Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Pelikana


giza25

Recommended Posts

Hej, hej

 

tak bardzo oddałam sie w wir prac i drobnych zakupów typu profile, pojedyncze brakujące płytki itp., że znowu zaniedbałam swój dziennik. Ale narazie mamy zrobiony kominek - jeszcze otrzebuje ostatnich szlifów ale całośc już jest - wygląda bosko i w tym miejsu komponuje sie rewelacyjnie. Płytkarz juz ołozyl plytki w łazience na dole i schody, teraz zabudowa na która zdecydowałam sie w ostatniej chwili - gapa jestem - ale płytkarz jeszcze większa bo powinien mi takie rzeczy podpowiadać. Dzisiaj mój mąz zakłada futryny i drzwi wewnetrzne oraz wylewa tylni taras. Niedługo malowanie i układanie paneli, ale przed nami nieszczęsne ocieplanie dachu wełną - wisi to nad nami od poczatku roku i tak nam sie nie chce tego robić, że ludzkie pojęcie tego nieobejmuje. Ale kiedy będzie juz sufit to domek będzie calutki jak pudełeczko. Chociaz jak patrze na ten środek to jeszcze jest tyle do zrobienia a czas ucieka i obawiam się, że trudno nam będzie wyrobić sie z ta przeprowadzką we wrześniu - chociaz moj mąż jest wielkim optymistą.

Postaram się niedługo coś wpisac do dziennika, ale wolałabym miec kilka zdjęć np. nowo zakupionego oświetlenia do kuchni i salonu - o takie zakupy cieszą ;-)

A jak u Was budowa, teraz pogoda dopisuje więc pozostalo mi życzyć Wam tylko powodzenia :-)

Pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Dzięki Izo za miłe słowa!Cieszę się, że dodałaś zdjęcia sypialni, właśnie chciałam Cię o nie prosić. Z wiadomych powodów jestem bardzo zainteresowana oglądaniem każdego szczegółu Twojego domu. Ściana podoba mi się, będzie pięknie, jak wstawisz łóżko i inne mebelki.Szczerze mówiąc myślałam, ze już będziecie mieszkać i wszystko będzie gotowe.Martwię sie, że tak długo trwa wykańczanie domu.Życzę Ci przyjemnej pracy - my tez zamierzamy sami malować ściany, ale zanim to nastąpi, upłynie pewnie rok.Czekam na następne wiadomości i zdjęcia.Jola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myślalam, że już będę mieszkać... ale pojechaliśmy na wakacje, byliśmy na weselu i troche nas to wszystko kosztowało i czasu i pieniędzy. I zanim się zebraliśmy był juz koniec sierpnia, początek września. Ale teraz ruszamy pełna parą.

 

Już farby pokupowane wszędzie - teraz malujemy a za chwile kolej na panele. Już zbieram kaskę ;-)

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jolu,

 

no cóz decyzje podjeliśmy wraz z murarzami a kierownik budowy na to przystał. Kierownik budowy dostosowywał tez projekt także uważam, że przeszkód nie będzie w odbiorze ale belki nad tarasem i wejściem zamiast drewniane (tak jak to jest w projekcie) są betonowe - zbrojone (wylane razem ze stropem). No i same koloumny sa betonowe - zbrojone (wylane na fundamencie), czyli konstrukcja jest 100 razy solidniejsza jak drewnana. I to plus. No i to na tyle....

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Izo:)

 

Na wstępie gratuluję wyboru cudownego domu. Dlaczego cudownego? Bo my wybraliśmy ten sam:)

Twój dziennik jest jak prezent dla nas za, który bardzo dziękujemy. Czytamy go dokładnie i każda wiadomość i rada będzie dla nas bardzo cenna.

 

My jesteśmy narazie na samym początku czyli warunki zabudowy działki itd. ale jak już przebrniemy przez te wszystkie formalności to mam nadzieję, że nasz domek będzie równie ładny jak Wasz:)

 

Pozdrawiam i życzę Wam duzo siły przy budowie:)

Jak się pojawisz na forum to pewnie pomeczę Cię kilkoma pytaniami.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Łukaszu,

 

serdecznie witam i gratuluje wyboru. Będziemy mili teraz wiele wspólnych tematów ;-) Życzę Wam wiele cierpliwości przy załatwianiu wszelkich formalności no i oczywiście samych zgranych i konkretnych wykonawców ;-)

 

Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuje za wierne kibicowanie i czytanie dziennika

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo przepraszam, nawet nie zauważyłam ,że pisze w dzienniku :oops: Przejrzałam cały dziennik.. nie zauważyłam pokoju na poddaszu, jeżeli będziesz miała jakieś fotki to bardzo proszę. Mam nadzieję że się nie gniewasz na mnie :-? pozdrawiam i czekam na nowe wiadomości pa pa ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izo, jeśli mogę, chciałabym u Ciebie odpowiedzieć FKA.

My też budujemy Pelikana i marzymy, aby zamknąć się kwotą 300 - 350 tys.Buduje nam firma, pewne materiały kupujemy sami.Jak wiesz, od ubiegłego roku wszystko bardzo podrożało i pewne rzeczy drożeją nadal.Dziś np. otrzymałam emaila, ze od 1 października o 5% w górę idą okna dachowe firmy Velux. Pozdrawiam FKA (Ciebie Izo również-wracaj do zdrowia,musisz dalej malować!), życzę dobrych decyzji i powodzenia.Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrku,

 

dzięki za pochwały za kolorki i malowanie. Z siostrą walczyłysmy dzielnie półtora tygodnia i efekty widać. Kupiłam już panele do całego domku i teraz leżą i czekają jak skończy płytkarz i my skończymy malowanie. Ale teraz okazuje się, że mamy przymusową przerwę techniczną. Wybiłam sobie bark... i kicha z malowania przez najbliższe dwa tygodnie :cry: Serce mi się kroi na samą myśl, że będzie robota teraz stała.

 

A u Was kiedy przeprowadzka? Bo praca widzę tez idzie ekspresowo. Ach i piękne te wasze schody - normalnie zazdroszcze ;-)

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw się, 2 tygodnie szybko zlecą, a ty sobie troszkę odpoczniesz. Kolorki salonu pozostaja w wersji pierwotnej, czy juz zmiana koncepcji :D

Kominek wygląda rewelacyjnie, choc jak sie domyslam jeszcze nie jest skończony. Panele będą jasne czy ciemne ?

U nas właściwie już niewiele zostało, w środku to tylko jakies drobiazgi typu listwy, małe poprawki, dokończenie drzw i mozna wnosić meble. Za dwa tygodnie powinny być już te kuchenne. A co do przeprowadzki - data jeszcze nie ustalona.

Dziś Panowie robią kostkę, zobaczymy co im wyjdzie.

ZDROWIA ŻYCZE I WYPOCZYNKU PRZY OKAZJI, BO JAK SIE MA BUDOWE TO O TO TRUDNO,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabije się, napisałam raz i mi niewysłało wiadomości. Litości dla jednorękich :p

 

Cześć Piotrku,

 

dzięki za słowa pocieszenia, ale powiem ci szczerze że jak patrze na ten domek jak dtoi sobie nieruszany to mnie krew zalewa. A ja tu siedzę i czas marnuję (mam 10 dni zwolnienia). Igor w przedszkolu a potem u mojej mamy na swojego tatę czeka aż ten go po pracy odbierze, więc mogłabym podziałać... niestety totalny zakaz ruszania skrzydełkiem. No cóż zdrowie też ważna sprawa... najwyżej wprowadzę się na wielkanoc :-? też święto :D

 

Co do kolorków, no cóż - mój plan upadł jak rewolta. Kacha niezgodziła sie na ciemniejszy salon i kupiłyśmy zółty słoneczny ze śnieżki max i pomarańczowy też ze śnieżki - zachodzące slońce. Kuchania (nad szafkami) i dekoracyjne elementy salonu będa pomarańczowe. Za to hol będzie juz bladoniebieski. Będzie luks. Do tego na dole średnio ciemne panele - dąb kanadyjski (cały dół - chciaż inne są w salone i holu a inne w sypialniach ale podobne odcieniami) a góra brzoza stara - jasne. Będzie pieknie... Oczywiście po przeprowadze oczekuje oględzin z Waszej strony ;-) na żywo

 

A co do Was Kochani, to idziecie jak burza... kuchnia kosteczka sie kładnie... pozazdrościć. Ja narazie mam foremki do koseczki i napalonego na robotę teścia. Ciekawe jak będzie... No cóż teraz czekam na posta o treści "PRZEPROWADZKA".

 

Kończe bo mnie skrzydełko boli... a wam życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

Wylegująca Się Iza

 

Ps. A co do kontuzji to nie wybicie a zerwanie jakiś tam więzadeł więc oprócz leczenia czeka mnie rehabilitacja... ale do twardzieli świat należy no nie Piotrek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...