Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Pepeg z Gumy

 

 

 

Z ciekawości posłuchałem sobie Caluma Grahama i Jona Gomma. Oba nazwiska do tej pory nic mi nie mówiły. Chapeau bas! Z lekkim wskazaniem na Jona :rolleyes:

Tak myślałem, że jako miłośnikowi bluesa, Gomm

bardziej przypadnie Ci do gustu.:rolleyes:

Grahamm jest jednak wspaniałym technikiem i wysoko cenionym w tej kategorii. Gomm to przede wszystkim performer i fakt, efektownie to robi.

 

Gitary mają ( jak słusznie zauważył G.N.) sporo tzw. wynalazków. Jednym z fajniejszych jest lutnia barokowa i teorba. Ta ostatnia robi wrażenie ale i brzmienie ma piękne. Wymyślona w okresie baroku doczekała się szczególnie u jednego z kompozytorów wyjątkowego traktowania.

Facet dzisiaj mało znany nawet niektórym muzykom, chociaż gitarzyści powinni go znać ze szkoły - niejaki Robert de Visee niemal rówieśnik Bacha . Namiętnie słucham go w pracy po nocach.

Myślę ,że znalazłem dosyć fajny "kawałek" :lol2: Visee'go, w trochę nieco może dziwnej interpretacji, ale który może zachęci Cię kiedyś do sięgnięcia do np. klasyki baroku,;)

 

Chaconna G

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aż się pisać nie chce! Był niewątpliwym mistrzem słowa, formy, którą niektórzy niezdarnie nazywali "śpiewanym felietonem". Jego poczucie humoru, krytycyzm, wyczucie ironii są/były w 100% kompatybilne z moją percepcją rzeczywistości. Artysta genialny!

R.I.P. Wojciech Młynarski

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość Pepeg z Gumy
A my (wiem, że jest nas conajmniej dwóch :rolleyes:) lubimy panie z gitarami.

 

 

 

Poczułem się lekko wywołany:D.Faktycznie lubimy panie z gitarami. Ta co prawda swoją techniką mnie nie przewróciła ale uczciwie przyznaję, że przystawki ma doprawdy imponujące i wielce godne uwagi.

 

Icberg natomiast wywołał u mnie miłe i melancholijne wspomnienia. Ech! To wciąż całkiem fajnie brzmi.

 

Za karę zapodam coś czego na bank Krzysztofie nie słyszałeś. Fusion w trochę nowszej odsłonie. Z tym większą przyjemnością, bo to projekt mojego dawnego i serdecznego kumpla, z którym kiedyś graliśmy wspólnie w jednej kapeli.

Niech żyje YT dający znać o ludziach nawet po latach.

Ciekawym Twojego zdania o tym projekcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta co prawda swoją techniką mnie nie przewróciła ale uczciwie przyznaję, że przystawki ma doprawdy imponujące i wielce godne uwagi.

Tak... "przystawki". :D

 

Weston & Kande Quartet faktycznie słyszę pierwszy raz na uszy. Powiedziałbym bardzo... industrialne. Słuchając nasunęły mi się dwa skojarzenia dość od siebie odległe. Pierwsze to jeden z naszych ulubionych progresywnych gitarzystów: Tony MacAlpin, a drugie skojarzenie miałem z naszym Michałem Jelonkiem.

 

[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Tak... "przystawki". :D

 

Weston & Kande Quartet faktycznie słyszę pierwszy raz na uszy. Powiedziałbym bardzo... industrialne.

 

 

 

 

:DWow! Zaskoczyłeś mnie tym odważnym porównaniem.Czyżby wideo Yacha było aż tak silnie sugestywne?

Natomiast skojarzenia z McAlpinem i Jelonkiem dużo bardziej do mnie przemawiają.:yes:

Tak na dobrą sprawę, to Calvin wywodzi się spod wpływu Cobhama, zwłaszcza z czasów wczesnego Mahavishnu, potem swoje zrobiła gra u JB Ulmera i Zorna. Natomiast Waldek pasjonował się mocno Jerry Goodmanem i Ponty'm. Myślałem, że gdzieś te fascynacje jednak słychać w ich grze.

Kurcze, nie wpadłbym na industrial , ale może faktycznie Ty masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie tym odważnym porównaniem.Czyżby wideo Yacha było aż tak silnie sugestywne?

Muszę przyznać Ci rację, przesłuchałem jeszcze parę razy - tym razem bez wizji - to chyba jednak wina niezwykle sugestywnego wideo. Choć trochę klimatu Cabaret Voltaire pewnie można się dopatrzeć (dosłuchać). Ale masz mnie (nie po raz pierwszy) na sumieniu. Już taki jestem, że jak mnie coś zaintryguje to szperam, szukam - no i znalazłem! Znalazłem coś, co jest jak najbardziej z mojej bajki. Tobie pewnie coś to mówi: Ritual Duo "Kolory" Na razie poznałem tylko trzy: Indygo, Granatowy oraz Blue.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Kurcze, każdy gdzieś ma bluesowe korzenie! Twój kolega praktykował w Doktorze Blues i tak mu zostało :rolleyes:

 

.

 

:D Ech, łza mi się w oku zakręciła. Doktor, to jeszcze dwóch innych muzyków, z którymi miałem okazję kiedyś poeksperymentować. Jeden z ciekawszych wibrafonistów w Europie- Karol, nomen omen, Szymanowski i Piotr Biskupski.

Bez bluesa nie ma rocka a już z pewnością nie będzie bliskiego sercu fusion.:lol2:

Waldi ze swoimi projektami jest bardzo otwarty na muzykę. Słychać to w jego Metamorphosis ale i z Kazanem ( kompletny odjazd:yes: więziennego punku) czy w zupełnie klasycznych utworach symfonicznych . Rozkładaliśmy kiedyś po nocach na części Weather Raport, popijaliśmy Pontym , zagryzaliśmy Hendrixem a ćwiczyli Bacha, więc w końcu musiało nam się tak porobić.

 

Troszkę violi na jego cześć z adnotacją ,że Shakira wcale nie była pierwsza i taka odkrywcza.

 

:cool:https://www.youtube.com/watch?v=5-fTzW3t1Mc&list=PLcsnGklehnTt-jtFIpbkieC60qy9PuSkB&index=108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Ponty, którego ja lubię najbardziej gra(ł) tak:

.

Skoro Mirage to Cosmic Masenger i King Kong też:rolleyes:

Tego gościa z pewnością znasz. Wielki konkurent Ponty'ego, dwukrotny zdobywca skrzypiec Greppelliego.

Miał wieki sentyment do Polski. Jedna z moich ulubionych płyt skrzypcowych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZHBF_BfmCEo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...