Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podbitka


marcioszek

Recommended Posts

nie wiem jaka jest średnia cena dekarzy.

u mnie w 2005, robocizna (pokrycie blacha):

10 zł/m2 - pokrycie

10 zł/mb - obróbki

150zł/szt - okno dachowe

100 zł/szt - obróbka komin

 

łaty i kontrłaty w cenie

 

Razem robocizna dla dachu (~230m2) - 5700 zł (razem z założeniem orynnowania)

 

dla dachówki cementowej/ceramicznej ta sama ekipa - pokrycie 20 zł/m2.

 

ekipa rewelacyjna, jedna z najlepszych w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, ja też mam 48 zł za m2 dla dwuspadowego dachu, ale do wstawienia 8 okien połaciowych, obróbka dwóch kominów, założenie rynien, acha w tym jest też postawienie konstrukcji. Nie wiem czy 48 zł to dużo czy mało, jeśli dach będzie bardzo dobrze zrobiony, to cena wydaje się być akurat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Każda cena jest za wysoka. Każda cena jest akurat. Dwa dachy, garaż i budynek. Razem 300m2. Dekarz po negocjacjach zaśpiewał 9 kpln. To jest 30 za metr - dachówka, 6 okien, 3 kominy, rynny. Rejon jest biedny. :cry: Co z tego, że dekarz "czeka", jak budowlańców mam leni. A dekarz powie - przyszła zima, to i poditki już nie robię. Slisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Bliskie okolice Poznania - 25 pln za m2 podbitki. Nie są to dekarze, lecz mja wszystko robiąca ekipa murarzy, są dokładni i nie boja się roboty. Myślą przy pracy. W skład robocizny weszło też podbicie kilku desek do konstrukcji dachowej, aby podbitka miała się na czym trzymać oraz pomalowanie desek podbitkowych pokostem przed ich ułożeniem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisher

Oto wycena sprzed 2 dni - 53zł/mkw plus VAT jesli będzie na rachunek. W dodatku na wiosnę nie gwarantują utrzymanie tej ceny (moja budowa rusza w marcu)

Dekarzy wykorzystują bum budowniczy i... teraz lepiej zarabiają od absolwentów Akademii Sztuk Pieknych.

Pozdr. Natalia.

 

niestety nie wszyscy ... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...