Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Buduję!


Gość

Recommended Posts

sorry te 34 tys to za robocizne

i co wchodzi w ta cene czy mozesz podac szczegoly.

ja buduje 100 m2 i za stan zerowy zaplacilem 8 tys. za robocizne

zakup materialow instalacje sanitarna oraz wszelkie prace ziemmne. teraz przymierzam sie do budowy dalej i jest to dla mnie bardzo interesujacy temat.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 34-37 tys. to za fundamenty z bloczków betonowych, mury jednowarstwowe porotherm 44, ściany działowe, strop drewniany, więźba z pokryciem dachówką ceramiczną na folii. Chyba będę szukał Górali, ponoć dobrze i szybko budują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janrenovate !

Chcesz chyba zbudować ten dom ludźmi z ulicy. 15 000,00 zł. bierze się za 300 m2 dachu, a Ty za tą kwotę chcesz zbudować cały dom. Pomyśl, jaki ogrom pracy trzeba włożyć w roboty ziemne, podczas wykopów trzeba cały czas kontrolować głębokość niwelatorem. Potem trzeba wylać chudy beton pod ławy, zaszalować i zazbroić je, zabetonować, zawibrować, trzeba pożyczyć wibrator i zapłacić za wypożyczenie jeżeli nie masz swojego. Wymurować ściany z bloczków, zazbroić i zaszalować rdzenie żelbetowe w ścianach, tynk na ścianach, izolacje pionowe wewnątrz i zewnątrz, ocieplenie fundamentów, ułożyć kanalizację w ławach, zasypać ławy wewnątrz z ubiciem warstwami, do tych robót potrzebny jest wibrator spalinowy który trzeba pożyczyć i zapłacić za niego, jeśli nie posiadasz swojego. Położyć na dobrze ubitym gruncie folię, zbrojenie z siatki i ułożyć beton B-15. Następnie trzeba położyć izolację pionową Onduline, drenaż, obsypka drenażu, i zasypać z ubiciem warstwami ławy zewnątrz. Pomyśl, ile roboty trzeba włożyć w same ławy żelbetowe. A Ty chcesz cały dom zbudować za 15 000,00 zł. W mojej ocenie Twoja oferta jest niewiarygodna. Z doświadczenia wiem, że z takimi brygadami są tylko kłopoty na budowie, i prawie zawsze trzeba szukać innych ludzi do naprawy i skończenia tego, co inni nierzetelni wykonawcy zaczęli i nie potrafili skończyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34.000 to duzo za duzo. Mi zbudowali stann surowy otwarty 120 m2 (fundamenty z bloczków, ściany Ytong 36,5, strop teriva, więźba) za 17.000 PLN i do tego dopłaciłem ok. 6000 PLN za 200m2 dachu (dachówka cementowa). Więc sądzę, że 15.000 PLN (jak sądzę bez dachówki) jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mic !

Niestety, jest to bardzo marna cena. Z kwoty 15 000,00 zł. za którą chce budować Janrenovate na wypłaty należy przeznaczyć około 50-55% tej kwoty, czyli 7 500,00 zł. Pozostałe 7 500,00 to koszty pośrednie /ubrania robocze, ręczniki, środki czystości, telefony itd/ oraz zysk na rozwój firmy. Przypuśćmy, że janrenovate buduje dom przez 4 miesiące przy pomocy 5 pracowników. Czyli 5 * 4 = 20 pracowników do opłacenia. 7 500,00 : 20 = 375,00 zł na 1 miesiąc. Albo w przypadku 4 pracowników 468,75 zł za 1 miesiąc pracy. Jak za takie pieniądze można utrzymać rodzinę ?. Takie firmy jak powyżej po prostu oszukują i okradają pracowników. A ludzie, nie mając wyjścia pracują za tak marne pieniądze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku "wykonanie łazienki" Alosza pisze, że dał za kompletne jej wykonanie 15 000,00 zł. Tyle samo, ile p. janrenovate chce za wybudowanie całego domu. Ja rozumiem Szanownych Inwestorów, że chcieliby wybudować jak najtaniej swój dom. Ale brygady niezarejestrowanych pracowników tworzą szarą strefę, a firmy, które chcą uczciwie działać, są niszczone przez dumpingowe ceny i nieuczciwą konkurencję. Nie widzę logiki łazienka = dom.

W mojej poprzedniej wypowiedzi zapomniałem dodać, że wynagrodzenia pracowników p.janrenovate należałoby jeszcze pomniejszyć o należne podatki, a sam p. janrenovate też musiałby zapłacić podatek, np. zryczałtowany w wysokości 5,5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propagator!

Proponuję, aby rozbił roboty na poszczególne czynności np. wzięcie cegły do ręki, przymierzenie do muru, przycięcie, przymierzenie do muru, wzięcie kielni do ręki, nabranie zaprawy, położenie zaprawy na murze, równomierne rozprowadzenie, położenie cegły na zaprawie, wyrównanie na oko, wzięcie poziomicy,sprawdzenie pionu i poziomy, wyrównanie cegły, zebranie wypływek zaprawy i wrzucenie spowrotem do kaszty itd. Wtedy wyjdzie, że przy budowie trzeba się naprawdę cholernie narobić i zajmuje to mnóstwo czasu. A z tymi kosztami nie przesadzaj. Chyba, że utrzymujesz tabun projektantów ,księgowych ,pracowników socjalnych ,magazynowych ,wartowników i park maszynowy z budynkami o wartości co najmniej 10 mln zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyrka !

Nie ma potrzeby rozbijać po raz wtóry robót na poszczególne czynności, tak jak mi to proponujesz, ponieważ dokonało tego już dość dawno temu grono specjalistów, dokładnie tak jak mi proponujesz. W ten sposób powstały Katalogi Norm Pracy (KNP), Katalogi Cen Kosztorysowych (KCK), Katalogi Nakładów Rzeczowych (KNR) czy ostatnio Katalogi Norm Nakładów Rzeczowych (KNNR) oraz wiele innych katalogów branżowych. W katalogach tych np. KNR opisano nakład Robocizny ® na daną czynność, nakład materiałów (M) i sprzętu (S). To wszystko razem, po wstawieniu stawki robocizny, ceny materiałów i sprzętu daje cenę wykonania danej roboty. Np. wykonanie 1 m2 muru gr. 1 1/2 c. z cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. I jeżeli taki "biznesmen" jak j.........e chce wykonać roboty za 35% ich wartości, to jest dla mnie oszustem. Dlatego, że oszukuje na podatku, na składkach ZUS-u, a pracownicy jego, jak napisałem w poprzedniej wypowiedzi, zarobią po 500 zł i także nie zapłacą podatku od wynagrodzeń i składek ZUS. A prędzej czy później będą szukali lat do emerytury czy renty. I wcale nie utrzymuję tabunu projektantów, księgowych i pracowników socjalnych oraz nie posiadam budynków i sprzętu za 10 mln. zł ponieważ bardzo niewiele jest takich firm w Polsce. Poniżej przedstawię Ci kalkulację stawki roboczogodziny do celów kosztorysowych.

1. Stawka pracownika netto (do ręki) 8,00 zł/godz.

2. Ubezpieczenie około 50% 4,00 zł.

3. Urlopy i inne nieobecności płatne 3,5% 0,42 zł.

R a z e m : .................

Stawka kosztorysowa netto: 12,42 zł.

4. Koszty pośrednie: 75% 9,31 zł.

5. Zysk: 17% 3,70 zł.

6. Stawka kosztorysowa brutto: 25,43 zł.

 

Jednakże żadna z małych firm takiej stawki nigdzie nie uzyska, ponieważ przeciętne stawki brutto to 13-14 zł. I dlatego firma musi dokładać z kosztów pośrednich i zysku do działalności firmy co jest absurdem. Dlaczego? dlatego że istnieje szara strefa, że nie ma żadnej kontroli nad wydawaniem zezwoleń na działalność, nikt nie sprawdza, czy ktoś ma kwalifikacje itd. Taka jest rzeczywistość na polskim rynku budowlanym. W skrajnej sytuacji np. piekarz może budować dla Pana dom. Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do budowania segmentu w Łodzi.

Zainteresowała mnie oferta sprzedaży działki budowlanej pod segment 300 m2. Działka ma 380 m2, jest w pełni uzbrojona i z niezłą lokacją (30 min od centrum w dobrej dzielnicy). Aktualny właściciel ma projekt budowlany oraz aktualne pozwolenie. Budowa zakończyła się na etapie fundamentów. Cena tej oferty to 50.000 PLN.

Mam w zwiazku z tym nastepujace pytania:

- czy to przyzwoita cena ??

- ile kosztowało by zbudowanie takiego segmentu (300 m2 calkowitej 9x12m), przy wykorzystaniu np. POROTHERM 30+docieplenie (z przynajmniej jedną kondygnacją do zamieszkania).

 

Maksymalna kwota jaką mogę wyłożyc za wszystko (pod klucz) to 200.000 PLN i z tego co widze po tym forum to marne sa moje szanse na dom tej wielkości.

Chciałbym mieszkać gdzieś na obrzeżach Łodzi (max 45 min. na dojazd), na możliwie dobrze uzbrojonym terenie (co najmniej: woda, elektrycznosc i kanalizacja). Wielkość powierzchni mieszkalnej 120-150 m2. W grę nie wchodzą domy wielorodzinne.

Jeżeli ktoś mógłby mi zasugerować coś lepszego to byłbym bardzo wdzięczny.

Idealny dla moich potrzeb wydaje sie nowo wybudowany mały segment , jakbyście wiedzieli gdzie się takie budują to poproszę o wiadomość.

 

Pozdrawiam,

/Rafał

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propagator!

W państwowej firmie mojego męża robotnik budowlany otrzymuje na rękę ok. 800zł i pracuje na trzy zmiany, łącznie z niedzielami średnio 200 godzin w miesiącu. Często w miejscu odległym od miejsca zamieszkania o kilkaset kilometrów. Zaden z nich nie ośmieli się powiedzieć, że nie odpowiadają mu warunki pracy lub płacy. A firma cieszy się ,że wogóle ma jakieś zlecenia i może pokryć koszty ,co być może pozwoli przetrwać kryzys. Niestety niektórzy wykonawcy wolą trwać przy swojej kalkulacji i w związku z tym nie mieć pracy wcale i w konsekwencji ulec likwidacji. Choć ostatnio jest coraz więcej ludzi ,którzy uważają, że lepiej zarabiać 500zł miesięcznie i opłacić czynsz niż czekać na komornika, który przyjdzie wyeksmitować na bryk.

Ale jeśli ty propagatorze masz dość pieniędzy na koncie ,aby wybrzydzać i czekać na lepsze zlecenia nic nie robiąc to twój wybór. Twoji bezrobotni pracownicy pójdą do szarej strefy, żeby nakarmić swoje dzieci i będą robić Ci konkurencję, bo będą pracować za te same pieniądze, które dostawali u Ciebie, tylko bez Twoich narzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyrka !

Twój komentarz jest tylko podsumowaniem moich wcześniejszych sentencji. Robotnicy budowlani będą zarabiali w państwowej firmie Twojego męża 800 zł/m-c tak długo, jak długo istnieć będzie szara strefa. Ty piszesz z punktu widzenia Inwestora, który jest zainteresowany, aby zbudować jak najtaniej, i to w większości robią "firmy" działające na czarno. Ja piszę z punktu widzenia wykonawcy, i dlatego nasze opinie zawsze będą odmienne. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...