Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE - Miejsce na ziemi ....


Kowalik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Rom

 

Bardzo mi miło gościć Ciebie :D Serdecznie zapraszam :D do lektury. Pocieszyłeś mnie, bo jak na razie na tym etapie w którym obecnie tkwię - brak mieszkania ( a ceny tak ładnie poszły w górę ) i brak możliwości zaczęcia budowy oraz mieszkanie w wynajętym mieszkanku - nie jestem juz taka pewna słuszności decyzji. Ale optymistycznie podchodząc czekam na pozwolenie, czekam....pełna nadziei że lada moment je dostanę :D i ruszę z kopyta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom,

 

Pocieszyłeś mnie. Wprawdzie z moich obliczen aktualnych do wczoraj brałam właśnie datę 2 pażdzernika za początkową na placu boju, ale teraz zostaje mi czekać na łaskawość Pani ze Starostwa :-?

Masz rację, będę dobrej myśli i pozytywnie nastawiona zostaję żę zacznbe w tym roku i może się stan surowy uda..... :oops: No cóż czekamy zobaczymy

Z chęcią obejrzłałabym jaki masz dom

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej

to ja z rewizytą! :wink:

 

Podoba mi się Twoja gwałtowność w podejmowaniu decyzji - wróżę rychłe zakończenie budowy! Bo tak naprawdę liczy się tu właśnie umiejętność podejmowania szybkich decyzji...

 

Jeśli zdążysz posiąść prawomocne i odczekane potem pozwolenie na budowę, to radzę zacząć i zrobić cokolwiej przed zimą - chociaż stan zero - czyli fundamenty i np. płytę (nie wiem jak to się nazywa, bo u mnie jest piwnica) parteru. Wiosną raźniej będzie ruszyć do boju!

A teraz warto zadbać o drogę dojazdową i media czyli rury wszelakie. Można też ogrodzić działkę, bo na to chyba nie trzeba mieć pozwolenia? Jesień to dobry czas na budowanie bo materiały tanieją bardzo!

 

Napisz coś więcej - z czego budujesz, i załącz jakiś link do projektu, bo tu wszyscy ogromnie lubią zaglądać do cudzych domów, do środka! :wink:

 

Pozdrawiam, i życzę szybkiego zakończenia papierologii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jk69 :lol:

Bardzo miło mi gościć w skromnych progach

Dziekuję za słowa otuchy, lecz ta zawrotna prędkość decyzyjna nie zawsze wychodzi mi na dobre :oops:

A progi prezentują sie tak

Jeśli chodzi o materiał z którego buduję, też zadaję sobie to pytanie. Najpierw była silka, teraz chyba gazobeton..Chetnie przyjmę wszelkie rady i porady :p

 

Pozdrawiam również i obserwuję postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

papierologia jest najmniej przyjemną częścią budowy, przez którą niestety trzeba przejść - czy się tego chce, czy nie. Najważniejsze by nie tracić dobrej myśli, że w końcu się doczekamy ...

Projekt Waszego domku jest z mojej "ulubionej" pracowni (choć ostatecznie swój domek wybrałam z innej :wink: ). Ciekawa jestem jakich zmian dokonaliście przy adaptacji.

 

Jeśli nie chcesz tracić czasu czekając na pozwolenie, proponuję rozejrzeć się po najbliższych składach budowlanych, hurtowniach i sprawdzić ofertę cenową. Później już będzie wiadomo gdzie kupić najkorzystniej.

 

Powodzenia ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że tu zagladacie :D Dzieki za miłe powitanie i Wasze słowa tak mnie koja na duszy.. Od razu lepiej w grupie, naprawdę i spojrzenie inne.

 

W dzienniku napisze o zmianach jakie wprowadziliśmy w Domku i tu nasuwa sie pytanie, bo dostalam zestawienie materiałów do Zawilca, ale przed przeróbką, więc chyba musze jeszcze uśmiechnąć do architekta o wprowadzenie zmian w ilości materiałów.

 

Adriano, no i na śliczny dom zamieniłaś. :DA nad którym z Archonu wcześniej zastanawiałaś?

 

Paulka, czyli drogę i ogrodzenie można przed uprawomocnieniem pozwolenia zacząc robić ? A można coś jeszcze ?Czy nie wchodzi w grę wytyczenie działki , no bo musze wiedziec co ogradzac hmmm.

Pozdrawiam serdecznie i dzieki za wszelakie pomocne odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...