Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Pelikana


giza25

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie nie znam, powiedz mi - bo ja tu jestem nabytek - przyszłam z Piotrkowa za ślubnym męzusiem. I naprawdę tylu jest budujących w Piotrkowie - ja jakoś na nich trafić nie mogę. A co do Barkowic Mokrych to mam tam rodzinę - mieszkają tuż koło straży - remizy (za jak jedzie się nad Zalew) - taka wielka czerwona chata ;-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona Budowniczego, Beata Zygmunt, premiumpremium, kuleczka - i to chyba nie wszyscy budujący w tym rejonie... Jak na fakt, że nie jest to pod Warszawą, to chyba nieźle?

Przygłów - nazwa wzięła się stąd,że kolejka wąskotorowa (oczywiście w czasach, w których istniała) przejechała i ucięła człowieka przy pośladkach. Ten fakt szybko zatuszowano i oficjalna wersja mowi, że to było przy głowie. Stąd Przygłów, a nie Przy...cośtam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałam, że coś z tą głową - ale powiem ci szczerze, że bardziej byłam przekonana, że nazwa pochodzi po jakiś walkach w tych rejonach. Bo kiedyś słyszałam taką historię, że w okolicach właśnie Przygłowa znaleziono takie wzgórze, gdzie była ułożona głowa przy głowie - no ale to z czasów dzieciństwa, więc mogłam sobie coś dopowiedzieć i dofantazjować. Zresztą taka historia jest barwniejsza, bardziej mroczna i szalenie interesująca.

I dzięki za namiary na budujących w tych rejonach - rzeczywiście nieźle jak na taki obszar. A ty budujesz? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No buduje się na wsi - ale wieś jest teraz bardzo postępowa i ja mam zamiar ten postęp tam wprowadzać :lol: A bloczki mam z Koloni Łobudzic. Fajnie prawda?

A czym pokryłeś swój dach. Bo ja teraz siedzę i się zastanawiam czy dachówka czy blachodachówka - bo znalazłam tanią ofertę na dachówkę braasa i czekam teraz na wycenę. Jak możesz to podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej,

 

matko pytasz mnie o kwotę w jakiej sie zamknę a dla mnie to totalna abstrakcja. Narazie wydaliśmy ok 40 tyś. (projekt częściowo podpiwniczowy - 40m2), ale nie mamy jeszcze dachu, stropu nad parterem i niezapłaciliśmy jeszcze całości murarzowi. Pewnie nie obejdzie się bez kredytu - chciałabym jak najmniej czyli może 50-70 tyś. maks. Ale napewno nie wydamy tyle kaski co jest założone w wycenie.

Przy naszej inwestycji jest wiele oszczędności, np. mamy swój żwir więc murarze beton kręcą w betoniarkach, mamy bardzo tanią a bardzo dobrą ekipę, drzewo na więźbę mamy swoje i z tego co zdązyłam sie zorientować to fachowców od dachów też mam dobrych a tanich. A do tego wszystkiego mój mąż jest hydraulikiem - także kwestia robocizny instalacji jest załatwiona na 0 :p Poprostu jestem "w czepku urodzona" :lol:

Dach będzie z blachodachówki - bo juz tak więźba jest wycięta. A co do koloru to mam podobny dylemat jak ty. Rudy albo bordo - mój synek cały czas chce czerowny i mnie też się podoba (bordo-mat). Ale oglądałam przepiękną parteróweczkę z rudym dachem - i chyba taki będzie i nasz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teścia "złotą rączkę" który rwie się już do pracy :) więc też trochę zaoszczędzimy na robociznie. Zaczniemy dopiero na wiosnę a teraz kombinujemy z projektem. Zmieniliśmy już fundament i strop ( nie będziemy mieć belek na poddaszu), poprawilismy drzwi do garazu (wg projektu nie można było ich otworzyć gdy samochod był w środku :-? ). Ciekawe co jeszcze znajdziemy zanim zaczniemy budowę. zazdroszczę postępów (u mnie na razie na działce mozna zbierać grzyby :cry: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Wiesz co do bramy to nie ma problemu - my właśnie zamówiliśmy segmentową i pan sprzedawca powiedział że z takim nadprożem jak jest (45 cm zgodnie z projektem i wymiarem na żywo) to każda brama z napędem się zmieści i 10 cm wolnego zostanie (przy założeniu że sufit jest gładki bez żadnych wzmocnień - belek).

My nic nie zmieniliśmy w projekcie i dzisiaj jestem bardzo z tego zadowolona - długo szukałam projektu i widocznie dobrze wybrałam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ładnie Wam się udało skończyć najważniejsze sprawy budowlane do pierwszych śniegów :p . Jeszcze tylko dach i możecie trochę odpocząć przez zimę. U nas czekamy na pogodę by wylać strop - a teraz murarze robią szalunki. Ja buduję w Poniatowie i też jestem z Piotrkowa. Jeśli chodzi o bramy garażowe to też nie braliśmy pod uwagę tych markowych bo ceny zawrotne, a u nas garaż dwustanowiskowy. Cały czas jeździmy, szukamy, pytamy, ja sprawdzam w internecie i często korzystam z rad innych forumowiczów. Będę zaglądać. Pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie "Sąsiadkę". Jak to miło pogadać z kimś z bliska. Oglądałam dziennik - gratuluje - piękny dom się zapowiada. Ładna działka i super droga dojazdowa :D U Was widzę, że budowa domu to decyzja przemyślana i z jakąś "historią" u nas jak sama pewnie przeczytałaś wszystko działo się w jeden sezon :D Wszak kosztuje nas to wiele wyrzeczeń, nie żałujemy niczego oprócz tego, że nie kupiłam działki m.in. w Poniatowie czy Witowie. No ale po zawodach, dom stoi.

A wracając do twojego domku, to taka Pani w Piotrkowie postawiła taki sam domek - czyli wg projektu dom pod modrzewiem (nick na muratorze to żona budowniczego). A powiedz jaki stan chcesz zostawić na zimę - do pierwszego stropu?

 

 

I jeszcze kwestia bramy - nasza to BIG TOR 4 cm grubości i wygląda naprawdę świetnie. Zresztą za niecały miesiąc będą zdjęcia a po zimie powiem jak się sprawowała - a ceny naprawdę konkurencyjne.

 

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody na strop :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawie cały domek zrobiony, okna zabić folią i można mieszkać... A tak na poważnie: co planujecie w kwestii wykończeń? Potrafito sprawić wiele dylematów - co wybrać? co będzie lepsze/tańsze/funkcjonalniejsze/oszczędniejsze?

A na marginesie - ceny towarów to czynnik, który burzy niejeden budżet budowy. My kupowaliśmy praktycznie cały stan surowy zimą, więc niejako załapaliśmy się na ceny sezonu 2005. Dostaliśmy po d...e tylko na miedzi - tej nie kupiliśmy w niższej cenie. To co nam pozostało - kleje, gipsy, zaprawy, wylewki, glazura, podłogi - nie poddało się takiemu szalonemu wzrostowi, jak materiały na surowy.

Czytając Twój dziennik, zauważyłem że macie imiona Izabela i Dominik. Jeśli to prawda to mu także :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dominiku,

 

fajny zbieg okoliczności z tymi imionami :lol:

A co do domku to twierdze, po wczorajszych porządkach, że tylko dywany rozwijać i się wprowadzać 8) . Co do wykończeń to powiem ci że nie mamy zielonego pojęcia. Narazie przyszedł elektryk, pozaznaczaliśmy gniazdka, kontakty, oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz, kinkiety, skrzynkę i chyba jeszcze gniazdo TV. Nawet nie liczyłam ile tego wyszło, ale chyba sporo. Mamy tylko problem z łazienką na górze. Według planu ma być tam prysznic, umywalka i narożna wanna w jednym ciągu - powiem tak ZA CHINY TO TAM NIE WEJDZIE!!! Narazie myślimy jak to rozwiązać, może poprostu zrezygnujemy z czegoś.

 

Co do materiałów, tojak pewnie się doczytałeś to kabel na instalacje już mamy :D a dodatków 0 :cry: Jeśli chodzi o hydraulikę to tu mam luzik - mój mąż to fachura w tej dziedzinie 8) i dzięki swojej pracy będzie miał spore zniżki na materiał, ale i tak ścignie nas to po kieszeni. Napewno kaloryferki to niezły wydatek. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy PURMO i byłey rewelacja - teraz też bym takie chciała :lol: No i z tego co obiecał mi mój Dominik to będziemy mieli ogrzewanie podłogowe w dużej części pomieszczeń na dole. Oby się udało. I oby kieszeń to wytrzymała.

 

Ach ja tu o kaloryferach a tu nawet okien nie ma - mamy zamiar zamawiać w zimie bo z tego co się orientuje to w lutym/marcu są o ok. 6% tańsze. Zawsze to coś - a teraz nam się aż tak nie śpieszy. Okna mogą być na wiosnę. Te dachowe też dopiero na wiosnę zamontujemy, teraz boimy sie że pod wpływem wilgości (od świeżej więźby) poprostu się wypaczą.

 

No i to tyle marzeń - na wiosnę, ach a gdzie tynki, podłogi, wyposażenie łazienek i kuchni. SKARBONKA 8) Pozdrawiam ach i prosze prześlij mi link do twojego dziennika budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem na etapie finalizowania zakupu działki i oczekuję na WZ. Wybraliśmy projekt "Perła" z Atrium (jako bliźniak).Potrzebne bedzie nam częściwe podpiwniczenie dla kotłowni.Czy mogłabyś podać orientacyjny koszt podpiwniczenia w Waszym domu?

Hej z moich skromnych obliczeń to na podpiwniczenie wraz ze stropem nad nim wydaliśmy ok 12 tyś. Sporo, ale uważam że się opłaca. Tylko my nie mieliśmy betonu z gruchy tylko z betoniareczki i tu są już koszty cementu (nie ma policzonego żwiru). Pozdrawiam i życzę sukcesów na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...