Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Black Sabbath Tauron Arena Kraków 02.07.2016.

Set lista:

Black Sabbath, Fairies Wear Boots, After Forever, Into the Void, Snowblind, War Pigs, Behind the Wall of Sleep, N.I.B., Hand of Doom, Rat Salad, Solo Tommy Clufetos, Iron Man, Dirty Women, Children of the Grave,

bis: Paranoid.

Sala wypełniona prawie na full. Skład wiadomy: trójka założycieli + bębniarz z grupy Ozziego, wcześniej grający z Tedem Nugentem i Alice Cooperem (czyli: Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Tommy Clufetos). "Co to jest, że postać w czerni stojąca przede mną wskazuje na mnie?" rzekł, jak ma w zwyczaju Ozzy i zaczęło się. Muszę przyznać, że opłacało się czekać (bilety kupione we wrześniu ub. roku). Zagrali to co najlepsze i jak się okazało ich forma (jak na dinozaurów) wręcz doskonała. Wprawdzie Ozzy ledwo chodził i kilka razy nie dokończył frazy bądź zapomniał słów, ale i tak był rewelacyjny. O trzech starszych panach nie ma co pisać - byli ok. Natomiast najmłodszy okazał się godny tego towarzystwa. Zagrał rewelacyjną solówkę

Nagłośnienie hali nadzwyczaj dobre, wręcz doskonałe. Jako, że dla mnie BS to panteon bogów rocka, jestem na pewno nieobiektywny. "Zobaczyć Neapol i umrzeć" - te słowa Gethego, mój przyjaciel sparafrazował tak: "zobaczyć Black Sabbath i umrzeć" i po koncercie stwierdził, że już może powoli umierać. Był to jeden z najlepszych koncertów jakie udało mi się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Gość Pepeg z Gumy

Zamiast Tal, polska wschodząca gwiazda. Ma zaledwie 19 lat ale ponad 100 koncertów na koncie, muzykalność i wyczucie starego wyjadacza.

Krzyśku polecam Ci.

Edytowane przez Pepeg z Gumy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
(...) Ma zaledwie 19 lat ale ponad 100 koncertów na koncie, muzykalność i wyczucie starego wyjadacza.

Krzyśku polecam Ci.

 

Znam, słyszałem. Jej ojciec jest cenionym muzykiem bluesowym (perkusja, marimba i te rzeczy). Nawiasem mówiąc niedawno zakupiłem 4 basy Krzaka i tam on się również udziela i podobno w Extrim też maczał palce. Poniżej zajawka płyty z 2013 roku. Słuchałem, jest godna przesłuchania.

Edytowane przez jola_krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Znam, słyszałem. Jej ojciec jest cenionym muzykiem bluesowym (perkusja, marimba i te rzeczy). Nawiasem mówiąc niedawno zakupiłem 4 basy Krzaka i tam on się również udziela i podobno w Extrim też maczał palce. Poniżej zajawka płyty z 2013 roku. Słuchałem, jest godna przesłuchania.

No i brat Kingi również muzyk. Przesłuchałem też płytę, o której mówisz. Bardziej z ciekawości jak radzi sobie ta dziewczyna niż z zachwytu nad samą muzyką tria i kwartetu Kłygów. Fajne, radosne ale i zawodowe granie chociaż... nie do końca to moja bajka.

Basistka natomiast jest dla mnie błyszczącym diamencikiem, oby rozwinął się w brylant. Ma wszystko czego jej muzycznie potrzeba. Trzymam kciuki, bo w krainie disco-polo mamy coraz więcej dobrze zapowiadających się młodych muzyków.

 

PS cob_ra.

Byłem lata temu na koncercie Alpierina przy okazji MFPJ w Kaliszu. Magiczny klimat, może mniej refleksyjny i mroczny niż to, co zapodałeś. Ale ten utwór niezwykle hipnotyczny. Dzięki za przypomnienie gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru gitary Jeff Beck lansował wytrwale i skutecznie Australijkę Tal Wilkenfeld, a inny magik wioślarstwa lansuje (nie mam nic złego na myśli:no:) od kilku lat nie mniej od Tal utalentowaną Nili Brosh z Izraela:

 

 

Prawda, że nie mniej urocza i utalentowana ;)

Edytowane przez jola_krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Guru gitary Jeff Beck lansował wytrwale i skutecznie Australijkę Tal Wilkenfeld, a inny magik wioślarstwa lansuje (nie mam nic złego na myśli:no:) od kilku lat nie mniej od Tal utalentowaną Nili Brosh z Izraela:

 

 

Prawda, że nie mniej urocza i utalentowana ;)

 

:lol2: A ja, kurcze, miałem już zapytać Ciebie, czy słyszałeś może wersję studyjną "the violin song", gdzie Tony gra sam wszystkie gitary ?

Ale nic to.Może chwilowo tyko w składzie, aż nauczy się improwizować. Szkoda tylko,że niektórzy faceci nie mają cycków, też robiliby kariery jak Nili.

 

A tego gościa w Krakowie słyszałem z Andy Timmonsem .

Żal, że znowu Ibanez w akcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Pepeg z Gumy
Czas na hard rockową gitarę Rika Emmetta

 

 

Wow! Skąd ich wytrzasnąłeś ?:rolleyes: To przecież podwaliny prog-metalu.

Aż się prosi żeby dodać ich " konkurencję" w tamtych czasach, z Toronto. Ci panowie w tym roku niestety zapowiedzieli już koniec grania po 40 latach .

Chyba najfajniejszy koncert 60 latków jaki widziałem, niestety tylko na dvd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...