Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

proszę o opinie w sprawie projektu oraz rodzaju ścian


joszuap

Recommended Posts

Witam. Proszę o opinię w sprawie projektu zorza 2 z archetonu. Co sądzicie o tym projekcie, może ktoś posiada taki domek, lub jest w trakcie budowy? Proszę o opinie.

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/zorza2/zorza2.jpg

Mam jeszcze pytanko w sprawie ścian. Planuję ściany 3W suporex24-styronian2x5cm-suporex12. Co wy na to? Domek musi być solidnie docieplony bo mieszkam w rejonie wielkich mrozów - polski biegun zimna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak: napiszę co zrobiłem u siebie.Zrezygnowałem z balkonu.Skoro mam ogród ,taras i jeszcze taras nad garażem balkon wydał mi się zbędny.Jest drogi w wykonaniu,wymaga dobrego wykonawstwa,działa jak żebro chłodzące.Zredukowałem ilość kominów (w projekcie były CZTERY!) przez zmianę funkcjonalną pomieszczeń.Teraz mam dwa kominy i jeden pion kanalizacyjny.Teraz po fakcie zrezygnowałbym z garażu.Spanie z samochodem pod jednym dachem to zły pomysł.Smród i brud.Mam garaż w domu ale głównie żeby w nim majsterkować a nie trzymać złomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałeś ze wszystkich balkonów czy tylko z tego nad garazem (zostawiłeś ten nad tarasem?). A możesz powiedzieć ile Cię te zmiany kosztowały - ile za adaptacje i zmiany w projekcie?

A z czego wykonałeś ściany? Czy ściany 3w takie jak podałem powyżej to dobry pomysł? Troche dużo tych pytań ale i inwestycja poważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek musi być solidnie docieplony

 

 

no to wystarczy ściana dwuwarstwowa bloczki /niekoniecznie beton komórkowy - mój faworyt to jakieś lokalne pustaki betonowe/ + styropian np 15 cm, w trójwarstwowej nie wiadomo gdzie lubią /nie muszą/ pojawić się mostki termiczne - najczęściej przy otworach...

 

zrezygnuj z balkonów, garażu, okien połaciowych

 

bryła jak najbardziej prosta typu stodoła, kostka bez wygibasów

 

 

 

 

jak zauważył poprzednik - kominy /ilość/ przesadna

 

ja też jak patrzę na dom - to może śmieszne - ale oceniam na pierwszy rzut oka projekt po kominie - mój ideał to jeden /nawet bardzo długi komin/ /jeżeli jest dach dwuspadowy co występuje najczęsciej to ten komin na samym szczycie dachu wzdłuż kalenicy/....

 

 

 

no ale ja mam betonowe poglądy

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko w sprawie ścian. Planuję ściany 3W suporex24-styronian2x5cm-suporex12. Co wy na to?

joszuap

mysle, ze dobry wybór

mieszkam w podobnie zbudowanym domu (taki mam parter) - sciany dobrze akumulują ciepło i nie odczuwa sie gwałtownych spadków temperatur nawet jak dzien czy dwa sie nie pali przy mrozach

w BK panuje dobry mikroklimat, łatwo kuc na instalacje czy wbic gwóżdź w sciane i nie ma obaw ze wisząca szafka spadnie - tak jak w słabiutkim ytongu , nie trzeba tez kombinowac ze stropem (stosowac tzw"opuszczany wieniec"), koszt trzeciej warstwy rekompensuje o wiele tańsza elewacja i w efekcie trówarstwowa moze sie okazac tańsza od dwuwarstwowej ...

obawy o to, ze "w trójwarstwowej nie wiadomo gdzie lubią /nie muszą/ pojawić się mostki termiczne - najczęściej przy otworach... "

u mnie takie mostki sie nie pojawiły, nie rozumiem tez dlaczego miały by sie "lubiec pojawiac" ...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmiany to jest tak:

w przypadku projektu indywidualnego projektant robi to co Ty chcesz a nie to co on.

A jeśli jest projek gotowy (a ten taki jest) to zastanów się co chcesz zmienić i poproś pracownię o zgodę na zmiany.

W moim projekcie były n.p. półokrągłe okna (wszystkie!).Ładnie to wyglądało ale i ładnie kosztowało gdybym takie dał.Dlatego poprosiłem o zgodę na normalne okna.Również na likwidację ściany ogniowej i wiszącego balkonu.

Taka zgoda jest bezpłatna.Przysłali ją w parę dni na piśmie.

Wewnątrz można praktycznie wszystko zmienić oprócz elementów konstrukcyjnych jak n.p. ściany nośne.

Dziwię się że ludzie zlecają projekty indywidualne.Jest tyle gotowych że zawsze się coś wybierze i jeszcze można pozmieniać.Myślę oczywiście o domach mieszkalnych a nie o pałacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt trzeciej warstwy rekompensuje o wiele tańsza elewacja

 

 

 

ciekawe czy zrekompensuje też 2 x grubsze ściany/piwniczne - fundamentowe/ :o

 

 

no chyba że planowne jest zrobienie bardzo modnych w naszym kraju ławo-ścian fundamentowych lanych w wykop - to rzeczywiście wszystko jedno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...