Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzyby,grzyby!!!!Jakieś rekordziki?


niktspecjalny

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale nazbieraliście.gratuluje.

 

 

Robert i Aga powiedzieli

jeśli maczlaki to ...

ja widze je w lesie ale chyba ich nie zbieracie???

 

jeżeli chodziło wam o maślaki ...to wydaje mi sie ,że one nimi nie są.

 

a może mączłaki to tak z polskimi znakami pisząc..Reasumując,,,dla mnie to kruchaweczka omszona albo jej odmiana.

 

pozdrawiam

 

:o :o :o

 

 

To co widać na fotce mozna nazwać plantacją maślaczków (na 100 % to są maślaki zwyczajne, tylko że już w zaawansowanym stadium ;-))

Gdybym miał je wszystkie zbierać to musiałbym sie przeprowadzić do tego lasu na jakiś czas ;-)

Tego dnia akurat zbierałem głównie prawdziwki, kozaczki czerwone i babki oraz kurki. Nawet dla podgrzybków nie było tym razem miejsca w koszu :lol:

 

Podobnie jak ty jeżdzę do lasu żeby przede wszystkim odpocząć od problemów dnia codziennego. A grzybki to tylko taka dostawka :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poszlam na latwizne :oops: :oops: :oops:

bo grzybow zbierac nie umiem :(

 

no i nabylam na okolicznym bazarku - kurki i maslaki

 

pyyyychaaa byly.... :roll: choc pewnie takie zebrane wlasna reka lepiej smakuja :wink:

 

 

och Ty!!! ja myślałem zupełnie odwrotnie.Sama zjadłaś te grzybki?A maślaki też sama obieralaś?

 

hihihi.

 

 

pozdrawiam Cie najserdeczniej jak potrafie.

 

 

no coz... pożarłam te grzyby z rodzinka - znaczy sie : mama tata i młodszym (o 14 lat :wink: :lol: ) braciakiem :wink:

wiec nie ejstem juz taka swinka ze sama :wink:

maslaki... byly juz obrane .... mowilam ze poszlam na łatwizne

:oops: :oops: :oops:

 

rowniez pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert i Aga noo kurs by mi sie przydal nie pzrecze

kiedys pisalam (chyba nawet w waszym watku o grzybach) bylam raz na grzybobraniu....

i znalazlam grzybka...

nastapilo to metoda dosyc niekonwencjonalna bo... nadepnelam na niego w zwiazku z czym ...nie nadawal sie do spozycia :oops: :oops: :oops:

 

hmmm moze jak sie wybiore do przyjaciolki w te okolice Miedzyrzecza to zachacze o Was i przeprowadzicie male szkolenie :wink: :D

 

 

aha- a gzryby na fotkach - rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... rekordziki :lol: ... rekordziki :D :wink: ... nie zbieram na "akord" :D

... wychodzę z lasu kiedy mam pełny kosz :D ...

http://www.chefpaul.net/forest/060912_01.jpg

 

... albo kubek :) :wink:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1379322#1379322

 

a ja poszlam na latwizne :oops: :oops: :oops:

bo grzybow zbierac nie umiem :(

..................

... hmmm, ... może to Tobie trochę pomoże Drzwi do lasu (w przekroju całego roku :) )

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... rekordziki :lol: ... rekordziki :D :wink: ... nie zbieram na "akord" :D

... wychodzę z lasu kiedy mam pełny kosz :D ...

http://www.chefpaul.net/forest/060912_01.jpg

 

... albo kubek :) :wink:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1379322#1379322

 

a ja poszlam na latwizne :oops: :oops: :oops:

bo grzybow zbierac nie umiem :(

..................

... hmmm, ... może to Tobie trochę pomoże Drzwi do lasu (w przekroju całego roku :) )

 

pzdr

 

 

och Ty w życiu....Piękne podgrzybiory.Ja tego nie miałem na myśli mówiac ,że zierajcie na akord i róbcie fotki.To bardzo przyjemna "praca "to zbieranko a tak na marginesie to chwaląc sie fotka troszku pokozujesz jaki jest twój rekordzik.Nawet jak to nazywasz akordem to i tak zawsze ten co to ogląda bedzie Ci zazdrościł wyniku i oczywiście bedzie sie zastanawial : co on z nimi zrobi?Ten co nie czuje przyjemności (bluesa) w zbieraniu i tak pójdzie na ryby.

 

a teraz mam prywate do Ciebie jezeli takową moge mieć.

Najednym ze zdjeć stoisz przy grilu.To samoróbka ,czy profesjonalno- firmowy?

 

pozdrawiam i narazicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze o grzybach, (przypomniało mnie się zdarzenie z ubiegłego roku) :lol: :lol: :lol:

... tak więc, wychodzę z lasu taszcząc swój pełny "koszyczek" grzybów do swojego autka, widzę w pobliżu, że jest zaparkowany obok drugi samochód i stoi koło niego jakaś rodzinka (chyba), z dwójką dzieci, ... podchodzi do mnie chłopaczek (tak "na oko" 6 - 7 lat) i mówi "ale ma Pan pełny koszyk, ale czemu te grzyby takie małe, CZY ONE SĄ JUŻ DOJRZAŁE" :o :D :lol: nie mogłem powstrzymać się od śmiechu i głośno parksnąłem, (z rodzinką rozmawiałem jeszcze z pół godziny, tłumacząc im drogę do "niedojrzałych" grzybów) :lol:

 

... @ niktspecjalny ... o który grill pytasz ? murowany czy jeden z mobilnych ? (jestem na bardzu wielu zdjęciach "z grillem", ponieważ zajmuję się ich projektowaniem i użytkowaniem) :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul ja te stronke juz widzialam - piekna ale chyba mi nie pomoze

ja po prostu nie widze gzrybow jak wejde do lasu :(

naparwde - predzej nadepne :oops:

 

aha- pozatym jest jeden duzy problem "logistyczny" w zbieraniu grzybkow :wink: - chyba trzeba wczesnie rano wstac na grzybobranie? :)

a to juz ...ciut mnie przerasta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Grzybiarze :)

a Wy jestescie ze szkoly wykrecania czy ucinania grzybka ?

Chef P - Twoje zbiory (mniam :p ) - a konkretnie to ich nogi wskazuja ze chyba jestes od wykrecania :)

Bo ja slyszalam sprzeczne teorie - jedni ,ze lepiej ukrecac -

a inni ze obcinac :roll:

Chodzi mi o pozostawienie grzybni -

zeby w nastepnym sezonie tez wyrosly..

Dziekuje za wypowiedz :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul ja te stronke juz widzialam - piekna ale chyba mi nie pomoze

ja po prostu nie widze gzrybow jak wejde do lasu :(

naparwde - predzej nadepne :oops:

 

aha- pozatym jest jeden duzy problem "logistyczny" w zbieraniu grzybkow :wink: - chyba trzeba wczesnie rano wstac na grzybobranie? :)

a to juz ...ciut mnie przerasta :wink:

... chyba nie jest tak źle :lol: ... grzybki dobrze widać ... szczególnie te większe :lol:

... z "logistyki" :wink: ... ja do lasu jeżdżę około 10:00, a czasami nawet po południu, (nie wiem skąd się wzięło przekonanie o wczesnym wstawaniu ... chyba żeby ubiec innych grzybiarzy ... wg mnie jest to bez sensu ... czy o późniejszych godzinach grzyby znikają :o :wink:

 

hej Grzybiarze :)

a Wy jestescie ze szkoly wykrecania czy ucinania grzybka ?

Chef P - Twoje zbiory (mniam :p ) - a konkretnie to ich nogi wskazuja ze chyba jestes od wykrecania :)

Bo ja slyszalam sprzeczne teorie - jedni ,ze lepiej ukrecac -

a inni ze obcinac :roll:

Chodzi mi o pozostawienie grzybni -

zeby w nastepnym sezonie tez wyrosly..

Dziekuje za wypowiedz :) ;)

... wg mnie "wykręcanie" czy "wycinanie" ... grzybów nie stanowi żadnej różnicy przy zachowaniu grzybni (naważniejsze, żeby ich nie wykopywać :) razem z grzybnią :evil: :roll: ) ... osobiście postępuję w następujący sposób: ... kiedy w lesie jest mokro grzyby "wycinam" (by nie "brudziły" innych w koszyku), gdy jest sucho poprostu "wykręcam" :D

pozdrawiam serdecznie grzybiarzy (i nie tylko) http://www.chefpaul.net/smiles/mashroomG1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydze.

 

pycha :D

 

Pyszotka :D

A najbardziej mnie cieszy że rosną nieopodal mojego domku :D

Wyczaiłam to miejsce i chodziłam tam prawie codziennie doglądając jak ślicznie rosną . Gdyby mnie ktoś obserwował to by pomyślał że jakaś szurnięta , chodzi na czworaka przy drodze i w kupce liści grzebie 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...