Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

(...) ten kawałek Bee Gees uważam za najlepszy kawałek disco wszech czasów. Można powiedzieć, że od tego cały ten szał się zaczął.

 

Obawiam się, że nie od tego się zaczęło tylko kilka lat wcześniej. Trudno mi się wypowiadać co jest naj a co nie. Wiele z tych "przebojów" to zwykła kaszana.

 

Jeden z pierwszych przebojów disco ale zaprawiony potężną dawką soulu, więc słucha (i tańczy) się go z przyjemnością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obawiam się, że nie od tego się zaczęło tylko kilka lat wcześniej. Trudno mi się wypowiadać co jest naj a co nie. Wiele z tych "przebojów" to zwykła kaszana.

 

Jeden z pierwszych przebojów disco ale zaprawiony potężną dawką soulu, więc słucha (i tańczy) się go z przyjemnością.

 

Jak już o historii:

Jeden z pierwszych przebojów BeeGees:

W Anglii myślano, że to The Beatles. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie od tego się zaczęło tylko kilka lat wcześniej. Trudno mi się wypowiadać co jest naj a co nie. Wiele z tych "przebojów" to zwykła kaszana.

 

 

Chodziło mi raczej o to, że prawdziwy wybuch było po "Gorączce Sobotniej Nocy". Uważam że to był prawdziwy zapalnik :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciary...

 

Na szczęście zaliczyłem koncert ELO. Też ciary :)

 

ELO była określana jako zespół, który bez skrupułów czerpie z dorobku innych zespołów. Zarzut braku oryginalności może był i trafiony ale szmal jaki na tym zrobili był baaaardo konkretny. Ten skrzypek z video był pochodzenia polskiego albo miał polskie nazwisko (nie pamiętam) W każdej audycji radiowej to podkreślali. Pamiętam też, że miałem ich płytę "Out of the Blue". Ta z wkładką w postaci kartonowego statku kosmicznego czy też pierścienia. Przywiozłem ją sobie z Holandii wydając połowę kieszonkowego. (druga połowa poszła na trampki z trzema paskami :) ) Tłumy przychodziły, by ją sobie obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

:D

ELO była określana jako zespół, który bez skrupułów czerpie z dorobku innych zespołów. Zarzut braku oryginalności może był i trafiony ale szmal jaki na tym zrobili był baaaardo konkretny. Ten skrzypek z video był pochodzenia polskiego albo miał polskie nazwisko (nie pamiętam) W każdej audycji radiowej to podkreślali. .

Michał Kamiński a w zasadzie Michael bo to rodowity anglik.

Założył nawet swój własny zespół, który wydał aż 2 płyty. Zespół nazywał się Violinsky a płyty

No Cause for Alarm i Stop Cloning About

. Obie mocno pachnące ELO bo to było w zasadzie ELO po rozsypce ( kurcze mam je jeszcze :D)

Pierwsza jeszcze do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

Doczytałem teraz Wasze zbowidowskie wspominki i widzę, że Wy stare byki jesteście:lol2:

Liwko ! No, no chłopie - prawie geriatria, bo perm wiadomo, to dziad który jeszcze Muzę i Pronit na winylach kupował.

Dyskoteki, prywatki, Donna Sumer w klubach osiedlowych. Ładne towarzystwo, nie ma co.

A słyszeliście może i jesteście jeszcze w stanie odkopać w swojej sklerotycznej pamięci i przypomnieć sobie taki zespół jak Boston? Krzysiek zna na bank, bo On archiwista. W moich rewirach na koniec imprez "puszczało się winyle" jeszcze z takimi w Polsce prawie nieznanymi łamaczami serc.Tzw wolne po ciemku.

Ciekawym czy ktoś z Was słyszał np. RTZ? Genialny wokal Delpa i 3 pokolenia młodzieży amerykańskiej wychowane na tym. A ile erotycznych wspomnień?!Ech!

Podobno przed ich koncertem obok stoisk z hamburgerami, goście rozstawiali też budy z zapalniczkami. Jedna na cały koncert nigdy nie wystarczała.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qlKowCf2QZM&list=RDqlKowCf2QZM&index=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...