Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek z hipermarketu


michal_mmm

Recommended Posts

Taaa...

Znajomy sam sobie wyprodukował wkład kominkowy. Na pewno kosztował go taniej niż wkład z marketu. No ale on jest tzw. "złota rączka". :roll:

 

Oglądałem wkłady w marketach i żaden nie przypadł mi do gustu.

Miałem wrażenie, że robił je jakiś "wujek" w swoim warsztacie.

Więc po wielu oględzinach wybrałem wkład znanego producenta.

Dla mnie wkład poza walorami konstrukcyjnymi i eksploatacyjnymi musi jeszcze dobrze wyglądać. W końcu będzie stał w eksponowanym miejscu.

Każdy ma swoje priorytety.

 

 

Tzn. wkład będzie stał nie obudowany?? Bo tylko wtedy rozumiem konieczność wywalenia takiej kasy na markowy.

 

A może miałeś pecha, ja w castoramie widziałem wkłady sparthemu, hajduka, tarnavy i pare innych mniej znanych francuskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Taaa...

Znajomy sam sobie wyprodukował wkład kominkowy. Na pewno kosztował go taniej niż wkład z marketu. No ale on jest tzw. "złota rączka". :roll:

 

Oglądałem wkłady w marketach i żaden nie przypadł mi do gustu.

Miałem wrażenie, że robił je jakiś "wujek" w swoim warsztacie.

Więc po wielu oględzinach wybrałem wkład znanego producenta.

Dla mnie wkład poza walorami konstrukcyjnymi i eksploatacyjnymi musi jeszcze dobrze wyglądać. W końcu będzie stał w eksponowanym miejscu.

Każdy ma swoje priorytety.

 

 

Tzn. wkład będzie stał nie obudowany?? Bo tylko wtedy rozumiem konieczność wywalenia takiej kasy na markowy.

 

A może miałeś pecha, ja w castoramie widziałem wkłady sparthemu, hajduka, tarnavy i pare innych mniej znanych francuskich.

Jakiej "takiej kasy"? :o

Pewnie byliśmy w innych marketach bo marek przez Ciebie wymienonych tam nie spotkałem.

Ktoś kto z założenia chce kupić tani wkład to nie wybiera Spartherma.

Oczywiście wkład będzie zainstalowany w obudowie bo takie jest jego przeznaczenie.

Dla jasności podam, że jest to wkład firmy SUPRA i kosztował 3400 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie należysz do "snobów" hahaha. Są tutaj tacy co uważają twój wkład za badziewie :) i o tym jest całość. Bo za cene 3500 to w castoramie też dostaniesz niezły wkład, jest aktualnie na sprzedaż wkład 14 kh z szybrem, paleniskiem stałym na stojaku oryginalnym, postaram sie poszukac lub zrobic zdjęcie. Gusta możesz mieć różne, ale nie mów, że w castoramie sprzedaje się badziewie, bo większośc tego "badziewia" nie różni się od tego co ty kupisz markowego w salonie producenta, dając podobną cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztować powinne te wkłady??

Ten pierwszy z góry widziałem z OBI za 999 i w Leroju też był. W sumie fajny ale ma mniejszą szybkę. Kupiłem taki "z większą" :-) a obydwa to chyba francki.

Ten środkowy z jeleniem to nie dla mnie :wink:

Ten dolny jest pewno za drogi (jak na mnie) bo mu szybę pogięło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No właśnie Amdam - dla Ciebie i setek innych osób ważne są tylko kilowaty jakie poda Ci do wiadomości sprzedawca.

A czy zadasz sobie trud i dowiesz się czy te wkłady mają szczelne doprowadzenie powietrza do paleniska, inny niż brak uszczelki na szybie system zapobiegający brudzeniu się szyby, jaka jest grubość ścianek, czy poszczególne elementy są na "miękkich uszczelkach" czy skręcone na amen na "twardym silikonie" pękającym pod wpływem rozszerzania się żeliwa, czy uszczelki są na ramie drzwiowej czy w korpusie wkładu (ma to wbrew pozorom duży wpływ na ich żywotność).

No i warto poczytać przed kupnem tych wkładów ich kartę gwarancyjną i instrukcję montażu, bo zapisy w nich zawarte praktycznie eliminują jakikolwiek prawidłowy montaż w naszych warunkach (przekrój komina powyżej 400 cm2, pola powierzchni kratek w obudowie kominka sięgające niebotycznych rozmiarów, praktycznie brak możliwości właśnie zabudowy "ciepłej" - szamotowej.

I to później jest wykorzystywane przy nieuwzględnianiu roszczeń gwarancyjnych (mogę to poprzeć konkretnymi przykładami wśród moich klientów - posiadam zdjęcia takich wkładów).

Sęk w tym że za ok. 3,5 tys. zl można już kupić wkłady "markowe" znanych producentów, które większość z tych wymienionych wyżej rzeczy mają na wyposażeniu.

Dalsze wywody z mojej strony myślę że nie będą miały sensu.

Różnorodność jest podstawą rozwoju, również gospodarczego :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No właśnie Amdam - dla Ciebie i setek innych osób ważne są tylko kilowaty jakie poda Ci do wiadomości sprzedawca.

A czy zadasz sobie trud i dowiesz się czy te wkłady mają szczelne doprowadzenie powietrza do paleniska, inny niż brak uszczelki na szybie system zapobiegający brudzeniu się szyby, jaka jest grubość ścianek, czy poszczególne elementy są na "miękkich uszczelkach" czy skręcone na amen na "twardym silikonie" pękającym pod wpływem rozszerzania się żeliwa, czy uszczelki są na ramie drzwiowej czy w korpusie wkładu (ma to wbrew pozorom duży wpływ na ich żywotność).

No i warto poczytać przed kupnem tych wkładów ich kartę gwarancyjną i instrukcję montażu, bo zapisy w nich zawarte praktycznie eliminują jakikolwiek prawidłowy montaż w naszych warunkach (przekrój komina powyżej 400 cm2, pola powierzchni kratek w obudowie kominka sięgające niebotycznych rozmiarów, praktycznie brak możliwości właśnie zabudowy "ciepłej" - szamotowej.

I to później jest wykorzystywane przy nieuwzględnianiu roszczeń gwarancyjnych (mogę to poprzeć konkretnymi przykładami wśród moich klientów - posiadam zdjęcia takich wkładów).

Sęk w tym że za ok. 3,5 tys. zl można już kupić wkłady "markowe" znanych producentów, które większość z tych wymienionych wyżej rzeczy mają na wyposażeniu.

Dalsze wywody z mojej strony myślę że nie będą miały sensu.

Różnorodność jest podstawą rozwoju, również gospodarczego :wink:

Pozdrawiam.

 

pytanie do fachowca

Czy wkład KFD model LUX 101

 

http://www.tapis.pl/kominkowe/kfd/lux101.htm

 

jest wart zainteresowania ?

moze cos innego o podobnych wymiarach w rozsądnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No właśnie Amdam - dla Ciebie i setek innych osób ważne są tylko kilowaty jakie poda Ci do wiadomości sprzedawca.

A czy zadasz sobie trud i dowiesz się czy te wkłady mają szczelne doprowadzenie powietrza do paleniska, inny niż brak uszczelki na szybie system zapobiegający brudzeniu się szyby, jaka jest grubość ścianek, czy poszczególne elementy są na "miękkich uszczelkach" czy skręcone na amen na "twardym silikonie" pękającym pod wpływem rozszerzania się żeliwa, czy uszczelki są na ramie drzwiowej czy w korpusie wkładu (ma to wbrew pozorom duży wpływ na ich żywotność).

No i warto poczytać przed kupnem tych wkładów ich kartę gwarancyjną i instrukcję montażu, bo zapisy w nich zawarte praktycznie eliminują jakikolwiek prawidłowy montaż w naszych warunkach (przekrój komina powyżej 400 cm2, pola powierzchni kratek w obudowie kominka sięgające niebotycznych rozmiarów, praktycznie brak możliwości właśnie zabudowy "ciepłej" - szamotowej.

I to później jest wykorzystywane przy nieuwzględnianiu roszczeń gwarancyjnych (mogę to poprzeć konkretnymi przykładami wśród moich klientów - posiadam zdjęcia takich wkładów).

Sęk w tym że za ok. 3,5 tys. zl można już kupić wkłady "markowe" znanych producentów, które większość z tych wymienionych wyżej rzeczy mają na wyposażeniu.

Dalsze wywody z mojej strony myślę że nie będą miały sensu.

Różnorodność jest podstawą rozwoju, również gospodarczego :wink:

Pozdrawiam.

 

pytanie do fachowca

Czy wkład KFD model LUX 101

 

http://www.tapis.pl/kominkowe/kfd/lux101.htm

 

jest wart zainteresowania ?

moze cos innego o podobnych wymiarach w rozsądnej cenie ?

 

 

 

Przeciez ja o tym pisałem wcześniej... tak jak złe mogą byc markowe tak i te w marketach. Sęk w tym, że w marketacg także najczęściej są markowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy jest z leroya koszyuje 890 zl pozostałe to są ceny ok 3000 do 3500 tys. wszystkie maja od 12 do 16 kw

Od mocy podawanej w instrukcji czy na reklamówce ważniejsza jest deklarowana sprawność wkładu. co w bezpośredni sposób wiąże się ze zużyciem drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...