Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie dachu - krokwie 18cm - welna 20??


Recommended Posts

Mam taki dylemat. Ponieważ są bardzo dlugie okresy oczekiwania na welne do ocieplenia dachu zastanawiam sie nad nastepujacym rozwiazaniem:

 

Krokwie mam o wysokosci 18 cm, kryte dachowka z folia wysokoparoprzepuszczalna. Czy moge dac welne 20cm (Isover Uni-mata) i ja delikatnie ugiac. na to pujdzie poprzecznie ruszt aluminiowy i welna 10cm. Czy moge ugoac ta welne o 2 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna 20cm. między krokwiami 18cm. wypcha Ci folię do góry, i ewentualna woda spływając będzie zalewała kontrłaty.

 

A gdzie ewentualna szczelina wentylacyjna między folią wstępnego krycia a wełenką. Oczywiście wiem że nie potrzeba jeśli wysoko paroprzepuszczalna ale za kilka lat zniknie i jak to będziesz wentylować. Ja planuję między krokwie 18 15 cm. wełenki a potem jeszcze z 5 w układzie poprzecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna 20cm. między krokwiami 18cm. wypcha Ci folię do góry, i ewentualna woda spływając będzie zalewała kontrłaty.

 

A gdzie ewentualna szczelina wentylacyjna między folią wstępnego krycia a wełenką. Oczywiście wiem że nie potrzeba jeśli wysoko paroprzepuszczalna ale za kilka lat zniknie i jak to będziesz wentylować. Ja planuję między krokwie 18 15 cm. wełenki a potem jeszcze z 5 w układzie poprzecznym.

 

Folia zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tworzywa nie znikają tak szybko, stąd problemy z ekologią, tak że nie martw się o "znikające" izolacje z folii. Natomiast ocieplenie 15 cm to trochę mało i w zimie ciepło będzie uciekać, a w lecie poddasze bardzo nagrzewać. Teraz dają nawet 25 cm i to wcale nie jest za dużo. Problem z cieńszymi niż wełna krokwiami krokwiami rozwiązuje się nabijając listwy dystansowe, natomiast absolutnie nie upychamy wełny, bo traci własności izolacyjne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...