Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

parkiet czy tarakota?


Gość

Recommended Posts

Ja będę miał terakotę wszędzie bo ogrzewanie będzie podłogowe. Początkowo trochę nie byłem z tego zadowolony ale ostatnio jak się przyjżałem moim desko m w mieszkaniu (to znaczy dobrym panelom tarkett) to się ucieszyłem, że będę miał terakotę w domu. Jest mnóstwo drobnych śladów na drewnie. wystarczy, że spadną nozyczki lub widelec i już jest ślad-wgłębienie, rozbije się szklanka i jest ślad. Mamy 4 letnie dziecko i drugie w drodze a dzieci broją na okrągło i często ich zabawki (plastokwe z w miare twardymi krawędziami) lądują na podłodze - prawie zawsze jest ślad...

 

Na terakocie nie będzie takich problemów.

 

Problem "ciepłoty" fizycznej będzie załatwiony przez ogrzewanie podłogowe a ciepłoty "optycznej" dobierzemy kolorem, dodatkami i wzorem. WIdziałem juz bardzo ciepłe podłogi z terakoty imitującej stare śródziemnomorskie wille.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mama małe dzieci i pełno śladów na parkiecie niby twardym dębowym/ szykujemy sie do remontu domu dosyć poważnego z tąd moje pytanie o podłogę w dolnej części domu. Projektantka zaproponowała tarakotę ze względów praktycznych wiąże się to ze zmianą ogrzewania na podłogowe i zaczynają się obawy osens całego zachodu i jeszcze jeden problem inna pani arcitekt stwierdziła że jak zrobimy ogrzewanie podłogowe i mimo że

podłoga jest dobrze zaizolowana 10 cm steropianu to nie mamy izolacji pionowej fundamentów i ponoć wyjdą wysokie rachunki za gaz.Mamy dom bez piwnic i będziemy teraz ocieplać na zewnątrz fundament ocieplimy nad ziemią jakieś 0,5 m czy to wystarczy?

Wioletta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie układałabym terakoty w salonie jeśli nie ma tam ogrzewania podłogowego...na samą myśl o tym przechodzi mnie dreszcz :wink: - to od strony praktycznej.

 

A jeśli chodzi o stronę estetyczną - to niestety ale raczej nikt za Ciebie nie zadecyduje - więc osobiście słowa nie powiem :wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdecydowanie parkiet .Jest ciepły zarówno fizycznie jak i nastrojowo .Płytki bez ogrzewania podłogowego w naszych warunkach to niewypał.Ceramika w salonie to chyba nienaturalny sposób wykończenia podłogi w salonie i sądzę ,że na dłuższą metę będą męczące .Zurzywanie się drewnianych podłóg to nie wada ,lecz zaleta drewno starzejąc się wprowadza swoisty nastrój starego domostwa co zazwyczaj jest odbierane pozytywnie.Ktoś pisał o panelach Tarkett .Panele same w sobie mają wystarczająco dużo wad ,a zurzyte wyglądają żle zwłaszcza krawędzie nie zabezpieczone ulegają szybko uszkodzeniom .Polecam lite drewno -drogie ale warto!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MACO:

Terakota jest bardzo twarda (zero sprężystości). Ma to zalety: jak spadną nożyczki, to nie zrobią w niej dziury, to fakt. Ma to też wady: jak spadnie filiżanka, to na bank sie rozbije (na drewnianej podłodze niekoniecznie).

Przy małych dzieciach (też posiadam :smile:) wolę drewno, bo głowy maluchów lepiej znoszą gwałttowny kontakt z drewnem niż z terakotą (podobnie jak filiżanki) :wink:.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: magmi dnia 2003-04-17 09:06 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyglądać różnie - miałam na myśli również podłogowe płytki ceramiczne (popularnie, acz błędnie nazywane terakotą). Dla całkowitych "ortodoksów" terakota to konkretny materiał który zawsze wygląda z grubsz tak samo i ma kolor..hmmm.. terakoty :grin:

Generalnie chodzi mi o to, że lubię kiedy rzeczy wyglądają na to, czym są. :smile::smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...