Nic straconego, jak dorobię się domu to wrócę do zainteresowań ;) To jak, są tu szarpidruty?

Witaj

ja - drewno dęte i klawisze (kiedyś kapela jazz-rockowa,dawno temu, w niektórych środowiskach emeryckich podobno kultowa :lol2:)

Obecnie przekwalifikowany na guitarservismana i OMC lutnika, elektronika, a bywa, że i masteringowca.

Po robocie także człowiek od spec-zadań z zasad muzyki i orkiestracji, sporadycznie klezmer studyjny .

Co grasz szarpidrucie ?

Jak byś chciał pograć np. "Ona tańczy dla mnie" ,to mogę grać nawet na harfie . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

ja - drewno dęte i klawisze (kiedyś kapela jazz-rockowa,dawno temu, w niektórych środowiskach emeryckich podobno kultowa :lol2:)

Obecnie przekwalifikowany na guitarservismana i OMC lutnika, elektronika, a bywa, że i masteringowca.

Po robocie także człowiek od spec-zadań z zasad muzyki i orkiestracji, sporadycznie klezmer studyjny .

Co grasz szarpidrucie ?

Jak byś chciał pograć np. "Ona tańczy dla mnie" ,to mogę grać nawet na harfie . :D

 

A witam witam, niestety "Ona tańczy dla mnie" to nie moje klimaty, owszem pogram jak nikogo nie ma w pobliżu, ale tak to łoję metalowe riffy ;) W zasadzie zaczynałem od gitary klasycznej, poprzez akustyczną, aż w końcu chwyciłem elektryka i poznałem co to seks. Miło poznać kolegę po (prawie) fachu, pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
A witam witam, niestety "Ona tańczy dla mnie" to nie moje klimaty, owszem pogram jak nikogo nie ma w pobliżu, ale tak to łoję metalowe riffy ;) W zasadzie zaczynałem od gitary klasycznej, poprzez akustyczną, aż w końcu chwyciłem elektryka i poznałem co to seks. Miło poznać kolegę po (prawie) fachu, pozdrawiam! :)

:D

Z tym disco-bolo, to był z mojej strony jednak kiepski żart. Serwisuję sprzęt i wiosła prog-metalowcowi, więc siłą rzeczy skazany jestem na riffy i shreding ( bywa ,że nawet skazany na bluesa).

Czasem po piwie nawet wspólnie jamujemy. :lol2:Moje umiejętności gitarowe kończą się niestety na podkładach harmonicznych lub prostych kawałkach Rush czy Hendriksa, ale po kilku browarach... mamy i tak niezłą zabawę.

Byłbym oczywiście niegrzeczny, gdybym nie spytał Cię o gitarę ;) . Takie skrzywienie-wybacz. Na jakim sprzęcie "pracujesz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Pepeg z Gumy

Chyba najsmutniejsza dla mnie informacja muzyczna ostatnich lat.

Keith Emerson, fenomenalny instrumentalista i kompozytor, legenda muzyki rockowej nie żyje.

Dla miłośników rocka wiadomość tym bardziej szokująca , bo kompletnie niespodziewana. Keith będący zawsze symbolem radości i pełni życia oraz sił twórczych , odebrał sobie życie.

Krzyśku, jeśli czytasz jeszcze ten wątek - kończy się epoka, która nas kształtowała muzycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, jeśli czytasz jeszcze ten wątek - kończy się epoka, która nas kształtowała muzycznie.

 

Keith Emerson - dla mnie jeden z najważniejszych muzyków rockowych. To On wraz ze swoją kompanią wprowadzał mnie w arkana rocka progresywnego, symfonicznego czy AOR. Dzięki Niemu jako dziesięcioletnie pacholę zauważyłem muzykę poważną. Debiut ELP, Tarkus, Trilogy, czy wreszcie rewelacyjna, jakże ukochana przeze mnie koncertówka Pictures at an Exhibition to kanon progresji. Emerson to Mozart muzyki rockowej. Jego odejście jest dla mnie bardziej bolesne niż ubiegłoroczna strata Edgara Froese.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Keith Emerson - dla mnie jeden z najważniejszych muzyków rockowych. ....

Emerson to Mozart muzyki rockowej. .

 

]

Z tego samego jednak pieca chleb jedliśmy.

Do mnie wciąż nie dociera. Po głowie biega mi Karn Evil na przemian z Lucky Man.

Była okazja zobaczyć go i posłuchać w kwietniu na Musikmesse, jak zwykle przy stoisku Mooga i Korga . To zupełnie inne spotkania niż koncerty.

Kolega z kapeli z dawnych czasów, dzwonił w styczniu z NAMM show i opowiadał ,że zamienił z nim kilka zdań. Był w znakomitym humorze, żartował z Rudessem, rozmawiali chwilę o trasie, z której obiecywał przylecieć na chwilę do Frankfurtu, gdzie z kolei my umawialiśmy się na spotkanie zbowidowców po latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...