Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Pelikana


giza25

Recommended Posts

Cześć Łukaszu,

 

dziękuję z moim ramieniem jest już lepiej - wprawdzie nie mogę jeszcze szaleć ale pomalutku dochodzę do sprawności ... chyba jednak długa droga przede mną... ale człowiek młody szybko się regeneruje.

 

Co do maxów, to zamówiłam ich tyle co było w projekcie zapisanych porotermów tzn. 1916 szt. z tym, że zostało ich ok palety i mamy z reszty postawione ogrodzenie ;-) z resztą materiału podobnie. Zostało ok 2 palety cegły i 1,5 palety pustaków typu "U" czyli tych na ścianki działowe. Na kominy wyszła równiótka paleta klinkierówki (zostały 2 szt. z 420). Chyba wszystko. Lepiej jednak kupić troszke więcej niż pod wymiar, bo zawsze się gdzieś te cegły przydadzą np. na podmórówkę pod ogrodzenie :D

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Coś mi przerwało..

mam nadzieję, że wkrótce twoja rączka będzie w pełni sprawna i podzielisz się nowymi informacjami no i oczywiście fotkami. ojj kiedy to nasz domek będzie w takim stanie jak twój już nie mogę sie doczekać, a póki co to muszę podziwiać twój...

Bardzo bym prosiła o jakieś rady, informacje którymi ty się kierowałas.

 

Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia... http://gify.klimacik.pl/mini/406.gif

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś z tą ręką leci ale niezaciekawie. Poprostu nie da sie pracować i to mnie boli... nadwyrężanie jej w tym momencie nie ma sensu bo sobie gorszą krzywdę wyrządzę. No i dobrze - teraz odpoczywam, leniuchuje i patrze na dom jak stoi nieruszany :evil: co mnie ogromnie deprymuje. Ale już dzisiaj wróciłam do pracy, więc teraz moze byc juz tylko lepiej.

 

Co do jakiś porad - to musisz konkretnie pytać. Wszystkim Pelikanowcom mówię, żeby rozpatrzyli wielkośc okien w garażu i łazience na dole. W projekcie sa małe i do tego wysoko. No i można ewentualnie powiekszyć dom o dodatkowy pokój i garderobe na górze podnosząc dach (zwiekszając ściane kolankową conajmniej o 2 maxy na wysokość) - ale to tylko dla chcących. Dla nas tak jak jest jest super ;-)

 

Pozdrawiam i życze sukcesów

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izo, wracaj do zdrowia i "zabieraj sie do pracy"! .Chciałabym widzieć coraz więcej nowych rzeczy w Pelikanie.Szkoda, ze mieszkamy daleko od siebie.Chętnie bym zobaczyła Twój domek w rzeczywistości, jeszcze wiele czasu upłynie, zanim będziemy mieć taki stan domu, jak Wasz.Nie widziałam nigdy żadnego zdjęcia pomieszczeń na poddaszu (oprócz łazienki), już po położeniu dachu i wszystkich ścianek działowych. Czy masz takie?Chętnie bym sobie zobaczyła, szczególnie pokój.Pozdrawiam, Jola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jolu,

 

powstrzymuje cię odległość? Daj spokój w któryś weekend wsiądźcie w autko i wpadnijcie - Polskę w szerz i w w zdłuz można pokonać w ciąu jednego dnia ;-)

A u nas - nic nowego - płytkarz skończył robotę, tzn. on tak myśli ale mnie zdenerwował i będę sie z łebkiem kłócić. Wyobraź sobie, że przed jego przyjściem wysprzatałam dom na błysk, pozamiatałam, ułozyłam wszystko do pudełek itd. A po jego 3 dniowej robocie dom wygląda jak pobojowisko. Nawet tam gdzie docierał ścianę nie posprzątał kupki pyłu. Nie będę czyjąś sprzątaczką - juz raz po nim solidnie sprzątałam... a teraz albo posprząta albo będzie musial liczyć się z kosztami ;-) On mnie tam równo podsumował. Powklejał pojedyncze płytki po 8 zl od sztuki, zamontowal dwie futryny po 70 zł, zrobił cokół juz nie wiem po ile i zabudowe za 200 zł. w sumie po targach i odliczeniach na równo wyszło 620 zl - jak na moje oko to duuuużo za duuużo. Wyżaliłam sie ;-)

A co do zdjęc pomieszczeń na górze to sa w dzienniku zdjęcia łazienki (pomarańczowa). reszty nie ma co zamieszczac bo raz, że nie ma ocieplonego dachu, dwa to pokój zawalony jest belkami wełny ;-) Jak coś będzie to pokaże. Niedługo ma przyjechać ekipa od ociepleń na wstępne rozmowy ;-)

Rączka mnie cały czas boli. W sobote szarpnęłam sie na mycie okien tam gdzie teraz mieszkam a w niedziele nie mogłam sobie poradzić z ręką, myslalam że mi odpadnie. Ale w sobote biore się juz za malowanie sallonu, w niedziele będę odpoczywać 8) Zdjęcia w poniedziałek - oto harmonogram prac na weekend i poczatek tygodnia.

 

I to tyle.... i tak się rozpisałam ;-)

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izo, dziękuję za zaproszenie, może kiedyś sie spotkamy.Czasem jeździmy do koleżanki w Bieszczady, a Ty mieszkasz chyba tak mniej więcej na naszej trasie.Łazienkę górną oczywiście widziałam, analizuję dogłębnie każde Twoje zdjęcie i to wiele razy wracam do niego. Dzięki Tobie zmniejszamy również ilość kolumn z obu stron domu, co mnie bardzo cieszy, chociażby ze względów estetycznych (nie wspomnę również finansowych).Jestem ciekawa, jak zrobiliście ścianki działowe np. w górnym pokoju, szczególnie tę, na której są okna dachowe.Poza tym, pisałaś wcześniej,że okna dachowe kupicie mniejsze niż w projekcie, czy tak zrobiłaś?Życzę przyjemnego malowania salonu oraz miłego odpoczynku, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Izko,

 

jak tam twój salon pomalowany już? nie mogę się doczekać jak wygląda w całej okazałości :D Coś ostatnio milczysz na forum co się stało? :cry: Co tam u ciebie nowego na budowie, pewnie cały czas coś się dzieje i co będą święta w nowym domku?

 

Życzę powodzenia i szybkiej przeprowadzki :lol:

pozdrawiam Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Od pewnego czasu na bieżąco śledzimy z mężem Wasz dziennik pelikana, również jesteśmy zainteresowani tym projektem w chwili obecnej czekamy na przekwalifikowanie działki i jeśli tylko to nastąpi mamy zamiar kupić projekt i ruszać z budową :) W związku z tym mamy takie pytanka i w miarę mozliwośći prosilibyśmy o odpowiedź; czy możecie w przybliżeniu oszacować dotychczasowy koszt Waszej budowy np. po odliczeniu piwnic bo w naszym przypadku nie wchodzą one w grę?, czy np. bez podnoszenia ścian na poddaszu dało by radę z tej wolnej powierzchni (holu) zrobić garderobę?, dlaczego w Waszym domu są 3 kominy kiedy w projekcie widoczne są jedynie dwa? Z niecierpliwościa czekamy na odpowiedź i dalsze postępy oraz zdjęcia Waszej pracy :) Pozdrawiam, Anita i Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj IZKO....

Co z tobą czekamy na nowe wiadomości z waszej budowy a tu cisza :cry:

wiem że kiepsko pewnie z czasem u ciebie no ale teraz zima w pełni to może częściej będziesz pisała :wink:

pozdrawiam i czekam na wiadomości z budowy...

Już prawie miesiąc mija od twojej ostatnie wypowiedzi, dziennie śledzę twój dziennik czy jest coś nowego, no i nic nie zastaje :cry:

liczymy na poprawę a może siostra pogoni tak jak to zwykle robiła hehehe

Pozdrawiam i czekam na nowe posty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Izo. Po Twoim przedostatnim tajemniczym poście, przyszła mi taka myśl do głowy, że pewnie jesteś w ciąży! Szkoda, że masz problemy. Teraz troszkę odpoczniesz po intensywnej pracy przy budowie domku. Życzę Ci więc miłego odpoczynku i zdrowego dzidziusia.Pozdrawiam, Jola

Napisz czasami coś do nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iza!

Dzisiaj po raz pierwszy trafiłam do Twojego dziennika i baaardzo mi się tu podoba!!! Jutro doczytam, to więcej napiszę, a teraz biegnę spać, bo Mikołaja odstraszam i co jutro dzieci powiedzą, jak nic nie znajdą pod poduszką? Gratuluję projektu i dotychczasowej realizacji, i fasolki!! :D :D :D :wink: :wink: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Was moi kochani serdecznie!

 

Z góry dziękuję za cierpliwośc ale zajęły mnie sprawy typowo zdrowotne ;-) Na całe szczęście mamy się dobrze i coraz lepiej powiedziałabym i oczywiście wracam do pisania dziennika. Może niewiele się działo ale mam już o czym popisac!

 

Szkoda, że nie mogę pracowac ;-) a ciągnie mnie jak nie wiem co. Za to bardzo usilnie angażuje rodzinę, która po mału zaczyna miec mnie dośc... oby do maja. Baaaardzo chiałabym się przeprowadzic najlepiej już... ale chyba maj (i to koniec) jest takim najbardziej realnym terminem. I to będzie już mus.. bo w czarwcu na świat przyjdzie nasze drugie dzieciątko i chcę już byc juz u siebie!!!

 

A teraz przenoszę się na łamy dziennika... zapraszam czytelników i zachęcam zniechęconych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...

podczas twojej nieobecności na forum ciągle śledziłam twój dziennik... wiem że ciężko wszystko pogodzić, gratuluje ci takiej siły...

jeżeli to możliwe to wstaw kilka fotek domku z zewnątrz, bardzo jestem ciekawa jak się teraz prezentuje...

Pozdrawiam Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hej !

Jestem tu ''nowy '', bardzo mi się podoba Twój dziennik Izo.

JA z żoną własnie kupiliśmy projekt ''Pelikana''.Na wiosne ruszamy z budową.

Nasz domek też bedzie częściowo podpiwniczony tak samo jak Wasz.

Iza mogła byś mi napisać ile jest potrzebnych (sztuk) bloczków betonowych

na piwnice i stan zero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Hej, hej,

 

daniel83 - dzisiaj wieczorem zerknę w stare faktury i może uda mi się odszukać ilość tych bloczków na piwnicę i stan zero. A tak wogóle to cieszę się, że buduje sie kolejny Pelikan ;-)

 

zbludzanka1 - dzięki za komplementy a'propo domku. A malutka z mamusią na bank przyjdzie na nowe ;-)

 

Pozdrawiam Was serdecznie... i do napisania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...