Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Pelikana


giza25

Recommended Posts

Witaj Beatko,

 

my nie mamy az tak wielgaśnej zdolności kredytowej, więc musi wystarczyć 80 tyś. - zresztą na więcej poprostu mnie nie stac i nie będę się szarpać.

A u mnie hydraulik jest mój 8) - to mój własny i osobisty mąż - z zawodu hydraulik. Pozdrowionka i dzięki za wierne kibicowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Giza!

Ja dopiero co kupuję działkę... ale i tak jestem strasznie szczęśliwa!!! Wybrałam razem z mężem juz projekt... jak sie zapewne domyślasz jest nim... PELIKAN. Jesteśmy jak narazie zachwyceni domkiem, ale...

No właśnie - mamy kilka pytań i chciałabym Cię prosić o pomoc.

1. Chciałabym się dowiedzieć czy ten pokój na poddaszu dałoby podzielić na 2 mniejsze? Jak to tam u "góry" wygląda?!

2. Jak wygląda podłączenie kanalizy - o ile coś takiego załatwiałaś, no i ile to kosztuje?

3. Chziałabym zapytać - ile wydaliśnie kasy, na doprowadzenie domu do stanu jaki jest przedstawiony na ostatnim zdjęciu. Stan surowy zamknięty?

Byłabym bardzo wdzięczna.

Będziemy brali kredyt - i nie chciałabym później stanąć z "robotą" bo nie będę miała kasy.

pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

bardzo się cieszę, że wybraliście własnie ten projekt. Jak wybudujecie to nadal będziecie bardzo zadowoleni z obecnego wyboru :lol:

Co do pytań to sprawa wyglada tak:

pokoju na górze raczej nie da sie podzielić - no chyba że całkowicie przemeblować górę i inaczej postawić ścianki działowe. Wtedy możnabyłoby coś wymodzić. No i do tego troszkę podnieść ścianę kolankową, bo tak będzie więcej miejsca do zagospodarowania. Koszty budowy do stanu zamkniętego to ok 80 tyś - z tym, ze mamy podpiwniczoną połowe domku i już nie pamiętam ile to podpiwniczenie kosztowało. A co do kanalizacji to narazie nic w tym zakresie nie zostało ruszone - także nic nie wiem o kosztach - zresztą co ja piszę my będziemy mieć szambo :D :cry:

 

A co do wysokości kredytu - to my całość szacujemy na 160 tyś - om z ogrodzeniem działki i umeblowaniem (daj Boże) - kredytu wzieliśmy połowę tej kwoty, czyli 80 tyś. Jak braknie to się zastrzele z procy (bo na pistolet sobie pożałuje) :p

 

Pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dawno tu nie zaglądałam, a tu widze coraz wiecej nas łączy, juz nie tylko potrzeba domku parterowego i skok do wody ale też kolor balchodachówki. Nasz domek w podobnych kolorach, u nas również brązowe okna, brama, drzwi, a kolor elewacji juz wybraliście ?

 

pozdrowienia dla taty - tetrusa, bo tetrusi to tacy super goście są. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pinesko,

 

och jak ja się cieszę, że nie tylko ja wybieram brąz :D Co do elewacji to wiesz myślałam o kawa z mlekiem albo już ostatecznie o bladożółtej (ale tego lata obok mojego domku trzech sąsiadów pomalowało swoje domy na żółto i tak mi zchrzanili plany). A może ty masz pomysł - o teraz wpadło mi do głowy że może być lekko oliwkowy 8)

 

Też oglądam Wasz dziennik i bardzo mi się podoba ten Wasz domek - mamy podobne gusta :p

 

Pozdrowienie od rodziców i oczywiście od nas :D

A na kiedy planujecie przeprowadzkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę, że i sąsiadów mamy podobnych, bo nasi tez mają żółte domy :D . Ja osobiście nie przepadam za tym kolorem, a narazie mam do wyboru dwa kolory ecry lub oliwka :) ale jakoś ostatecznie nadal nie mogę sie zdecydować, myslałam nawet, czy by tych obu kolorów jakoś nie połączyć, ale to się jeszcze zobaczy.

co do przeprowadzki, no cóż - pewne jest to, ze w tym roku, nadzieję wiąże z jakims czerwcem, a tak zakładając bardziej realnie - to kto wie, czy sie z lata jesień nie zrobi. ja niestety póki co mieszkam i pracuje w W-wie, wiec bede musiała jeszcze rozwiązać dodatkowo kwestię pracy, tak wiec trudno narzie przewidzieć

 

dziękuje za pozdrowionka, no i będę czekać na waszą przeprowadzkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Pinesko i Piotrku,

 

ewidentnie widać, że mamy podobne gusta. Domek podobny, kolor dachu taki sam, okna też i upodobania co do elewacji. Tylko my troszkę póxniej wystartowaliśmy i wprowadzimy się dopiero koło listopada - grudnia. Jak już będzie koniec i osiądziemy na swoim zapraszamy was koniecznie do siebie na ciacho i kawkę - domek dostosowany ;-) więc problemu z poruszanems ie nie będzie.

 

Jak oglądam Wasz dziennik to tak z lekką nutką zazdrośi - tyle już macie a przed nami jeszcze tyle.... No cóż trzeba zakasać rękawy i brać sie do pracy - jak narazie to czekamy na dobry kurs franka żeby wziąść I transzę kredytu. Oby było to bardzo, bardzo szybko. Dominik (mój mąż) już rozprowadził kanalizacje i wodę a materiał jeszcze nie zapłacony. Zostało ogrzewanie i zakup pieca - a tu kaska w powietrzu wisi. Pewnie znacie takie sytuacje.

 

No cóż taki nasz los - budujących. Kibicujemy Wam gorąco... a tymczasem pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękujemy, w zasadzie nie daleko, oczywiście zapraszamy do nas jak już Waszystko będzie gotowe.

 

My też zawsze czekaliśmy na dobry kurs i zawsze tak bank wycyrklował, że dostaliśmy akurat wtedy transzę jak był najniżej w danym okresie :D Już dziś widzę, że po wyliczeniu wszystkich transz, a spadku kursu franka na przestrzeni niecałego roku dostaliśmy o ok. 4000 zł mniej niż w umowie.

 

Czy dobrze widzę, że też nie wylewaliście chudziaka od razu wszędzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy tylko dwie transze więc może nam się tak solidnie nie oberwie - obecnie Franki idzie do góry i mam nadzieję że tak zostanie chociaż przez kilka dni.

 

A co do chudziaka - to oczywiście długo długo mieliśmy piach pod stopami (tam gdzie nie było stropu). Więc i kolejność prac jest podobna. Ja juz zamówiłam tynki i wylewki - będa koło kwietnia/maja :cry: dopiero. Ale jak juz to będzie to domek będzie już wyglądał po ludzku. A mam pytanko - jako tak wprawny budujący podpowiedz mi czy najpierw ociepla się dach wełną a dopiero tynkuje poddasze czy odwrotnie? No bo jeśli można odwrotnie to będę męża dręczyć niech po hydraulice bierze się za ocieplanie dachu.

Powiem szczerze, że żałuję że nie jestem facetem - bo o nic nie musiałabym sie prosic tylko bym sama to zrobiła 8) Taki juz los kobiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tu Ci nie pomoge z tym ocieplaniem, bo sami robilismy juz wogole inaczej. Na logikę biorąc to im mniej wilgoci tym lepiej, a ocieplenie pewnie uszczelnia, ale ja sie nie znam. My poczatkowo mielismy ocieplac dach welna, ale po rozmowach z czlowiekiem znajacym sie na tym i od lat prowadzacym firme budowlana, powiedzial abysmy ocieplili tylko scianki. Tak więc wata ociepla wokół płyt kart. - gips. a dalej jest luka powietrzna i dach. Dla bezpieczeństwa kupi,liśmy i opryskalismy całe odeskowanie dachu środkiem przeciw wszelkim grzybom, robakom itp. cholerom.

 

Brak chudziaka też nas od początku męczył, to klepisko wśród ścian denerwuje. A tak wyleje się go od razu i ma czas przeschnąć, a tak jak się dom pozamyka oknami to trudno schnie. Widać to było u nas, wilgoć codzień się zbierała na oknach, a gdy się w kominku rozpaliło to z kominka początkowo woda kapała jak się nagrzał. Jak będę budował 2 dom to chudziak będzie od razu :D

 

Też często żałuję, że nie mogę pewnych rzeczy sam, siedziałbym tam od rana do wieczora i ciągle coś dłubał bez proszenia i pytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Giza :D

przepraszam, że nie zaglądałam...

Wielkie dzięki dla Ciebie za informacje !!! :lol:

Teraz wiem, że musimy troszkę pokombinować z projektem... lub zdecydować sie na inny... :cry: Byliśmy przekonani, że u góry da się wydzielić drugi pokój i będzie po sprawie. Zobaczymy co doradzi projektant, jakby tu zwiększyć jego powierzchnię.

Domek masz prześliczny! Super! Przepaża mnie kilka rzeczy - zwłaszcza tych: papierkowych, czasowych, no i kasowych :wink: ale jestem dobrych myśli...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dobrowolskak,

 

no musicie pokombinować - może wystarczy poprzesuwać te ścianki i podnieśc troszke dach. Albo jak piszesz - inny projekt - teraz jest tyle przepięknych projetów i takich samych realizacji :p Napewno cos ładnego sie znajdzie. Powiem szczerze, że ja juz nawet do projektów nie zerkam, a to dlatego że boję się, że spodoba mi się inny i co .. będzie mi lekko w niesmak. Chociaż mój juz stoi i już go kocham ;-)

 

A za komplementy serdecznie dziękuję.

 

Serdecznie pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach i tych papierków sie nie bój - na całe szczęście niegryzą, za to ładne i zgrabne nogi sie robią od tego chodzenia po urzędach ach i piękny szeroki uśmiech wyrabia się również.

 

Co do kasy - to sama jestem przerażona więc tu cię nie wesprę - jak to powiedział Pan Lepper - banki mają pieniądze, więc co się będziemy martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W końcu nowy post :) Już się bałam, że coś złego się stało! Dach jest piękny. My też chcemy brązowy. Nie wiem czy już zauważyłaś, ale zdecydowaliśmy się również na Pelikana :) Niestety nie możemy się doczekać pozwolenia na budowę i Porothermu :( Zapraszam do obejrzenia naszego dziennika. Na pewno wiele razy będziemy się do Ciebie zwracać po porady, w końcu między innymi dzięki Tobie wybraliśmy ten projekt, a Wasze szybkie postępy są dla nas inspiracją :) Pozdrawiamy

 

Zuzia z rodzicami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć giza25 śledzę Twój dziennik budowy i jestem pełna podziwu. Również zdecydowałam sie na projekt pelikana tylko w odbiciu lustrzanym (tak doradził projektant). Jestem teraz na etapie czekania na pozwolenie na budowę i od końca maja ruszam pełną parą. Proszę wklej kilka fatek ze środka domku najbardziej mnie interesuje czy z tego większego stryszku da sie zrobić mały pokoik? Pozdrawiam gorąco!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kaju,

 

przede wszystkim gratuluję wyboru i życzę wielu sukcesów. Witamy w grupie PELIKANA ;-) Następny ładny domek w Polsce się buduje, a dokładniej to gdzie budujesz?

 

Co do zdjęć, to jaknajbardziej ale jutro. Dzisiaj pocykamfotki a jutro powklejam. Na górzeda się zrobić piękny pokój nad garażem i pom.gosp. pod jednym warunkiem. Podnieść ściankę kolankową chociaż o 2 maksy, no i oczywiście wstawić ze dwa okna dachowe. Pokój miałby piękny sufit bo to jest w miejscu tego zagięcia na dachu. Niestety ja mam niski dach (tzn. taki jak w projekcie) i będe miała tam piękną garderobę z miejsce ma prasowanie ;-) Też dobre. Mnie akurat pokoi na górze i w całym domu wystarczy, więc nie musiałam tego dachu podnosić, ale pokój byłby piękny.

I jeszcze jedna sprawa o której trąbie i trąbie - większe okna w łazience i garażu. W projekcie sa maleńkie, my je połączyliśmy ale teraz zrobiłabym je szersze - przynajmniej w łazience.

 

No to do jutra ;-)

 

Pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję, mam nadzieję, że podołam ale cała budowa jest na mojej małej niedoświadczonej głowie ;) Dokładnie buduję sie w Pilchowie koło Stalowej Woli (woj. podkarpackie) i na pewno skorzystam z Twoich dobrych rad bo akurat w branży budownictwo zaczynam swoją karierę.

A co do tego pokoiku to też myślę że trzeba tam zrobic przynajmniej jedno duże okno dachowe. W dolnych pomieszczeniach typu (łazienka i garaż) w zupełności sie z Tobą zgadzam. ale tak siedzę i kalkuluje czy 250 tys na wybudowanie i wykończenie tego domku wystarczy, bo tylko taki mam budżet :-?

gorąco pozdrawiam Kaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Czekamy na kolejne zdjęcia. Nasza budowa postępuje, teraz inaczej patrzymy na Twoje wpisy - analizujemy i porównujemy. Ciekawi jesteśmy, jak urządziłaś wnętrze swojego domku? Napisz nam proszę, jakie wymiary mają Twoje drzwi wejściowe i tarasowe. W projekcie są one wyższe od typowych. Nam zasugerowano, żeby je zmniejszyć. Zdecydowaliśmy się też jednak pozostawić wyjście na taras z sypialni. Nie zmniejszamy okien w garażu i w łazience. Stwierdziliśmy, że takie nam wystarczą. Zastanawiałaś się o postawieniu wąskiej ścianki działowej pomiędzy kuchnią a salonem, żeby zasłonić trochę prawą stronę kuchni? Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...